[inne] HM2 źle liczy wygrane (Jaki hud to zliczy ?)

• Sebsn122
      Sebsn122
      Brąz
      na forum od: 16.07.2009 Posty: 336
      HM2 zle liczy KO ,Ev i tym samym nasze wyniki na stt Ko
      to samo dotyczy zliczania rebuy reszta śmiga
      proszę nie posyłać poradników konfiguracji roomu wszytko idealnie zrobione i sprawdzone 10 razy.
      Chyba że ktoś rozwiązał problem bo sam go miał.
      Moje pytanie jaki tracker Zlicza nasze wyniki w turniejach z Ko poprawnie ??????

Jestem pewien że HM2 robi to źle bo przez kilka sesji spisywałem Każde KO i sumowałem+ kase za miejsca w ITM i sie nie zgadza liczy 1-2 KO na stt a potem resztę pomija a czasem 1-2KO na seta.

Przykład rozegrane kilka sitków 7$ko i mtt 1$rebuy

Hm2 pokazuje 0,27$ profitu filtry wyłączone.
      według podsumowania od strasów wychodzi ok 16$ profitu
  • 5 odpowiedzi
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 931
      Hej Sebsn122,

Tak, HM2 gubi bounty i nic na to nie poradzisz. Programiści HM2 niby o tym wiedzą, ale nie bardzo potrafią rozwiązać ten problem (pewnie mają zbyt mało danych w hand history od PokerStars - nie znam szczegółów).
      W każdym razie niby pracują nad tym, żeby liczyło poprawnie, ale bez konkretnych postępów na razie.

Nie wiem czy PT4 radzi sobie lepiej - wiem, że też były/są z tym problemy. Najlepiej przetestuj trial'a i sprawdź. Niektórzy dodają bounty ręcznie do wyników.

Pozdrawiam
    • Sebsn122
      Sebsn122
      Brąz
      ok zamówiłem raport z gier za ten rok
      I co teraz jesli do dam to to jednego turka bedzie ciekawie, moge to inaczej rozłożyć utworzyć turniej np stawka i formuła te sama co KO czyli jeden dla 7$ drugi-dla 3,5$ żeby czytał je razem z tamtymi
      z opisem wyrównanie za bounty
      PS byłbym zapominał i jak mam teraz odliczyć te które HM policzył żeby podwójnie nie dopisywać
      Bo w raporcie policzę sume Bounty i teraz bym musiał odjąć od tego te co już są policzone w HM2 (i tu nie wiem jak) a potem różnice dopisać(jak wyżej)

drugie pyt. rozwiązane policzyłem to na piechotę w w exelu czyli miejsca 1-3 * odpowiednie nagrody + bounty z raportu - to co mam w hm łącznię = top co muszę dopisać na 250 stt wyszło blisko 130$ na tych stawkach to zgroza
    • Rafaell1986
      Rafaell1986
      Brąz
      na forum od: 30.10.2009 Posty: 6
      HM2 jakoś w ogóle nie liczy tego poprawnie. W jednym turnieju, w którym byłe m w kasie, brakowało jej w wynikach HM2, a w innym, w którym nie byłem, nagle pojawił się reward.

Czy można to jakoś edytować ręcznie?
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 931
      Hej,

No dodawanie wstecz dla kilkuset turniejów to trochę bez sensu. Za dużo czasu by to zajęło. Ale przeglądniecie wyników po sesji i aktualizacja ich na bieżąco to od biedy jeszcze ujdzie.

Edytować można w Reports prawym przyciskiem myszy i Edit.

Więcej informacji w tym FAQ

Pozdrawiam
    • Sebsn122
      Sebsn122
      Brąz
      ja porostu pomnożyłem np 50 1st* ile z loby za 1miejsce 30itd 2nd i 40th*itd do tego dodałem bounty odfiltrowane z raportu starsów bardzo szybko i łatwo idzie to zrobic w exelu
      i od tej sumy = wygrane jakie powiny byc + bounty z raportu
      odjełem
      to co było ze ugrałem w HM
      wyszła suma która dopisałem do 1 z stt