[HM2] Szybkie rozrastanie się bazy danych

• JagaForever
      JagaForever
      Złoto
      na forum od: 27.08.2008 Posty: 1 461
      Witam, mam problem z bazą danych, jakieś 10-14 dni temu miałem ~40gb wolnego miejsca na dysku, od tamtej pory na dysku zainstalowałem programów na ~100mb i tylko grałem, zagrałem kilka tysięcy tozdań, 8-10k i dysk całkowicie się zapełnił a baza bardzo się rozszerzyła. Dzisiaj usunąłem pare pierdół na ~2,5gb, po tym zagrałem ~600 handów i dysk spowrotem całkowicie się zapełnił, co może być tego przyczyną ??

- nie używam notecaddy
      - to nie są logi(logi zajmują 400kb)
      - zrobiłem vacuum bazy - nic nie pomogło

?( ?( ?(
  • 1 odpowiedź
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 892
      Cześć JagaForever,

Przepraszam, że musiałeś tyle czekać na odpowiedź, ale to dlatego, że po prostu nie ma tu takiego prostego dobrego rozwiązania :(

Coś z tą bazą jest chyba nie tak, bo te przyrosty zajmowanego miejsca są zdecydowanie za duże.

Generalnie skasowanie tej bazy, stworzenie nowej i zaimportowanie do niej na nowo historii rąk przyniosłoby najlepsze rezultaty (tylko wcześniej trzeba zrobić backup notatek, jeżeli trzymasz je w HM2)

Jest jeszcze inna opcja. Możesz zrobić backup tej bazy, następnie skasować bazę i zrobić restore tego backup'u. Wtedy objętość bazy powinna się zmniejszyć.

Vacuum Full nie zawsze zadziała, jeżeli masz mało miejsca na dysku. W zasadzie, żeby przeprowadzić z sukcesem tę operację chyba potrzeba drugie tyle wolnego miejsca na dysku co zajmuje baza.

Pozdrawiam