[inne] [HM1 --> PT4] Jak przerzucić całą bazę z HM1 do PT4?

• Bielanek
      Bielanek
      Black
      na forum od: 27.03.2007 Posty: 2 490
      Hej!

Jak przerzucić wszystkie ręce i najlepiej też notatki z HM1 do PT4? Będę instalował PT4 na nowym kompie, więc bazy PostgreSQL nie będzie widział. Jak zrobić to najsprawniej? PT4 odczyta pliki z backup'a HM1? W folderze HMarchive mam jedynie rozdania z 2013 roku, a przydałoby mi się więcej. Z góry dzięki za odpowiedź.

P.S Jeszcze drugie pytanie. Żeby nie stracić kolorków graczy na PokerStarsie, jaki plik muszę przenieść ze starego kompa na nowy?
  • 2 odpowiedzi
    • bacapowraca
      bacapowraca
      Brąz
      na forum od: 29.01.2009 Posty: 373
      Co do bazy to nie wiem.

Ale kolorki były zapisywane wraz z notkami na serwerze PS, a nie w pliku.
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 934
      Cześć Bielanek,

Nie ma chyba innej opcji importu notatek niż poprzez Convert Holdem Manager Database z PT4.
      Dlatego w Twojej sytuacji zalecałbym jednak zainstalować PT4 na starym komputerze, skonwertować bazę HM1 do PT4, następnie z PT4 wykonać backup i restore'ować (jest takie słowo? :D ) na nowym komputerze.

Jeżeli masz mało miejsca na dysku, to zawsze można też zrobić w drugą stronę: backup/restore bazy HM1 na nowy komputer i dopiero wtedy instalacja PT4 i konwertowanie bazy z HM1.

Jeżeli brakuje Ci historii rąk, to można ją wyeksportować z HM1 w Options->Database Management->Export Hands

Bacapowraca tutaj chyba pomylił z iPoker, bo tam notatki są przechowywane na serwerze. Natomiast na PokerStars notatki i kolorki przechowywane są w pliku notes.twojnick.xml
      Aby go znaleźć najlepiej z oprogramowana PokerStars wejść w Help->Open My Settings Folder.

Polecam przekopiowanie również pliku user.ini, ponieważ zawiera on wszystkie ustawienia softu PokerStars.

Pozdrawiam