[PT4] pełna partycja/ full rąk

• Mirooo
      Mirooo
      Brąz
      na forum od: 09.03.2010 Posty: 593
      czesc
      problem :na jednej partycji prawie nie ma miejsca druga leży pusta w związku z tym mam pytanie...... czy mozna skopiwoac scieżke dostepu plik ..gamehistory.(ew cały katalog pokerroomu)... na drugą partycję tak aby zapisywał na drugim dysku ..i czy to jest jedyny plik (katalog)który się rozrasta w miarę rozgrywania kolejnych rąk)?

PS wiem że są programy do zwiększania/zmniejszania partycji aczkolwiek trochę się obawiam żeby po ewentualnej modyfikacji :) nie stracić wszystkiego
  • 5 odpowiedzi
    • ekonom
      ekonom
      Brąz
      na forum od: 01.08.2009 Posty: 6 939
      Hej

Przeniesienie samego katalogu hand history zbyt wiele ci nie pomoże.
      Najwięcej miejsca zajmuje baza postgreSQL, temat poruszany miliard razy na forum, tu masz kilka linków:

Przeniesienie postgresql na inny dysk
      Przeniesienie bazy na inna partycje
      Instalacjia bazy postgreSQL? mozna na partycji D
    • Mirooo
      Mirooo
      Brąz
      dzięki
      na razie udało się jeszcze wygospodarować trochę miejsca na dysku systemowym ...jednakże docelowo :) trzeba bedzie zabrać się za database chociaż dla takiego laika jak ja nie wygląda to zachęcająco
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 543
      Witaj Mirooo,

Dzięki ekonom za linki :sdrink

Mirooo masz bardzo dużą bazę danych, czy mały dysk :s_rolleyes: Prostszym rozwiązaniem będzie chyba usunięcie starych rozdań, lub rozdań z poker roomów na których już nie grasz.

Database -> Purge Hands -> w zależności od potrzeb możesz ustawić odpowiedni filtr.

Pozdrawiam.
    • Mirooo
      Mirooo
      Brąz
      Napisane przez Skibcio
      Witaj Mirooo,

Dzięki ekonom za linki :sdrink

Mirooo masz bardzo dużą bazę danych, czy mały dysk :s_rolleyes: Prostszym rozwiązaniem będzie chyba usunięcie starych rozdań, lub rozdań z poker roomów na których już nie grasz.

Database -> Purge Hands -> w zależności od potrzeb możesz ustawić odpowiedni filtr.

Pozdrawiam.

Hejka

Mały dysk systemowy.. tzn źle ustwiony przy konfiguracji... dysk sytemowy obejmuje 1/4 całosci (3/4 reszta dysku) ...w związku z tym na jednym miejsca jest niewiele a drugi lezy praktycznie pusty
      czy mozna usunąc te stare rozdania i przerzucić je na inną partycję?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 543
      Musiałbyś przenieść bazę danych, linki dał Ci już ekonom. Pliki txt nic nie znaczą, tak naprawdę mógłbyś je usunąć a tracker dalej by działał. Jednak nie warto tego robić bo w przypadku uszkodzenia bazy danych nie będziesz mógł ich odzyskać.

Napisałem o usuwaniu rąk, jeśli nie chcesz przenosić bazy. Wielu użytkowników ma stare bazy, np. z przed 1-2 lat, które bardzo często zajmują tylko miejsce na dysku.