[PT4] dwa pytania

• avallach
      avallach
      Brąz
      na forum od: 01.09.2009 Posty: 530
      Mam dwa pytania:
      pierwsze: ustawilem sobie popup pozycyjny do statystyki preflop 3bet, ale w opcjach sa tylko pozycje dla stolu 6max. jak o zmieniec?
      drugie: widzialem, ze niektorzy maja w hudzie cos takiego, ze majac stat AF total po najechaniu myszka(ale bez klikania) pokazuje im sie AF na wszystkich streetach i nie jest to w formie popupu.
      acha jeszcze jedno: gram teraz na kilku stolach i na niektorych graczy nie pojawiają mi się staty. dlaczego?

acha jeszcze jedna rzecz: pt4 wskazuje mi minus w tej sesji chociaż miałem jedna duza wygrana, a potem na tym samym stole zaliczylem przegrana(mniej wiecej tej samej wysokosci). akcje na minus pt4 zaliczyl a na plus juz nie.

kolejne pytanie: czy mozna zaimportowac notatki z pokerstars do pt4?
  • 12 odpowiedzi
    • avallach
      avallach
      Brąz
      up
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 537
      Witaj avallach,

Nie zapomnieliśmy o Tobie :)

1. To nie są pozycje dla stołu 6max (równie dobrze może to być 4max lub 8max). Na stołach FR też masz EP/MP/CO/BU/SB/BB, tylko że dwie pierwsze odnoszą się do kilku graczy. Jaka jest różnica między graczem który licytuje jako pierwszy, a drugim na 9 osobowym stole? Nie jest raczej na tyle duża aby ją dzielić.

2. Gdzie to widziałeś? Jeśli nie pokazuje się to w formie popupu to w jaki sposób może to być przedstawione.

3. Masz wystarczającą ilość rozdań? W jaką odmianę pokera grasz? W jakim języku masz oprogramowanie pokerowe? W jakim języku historia rozdań?

4. To samo co powyżej.

5. Nie ma programu do autoimportu. Podczas gry najlepiej sprawdzać czy masz notatki jednocześnie w PT4 i PokerStars. Jeśli nie to ctrl+c i ctrl+v.

Pozdrawiam.
    • avallach
      avallach
      Brąz
      1. co racja to racja
      2. po najechaniu na liczbe pojawia sie takie żółte pole np. po najechaniu na vpip pojaiwa sie cos takiego: player name:
      stat: vpip
      value: 17 (12/80)
      this session:
      wiesz o co mi chodzi?
      3. po prostu pokazywal wynik ze 100 rak tylko:) juz to zrobilem.
      4. czasem jak nie wyswietla huda przy wszystkich graczach to wciskam stop getting hands i znowu start getting hands while playing i działa.
      5. nie bardzo wiem jak dodawac szybko podczas gry notki.
      6. tak samo jak nie wiem czy mozna szybko, podczas gry oznaczac rece?

dzieki za odp. :fdrink

acha jeszcze jedno mam ustawiony pop up pozycyjny do 3bet preflop i w ogole go nie rozumiem:
      wyswietla mi ze total gos ma 139(chodzi o % prawda?) a ze sb i co ma po 17 a z btn 33--->przeciez to nie daje 100% nie moze to tez byc liczba rak nie mam az tak duzej probki bo na tego goscia wszystkich rak mam 80...
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      2. HUD -> Edit HUD Options -> General Settings -> General -> zaznacz Retriebe Session Stats for Tooltips.

W okienku które pojawi się po najechaniu na statystykę pojawi się informacja o próbce oraz wartość danej statystyki dla aktualnej sesji. Tylko to nie jest:
      AF total po najechaniu myszka(ale bez klikania) pokazuje im sie AF na wszystkich streetach i nie jest to w formie popupu.

Od tego są popupy. W PT4 trzeba kliknąć popup żeby się pojawił.

3 i 4
      pokazywal wynik ze 100 rak tylko juz to zrobilem

Sądzę, że jest to ze sobą związane. Co zrobiłeś? Jeśli nie będę znał odpowiedzi na pytania które postawiłem to nie będę w stanie Ci pomóc. Dodatkowo: jakie komunikaty otrzymujesz podczas autoimportu Play Poker -> View Import Status (screen)

5. W hudzie masz ikonkę od notatek wystarczy ją kliknąć i w oknie które się pojawi możesz zapisywać notatki -> notki w hudzie

6. Na stoliku podczas gry możesz otworzyć historię rozdań (przycisk obok ikonki PT4). W oknie które się pojawi możesz tagować rozdania. Przeglądając historię rozdań wystarczy ustawić odpowiedni tag, aby odfiltrować rozdania.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze statystykami zacznij od defaultowego HUDa. Suma dla poszczególnych pozycji nie da 100%, bo jest liczona oddzielnie dla każdej pozycji.

Statystyki pozycyjne przydają się gdy masz kilka-kilkadziesiąt tysięcy rozdań na konkretnego gracza. Teraz nie musisz z nich korzystać.
      Wklej screena z edytora konkretnego popupu i popup dla danego gracza, z takiego ogólnego opisu nie jestem w stanie nic wywnioskować.

