[HM2] Active Session

• Thinloth
      Thinloth
      Srebro
      na forum od: 28.12.2010 Posty: 1 014
      Po którejś z kolei aktualizacji (z miesiąc temu) przestała działać zakładka "Active Session" tzn. można zobaczyć sesję, ale tylko z wcześniejszego dnia. Nie dość, że nie pokazuje sesji aktualnie granej, to po jej zakończeniu muszę czekać do następnego dnia na ręce/wyniki. Wiecie czym to może być spowodowane? A dodam, że problem pojawił się kilka aktualizacji temu, kolejne nie zmieniły sytuacji.

Pozdro
  • 12 odpowiedzi
    • mwujek
      mwujek
      Brąz
      na forum od: 21.08.2010 Posty: 239
      Mozliwe ze zmieniles ustawienia strefy czasowej. Np. w kliencie zmieniles ja, i ręce importowane "dzieją się w przyszłości". Lub zmienily sie ustawienia w HM odnosnie rozniczy czasowej, zainteresuj sie tym, mialem z tym niegdys podobny problem.
    • Thinloth
      Thinloth
      Srebro
      Raczej nie miałem problemów, ale sprawdzę.

Edit: gdzie w HM-ie to sprawdzić, gdzie zmienia się ustawienia czasu?
    • mwujek
      mwujek
      Brąz
      na forum od: 21.08.2010 Posty: 239
      W HandImporting jest tam jakas zakladka po lewej.
    • Thinloth
      Thinloth
      Srebro
      Jest zakładka "Site Time Adjustments" poustawiałem tam wszędzie wartości "0". Czyli jeśli dobrze rozumiem - nie bedzie przesunięcia czasowego miedzy datą rozegranej ręki na sofcie i data/godziną ręki w bazie HM2.

Jednak problem nadal występuje :/
      Gdzie znaleźć w HM-ie jaką on ma ustawiona strefe czasową i w ogóle czas. Czy może korzysta z godziny ustawionej w systemie?

Edit: napisałem do supportu
    • elbudowiec
      elbudowiec
      Brąz
      na forum od: 10.02.2011 Posty: 886
      http://hm2faq.holdemmanager.com/questions/101/Options+%7B47%7D+Hand+Importing+%7B47%7D+Site+Time+Adjustment
    • Thinloth
      Thinloth
      Srebro
      Dzięki. Widziałem to już, tylko skąd wiedzieć gdzie jest jaki czas ustawiony?
    • elbudowiec
      elbudowiec
      Brąz
      u mnie po wybraniu "auto detect" (nie muszę wiedzieć jaki jest czas w HM2 a jaki na danym poker roomie) refresh działa poprawnie
      natomiast nie mogę wrzucać rąk do hand konwerterów ze statystykami -
      pojawia się następujący komunikat
      "Invalid hand header: €10.00 EUR NL Texas Hold'em - Thursday, April 18, 02:33:35 ET 2013 - line: 2"

jeśli ktoś miał coś podobnego to będę wdzięczny za pomoc
    • Thinloth
      Thinloth
      Srebro
      Odpisał mi support. Pytałem jeszcze o problem, który pojawił się kilka dni temu. Nagle zniknęła mi możliwość robienia notatek na graczy. Klikam w znaczek w HUD-ie wyskakiwało okienko, ale nic w nim się nie dało zrobić.

Treść odpowiedzi:
      Hi, my name is Chris.

Please follow these steps completely:

http://forums.holdemmanager.com/bug-reports/104721-no-hud-table-only-3-hands-showing.html

We will need the answers to the questions in the thread as well.

- Please export your HUD's in HUD Options.

See this screenshot for exporting HUD's:

http://www.udbrky.com/hmsupport/exporthuds.PNG

- Then delete the prefs file in the config folder in*
      8/7/Vista: C:Users{username}AppDataRoamingHoldemManager

XP: C:Documents and SettingsUser_nameApplication DataHoldemManager

Please reinstall Microsoft .NET Framework -
      http://hm2faq.holdemmanager.com/questions/1881/Holdem+Manager+.NET+Cleanup+Instructions

Afterwards, please make sure that you update windows completely. Keep checking to make sure that there are no more updates, until it shows twice, five minutes apart that there are no more updates available.

- Import your HUD's again.

- Set your seating preferences to match the site's seating preferences.

If there is none:
      set it to "-" for the right HUD and site for each game type/# of players.
      Open one table, make sure positions line up.
      Click settings on the summary HUD on the table, find the HUD name, click Use for all

* You will need to show hidden and system files. See this tutorial for showing system and hidden files:

http://hm2faq.holdemmanager.com/questions/832/How+are+Hidden+Files+Viewed+in+Windows%3F+

See this screenshot for location in win 7 for the prefs files:

http://www.udbrky.com/hmsupport/prefs.PNG

W każdym razie i tak nie pomogło :/ Wydaje mi się wszystko dobrze zrobiłem. Co do notatek to prawdopodobnie przyczyną był avast blokujący Holdem Managera. strasznie wkurzający antywirus - > odinstalowałem i ściągnąłem Comodo. Na notatki pomogło.

Czy ktoś mógłby sprawdzić jaką ma wartość dla Poker Stars w tabeli "Site Time Adjustments" w HM-ie (oczywiście gracz grający z Polski ;) )?
    • elbudowiec
      elbudowiec
      Brąz
      6
    • Thinloth
      Thinloth
      Srebro
      No to tak jak u mnie :/
    • Scoti1986
      Scoti1986
      Brąz
      na forum od: 26.10.2007 Posty: 1 025
      Napisane przez Thinloth
      Co do notatek to prawdopodobnie przyczyną był avast blokujący Holdem Managera. strasznie wkurzający antywirus - > odinstalowałem i ściągnąłem Comodo. Na notatki pomogło.
      Poradził ktoś sobie z tym problemem bez deinstalacji avasta?
    • Thinloth
      Thinloth
      Srebro
      Ja przez chwilę, próbowałem wyizolować HM2 spod "opieki" avasta. Sam nie zdołałem tego zrobić, czytając jakieś fora też nie. Tylko, że ogólnie w te klocki nie jestem dobry :/ Siedziałem nad tym chwilę i doszedłem do ostatecznego rozwiązania - odinstalowanie avasta.

A co do rozwiązania problemu z Active Session to ostatecznie pomogło stworzenie nowej bazy, email od supportu:

Please create a new database.

1) Click the database name in the bottom right corner (2nd in)
      2) Click the green + sign
      3) Name it, click ok.
      4) Import the hands from c:\hm2archive

Po tym wszystkim mam ręce tylko z tego roku, ale baza jest mniejsza, HM2 chodzi szybciej i problem rozwiązany.