[HM2] przestał widzieć większość swojej bazy danych

• qhash2
      qhash2
      Brąz
      na forum od: 07.06.2011 Posty: 332
      Witam.

Myślałem, że ten soft już niczym mnie nie zaskoczy - myliłem się.

Wczoraj podczas grania drugiej w ciągu dnia sesji SNG odnotowałem brak importowania kolejnych turków/handów do bazy. Po skończeniu gry i bezowocnej próbie importu z poziomu programu postanowiłem podać mu pliki ręcznie z hh POKERSTARSA do odpowiedniego podfolderu w HM2Archive. Nową sesję zobaczył + 2 turnieje (o dziwo z początków) pierwszej sesji i do tej chwili to wszystko co widzi w sekcji Tourneys. Nie widzi większości pierwszej sesji, poprzednich dni, miesięcy... słowem kompletnie nic poza ostatnią sesją +2 turki.

Pół nocy spędziłem na próbie odnalezienia przyczyny i rozwiązania problemu.
      Skasowałem wcześniejszą bazę (przed 9/2012 pracowałem na innej), zarzucałem optymalizajcę bazy standardową a następnie pełną, przy próbach importu ręcznego - importuje jako duplikaty uznając że to co jest w HM2Archive jest po prostu zaimportowane już. Nawet się nie zbliżyłem do rozwiązania.

Dziś kontrolnie odpaliłem jeden stolik cashowy i wszystko importuje. Tu kolejne zaskoczenie gdyż w sekcji CASH pokazuje całą historię aż po rok 2011 mimo iż w HM2Archive mam tylko katalogi 2012 i 2013.

Baza z pozostałych roomów została nienaruszona. Problem dotyczy jedynie turniejów z PokerStarsa!

W razie pytań:
      Soft i HH w j. angielskim
      oba programy uruchamiane jako admin
      wyłączone wszystkie filtry, a zakres czasu ustawiony na ALL DATES
      foldery do importu z hh ustawione prawidłowo
      żadnego crasha HM2 lub softu roomu w trakcie gry
      nie instalowałem najnowszego update'a HM2 (tego zalecanego dla cashowców FTP)

Zawsze radziłem sobie sam z problemami tego softu (wieloma) tym razem jednak czuję się jak 'dziecko we mgle'.

Czy ktoś jest w stanie pomóc?
  • 2 odpowiedzi
    • salyk
      salyk
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 16 757
      Witam,

Napisane przez qhash2
      Po skończeniu gry i bezowocnej próbie importu z poziomu programu postanowiłem podać mu pliki ręcznie z hh POKERSTARSA do odpowiedniego podfolderu w HM2Archive.
      folder HM2Archive służy jedynie do archiwizacji hh. Jeśli umieścisz tam ręcznie pliki z hh to nic to nie zmieni. Tam po prostu leżą kopie.

Napisane przez qhash2
      przy próbach importu ręcznego - importuje jako duplikaty uznając że to co jest w HM2Archive jest po prostu zaimportowane już.
      Bo tak jest, to są tylko kopie zaimportowanych rąk.

Czy masz ustawione Tournament Summary? Jeśli nie to postępuj zgodnie z instrukcją:
      http://hm2faq.holdemmanager.com/questions/642/Poker+Stars+Setup#Tourney%20Summary

Pozdrawiam
    • qhash2
      qhash2
      Brąz
      na forum od: 07.06.2011 Posty: 332
      Jeszcze przed Twoim postem zorientowałem się, że nie mam tego zaznaczonego.
      Choć nie mam pojęcia jak to się stało, bo już kilkukrotnie instalowałem soft starsów i zawsze ustawienie języka, zapis hh i tournament summaries są pierwszymi krokami którę podejmuję po odpaleniu softu.

W każdym razie nic nie pomogło i podjąłem radykalną decyzję o stawianiu całego hm2 od nowa z nową bazą danych. O ile zaimportowanie rąk nie trwa zbyt długo to poprawienie wszelkich TAGów, winings etc. okazuje się iście syzyfową pracą.

Większość bazy już odtworzyłem i co mile zaskoczyło HM uruchamia się 10x szybciej, co jak sądzę jest zasługą porządku w bazie.

Mimo wszystko dzięki za odpowiedź =)