Pozdrawiam.
    • avallach
      avallach
      Brąz
      chodzio o to ze mialem wlaczone zeby pokazywal wynik ze 100 ostatnich rak, dlatego wydawalo mi sie ze zle nalicza.

http://www.youtube.com/watch?v=zNCCvZSW2Wc
      3:16 widzialem gdzies filmik jak w takim samym polu pojawia sie(po najechaniu na stat af total) wartosc na wszystkich streetach.
      jestem pewny:)
    • bobek81
      bobek81
      Global
      na forum od: 27.08.2007 Posty: 1 379
      Skibcio mam problem jeszcze bo o ile z poczatku uzywania pt4 po najechaniu na statystyke pokazywala mi sie wartosc z danej sesji tak od dluzszego czasu nie pokazuje sie.zaznaczona ta opcje oczywiscie mam ;/

ed.

pokazuje w sumie ale tylko na moim popupie a innych nie.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Hej,

Ciężko tu doradzić dlaczego to okno się nie wyświetla. Spróbować możesz od wyłączenia "Retriebe Session Stats for Tooltips", zagraniu kilku rozdań a następnie włącz jeszcze raz tą opcję, na wszelki wypadek wyłącz/włącz autoimport przed każdą zamianą.

Jak dużą posiadasz bazę danych? Jeśli poprzednie rozwiązanie nie pomoże to możliwe, że okno to będzie się wyświetlać z dużym opóźnieniem.

Daj znać czy pierwszy punkt pomógł.

Pozdrawiam.
    • bobek81
      bobek81
      Global
      pozniej sprawdze jak bede gral ,ale maly szczegol od razu.okienko sie pokazuje ale nie ma w niej linijki ze statami z tej sesji ktora gram tylko overall

ed

baze mam okolo 220tys.po odznaczeniu i zaznaczeniu ponownym pokazala sie statystyka this session u rywala ale tylko za pierwszym razem.i pozniej juz sie nie pokazuje nawet jak dlugo trzymam kursorem...

kolejna uwaga.korzystam z profilu professional ktory ma drugi popup na stole podsswietlany po najechaniu na niego i na nim gdy najade kursorem na staty pokazuja sie wartosci z aktualnej sesji.
    • bobek81
      bobek81
      Global
      up
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Hej,

kolejna uwaga.korzystam z profilu professional ktory ma drugi popup na stole podsswietlany po najechaniu na niego i na nim gdy najade kursorem na staty pokazuja sie wartosci z aktualnej sesji.

Masz na myśli panel, popup to jest to okno które wyświetla się po kliknięciu myszką.

220k rozdań to już dość dużo, szczególnie jeśli nie masz szybkiego dysku twardego. W moim przypadku pomaga kliknięcie w inny panel, czasem się popupy zawieszają, ale to już problemy z wydajnością mojego laptopa.

W profilu "Professional" w podstawowym panelu jest tylko VPIP/PFR. Dodawałeś do niego jakieś statystyki? Jeśli tak to jakie? Te niestandardowe działają dużo wolniej.

Na tą chwilę są dwa rozwiazania:
      1. Nie korzystać z tego okna do wyświetlania statystyk z danej seji. 2xkliknięcie na popup (lub ppm -> Sesion Stats) przywoła HUDa dla danej sesji, można go w ten sam sposób przywrócić.

2. Jeśli chcesz korzystać z "Retriebe Session Stats for Tooltips" to sprawdź czy problemem nie jest wydajność. Wykonaj "Rebuild Cashe" z Database -> Database Managment. To jest bardzo długi proces.

Pozdrawiam.
    • bobek81
      bobek81
      Global
      no to mam po dwa panele wtedy dla kazdej osoby na stole.na jednym pokazuje staty this session na drugim nie.dziwne bo przy moich statach pokazuje sie this session przy tym oknie przy ktorym nie u rywali.

dodawalem statystyki lecz zadnych nie importowalem, wszystko to co jest w programie.a jak wyglada na poczatku profil professional dla cash to w sumie nie pamietam.

dysku ssd nie mam stacja tez nie jest rewelacyjna i ma troche czasu ale wszytsko chodzi plynnie nic sie nie zacina jesli chodzi o soft roomu czy pt4.popupy otwieraja sie od razu bez zadnych lagow.

baze co jakis czas porzadkuje ostanio w zeszlym tygodniu,housekeeping i rebuild cache.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Tylko dla Ciebie staty w HUDzie zawsze będą "this sesion".

Już wiem skąd ten błąd... W ustawieniach HUDa masz opcję wyświetlania HUDa dla wszystkich graczy, wszystkich oprócz Hero, Hero, oraz dla stołu.

Jeśli dany panel jest wyświetlany dla wszystkich to ten mikropopup się nie wyświetla. Stwórz jeszcze jeden panel, może być taki sam jak ten podstawowy i ustaw aby wyświetlał się tylko dla Hero (jeśli go potrzebujesz), dla pozostałych graczy ustaw Everyone But Hero. Powinno działać dobrze.

Pierwszy raz się z tym spotkałem :s_rolleyes:

Pozdrawiam.