[PT4] Nowa baza danych

• Grigo92
      Grigo92
      Brąz
      na forum od: 13.07.2010 Posty: 2 253
      Cześć.
      Szukam raczej rady aniżeli pomocy technicznej.
      Mam obecnie sporą bazę zawierającą trochę danych z nl2, nl4 z kilku poker roomów, na których nie będę już grał. Mam teraz do wgrania ~2 mln rozdań z innego roomu i chyba nie ma sensu wpychać tego do tamtej bazy, bo potem przy jakimś backup'ie będę to wszystko ze sobą targał, a i tak nie jest mi to potrzebne. Jednak potrzebuję HUDów, popupów i co tam jeszcze istotne, nie chcę tylko handsów.
      Jak to zorganizować, przeprowadzić? Muszę sobie gdzieś zrzucić te hudy, popupy, usunąć bazę, zrobić nową i wgrać hudy, popupy, czy mogę jakoś wywalić handsy i zostawić hudy, popupy?

Przy okazji, jak najszybciej zaimportować tak dużą ilość hands? Lepiej to wrzucać partiami, czy całość mu zlecić? Zrobi to jakąś różnicę? Na starym systemie widziałem drobną różnicę w prędkości importu. Jest może jakiś tryb turbo albo można ustawić system, żeby PT4 miał więcej zasobów i w miarę szybko to wgrał?

Pozdrawiam
  • 3 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 536
      Witaj Grigo92,

Nie musisz niczego usuwać. Rozumiem, że systemu nie przeinstalowujesz?

Jeśli system zostaje to wystarczy zrobić coś takiego:

Database -> Database Management -> New -> po utworzeniu zaznacz ją i kliknij Set Active oraz Set Dafault, stara baza może zostać, nie będzie zabierać zasobów komputera, co najwyżej miejsce na dysku.

Jeśli chcesz to możesz eksportować rozdania ze starej bazy, jednak jeśli masz już 2mln rozdań to równie dobrze możesz o starych rozdaniach zapomnieć, raczej nie będą przydatne.

HUDy popupy, definicje automatycznych notatek (ale nie notatki) itp są zapisane w PT4 a nie w bazie, wiec tego nie musisz ruszać.

Dobrze jest importować historię rozdań partiami, wtedy powinno to przebiegać szybciej... równie dobrze możesz wrzucić 1kk rozdań do importu na noc i następnego dnia zrobić to samo i nie przejmować się szybkością importu.

Są sposoby na przyspieszenie działania bazy danych, jeśli dobrze pamiętam to można np. wyłączyć zapisywanie daty zmiany pliku itp. Jest to opisane tu:

-> Dysk twardy
      -> PostgreSQL

Nie ma znaczenia, że opisy są dla PT3, bo dotyczą one dysku twardego oraz PSQL. Nie stosowałem jednak rad tam zawartych, bo jeszcze nie przeczytałem tych artykułów :s_rolleyes: w wolnym czasie będę musiał z tym powalczyć.

Muszę sobie gdzieś tego posta zapisać :s_p:

Pozdrawiam.
    • actuspl
      actuspl
      Brąz
      na forum od: 18.07.2012 Posty: 122
      Cześć!

Po pierwsze, sprostowania wywodów Szanownego Moderatora.

1. Kwestia dwóch i więcej tzw. "baz".
      Nie jest prawdą stwierdzenie, że "[stara baza] nie będzie zabierać zasobów komputera, co najwyżej miejsce na dysku".

W skrócie: PostresSQL tworzy na twoim komputerze i - za każdym razem - inicjalizuje na serwerze (tj. twoim komputerze) tzw. database cluster. W ramach database cluster tworzone są "pod-bazy" danych, o których tutaj mówimy - na przykład bazy PokerTrackera 4. Każda z tych pod-baz musi być zawsze uruchamiana przez PostgresSQL, ponieważ inaczej nie utrzymano by hierarchii, funkcji, itd.
      Każda z tych "pod-baz" ciągle jest monitorowana i analizowana. Można się o tym przekonać uruchamiając porządny menadżer procesów, na przykład Sysinternals http://technet.microsoft.com/pl-pl/sysinternals/bb896653 i rozwijając drzewo procesów database cluster, czyli pg_ctl.exe. Co więcej, każda z tych "pod-baz" otrzymuje, na starcie, zarezerwowany obszar w dzielonej pamięci fizycznej czy wirtualnej; nie mówiąc już o ciągłym użyciu CPU (szczątkowym, ale ciągłym).

2. Techniczne kwestie dotyczące programu PT4
      Grigo92 nie pytał, co prawda, o obsługę programu, ale jeżeli już coś linkować w zakresie obsługi programu, to należałoby podać instrukcje do programu o który pyta, a mianowicie do PT4. A te są tutaj: https://www.pokertracker.com/guides/PT4/

Po drugie, rady.
      1. Skoro na pewno nie będziesz grał na starych poker roomach, to po prostu usuń starą bazę z poziomu PokerTrackera [https://www.pokertracker.com/guides/PT4/databases/database-management-guide#deleting-a-database] i stwórz nową.
      2. Wszystkie pliki personalizacyjne możesz kopiować (dla bezpieczeństwa). Znajdziesz je w dwóch miejscach: C:\Program Files (x86)\PokerTracker 4\Data oraz C:\Users\[user]\AppData\Local\PokerTracker 4 [Windows 7 64-bit].
      Na marginesie - w bazie masz notatki wygenerowane przez PT4 oraz notatki własne. One przepadają. (Tak czy inaczej, byś z nich nie korzystał).
      3. Import rąk do bazy zależy od wielu czynników. Jeżeli nie masz mocnego sprzętu, może się okazać, że konwertowanie rąk zajmie bardzo dużo zasobów komputera i praca na nim w trakcie procedury będzie utrudniona. W takiej sytuacji najlepiej pozostawić komputer samemu sobie.
      W sytuacji, gdyż masz mocny sprzęt, spokojnie możesz importować ręce w czasie pracy.
      Sam czas importu rąk (często omawiany problem rąk/h) jest zależny od specyfikacji komputera (zwłaszcza dysku i złącza; wiadomo, że najszybsze są dyski SSD ze złączami PCI-E, SATA 3) i aktualnej dostępności zasobów.
      Jeżeli zależy Ci na czasie możesz spróbować nadać wyższe priorytety procesom PostgresSQL oraz PokerTracker 4; pozamykać zbędne programy (w pierwszej kolejności pakiet antywirusowy), wyłączyć połączenia internetowe i zostawić komputer samemu sobie.
      Po samej procedurze importu PT4 zacznie też tworzyć automatyczne notatki według schematów (to można konfigurować w ustawieniach programu).

Czołem!
    • Grigo92
      Grigo92
      Brąz
      na forum od: 13.07.2010 Posty: 2 253
      Wielki dzięki za pomoc, już wszystko wiem :sdrink