[HM2] Ogromna waga bazy danych

• marinero36
      marinero36
      Brąz
      na forum od: 09.01.2011 Posty: 1 862
      Witam!

Mam pytanie. Wiecie może czy handy, które wgrywamy do DB z jakiejś subskrypcji zapisują się może gdzieś dwukrotnie? Nie chodzi mi tutaj o X:\\Hm2Archive Pytam gdyż pomimo tego, że usunąłem znaczną część handów, baza nadal waży 145gb, a pojemność mojego dysku jest znacznie ograniczona przez SSD.

Z góry dzięki :fdrink
  • 5 odpowiedzi
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 894
      Hej marinero36,

Jeżeli usunąłeś handy za pomocą opcji Purge, to aby odzyskać miejsce zrób jeszcze Vacuum/Analyze/Reindex z pgAdmin III zgodnie z tym FAQ.. Tylko nie wiem czy to u Ciebie zadziała, bo te opcje potrzebują drugie tyle miejsca na dysku co zajmuje baza, żeby poprawnie zadziałać.

Prawda jest też taka, że nawet wykonanie tego nigdy nie odzyska maksimum miejsca. Najlepsze efekty pod względem zajętości dysku uzyskałabyś po prostą tworząc nową bazę danych i importując do niej tylko te ręce, których aktualnie potrzebujesz, a starą bazę kompletnie kasując.
      Ale przed takim czymś konieczne byłoby zrobienie backupu notatek (z zaznaczoną opcją "Skip database (only backup config") i potem restore do nowej bazy. No i oczywiście sporo czasu by to zajęło.

Spróbuj może najpierw z tym Vacuum/Analyze/Reindex ;)

Pozdrawiam
    • roqallo
      roqallo
      Brąz
      na forum od: 10.03.2009 Posty: 2 100
      one się zapisują tam gdzie ustawiłeś z subskrypcji...

z niej HM ssie do bazy danych i z tamtego katalogu możesz je wywalić a i tak zostaną w bazie danych ;]

możesz sprawdzić skąd masz auto update w HM i z tych katalogów możesz powywalać pliki

najprawdopodobniej !!!! one są kopiowane do bazy HM i nie potrzeba ich "oryginałów| trzymać na SSD-ku
    • fenekzgavry
      fenekzgavry
      Brąz
      na forum od: 23.12.2010 Posty: 3 775
      Ja mam to samo. Wydaje mi się, że jedyna metoda to format ce dwukropek co jakiś czas i trzymanie rąk z max 3 miesięcy.
    • AwesomoT1000
      AwesomoT1000
      Brąz
      na forum od: 07.03.2013 Posty: 4
      A masz wyłączoną opcję robienia notatek w NoteCaddy?? Jeżeli nie, to wyłącz NoteCaddy, wyexportuj swoje ręce, usuń bazę i stwórz nową, zaimportuj swoje ręcę na nowo łącznie z dataminowanymi, baza będzie wtedy zajmowała znacznie mniej miejsca.
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 894
      @Fenku

Od razu format to lekka przesada. Wystarczy wywalić starą bazę i zrobić nową.

@AwesomoT1000

Rzeczywiście NoteCaddy potrafi narobić notatek zajmujących mnóstwo miejsca. Najlepiej wyłączyć to albo zostawić tylko te, z których naprawdę korzystamy.

No i jeszcze można wyłączyć robienie logów i je wywalić, bo czasem też potrafią zająć sporo miejsca (punkt 10 FAQ)

Pozdrawiam