[PT4] Kto chce zarobić kilka $?

• lukmac82
      lukmac82
      Brąz
      na forum od: 17.03.2009 Posty: 206
      Usunąłem stare PostgreSQL i chcę zainstalować inną wersję, ale przy instalacji ciągle pyta mnie o hasło którego nie znam. Podejrzewam, że wiąże się to z tym, że podczas usuwania starego postgre nie wszystko zrobiłem jak należy. Za ch... nie mogę sobie z tym poradzić. Jak ktoś mi podpowie krok po kroku jak małemu dziecku co zrobić żeby było dobrze to dogadamy się co do dowodu wdzięczności :sdrink pisać najlepiej na GG 5233253. Pozdro
  • 18 odpowiedzi
    • MrJuskux
      MrJuskux
      Brąz
      na forum od: 10.01.2009 Posty: 1 003
      Może ten wątek ci pomoże

postgresql jaki user a jakie hasło pomurzcie!
    • lukmac82
      lukmac82
      Brąz
      Podane tam hasło nie działa a folderu "Documents and settings" nigdzie nie mam więc dalej jestem w czarnej dupie
    • Netcod
      Netcod
      Brąz
      na forum od: 17.01.2012 Posty: 147
      FAQ & poradniki czyli przeczytaj zanim założysz temat w tym dziale masz w punkcie 5 jak zresetować hasło a folder Documents and Setting w polskiej wersji jezykowej bedzie nazywal sie poprostu uzytkownicy jaki masz system i wersje jezykową? Jeszcze jak bedziesz komendy wpisywać weź daj na pulpit prawym i nowy/utwórz skrót wpisz potem cmd i dalej dalej. Potem uruchom cmd jako administrator prawym i uruchom jako. Jak dalej bedziesz mial problemy to pisz

.
    • md1988
      md1988
      Brąz
      na forum od: 04.07.2011 Posty: 379
      Napisane przez lukmac82
      Podane tam hasło nie działa a folderu "Documents and settings" nigdzie nie mam więc dalej jestem w czarnej dupie
      musisz w opcjach folderów zaznaczyć by system nie ukrywał ukrytych plików i folderów.
      W win7 by to zrobić musisz otworzyć widok np. dysku C, u góry z lewej masz organizuj->opcje folderów i wyszukiwania -> widok -> 'pokaż ukryte plii, foldery i dyski'

I już document and settings się uwidoczni.

@up

folder użytkownicy to nie document and settings.
    • lukmac82
      lukmac82
      Brąz
      Zrobiłem jak polecił md1988 ale Documents and settings nie mam. Mam natomiast "użytkownicy" ale tam nie widze nic co by mnie interesowało. Szału można dostać z tym pier... postgre :facepalm:
    • Netcod
      Netcod
      Brąz
      na forum od: 17.01.2012 Posty: 147
      a mozesz spróbować zmienić hasło poprostu ?

1. Musisz otworzyć ten plik w notatniku: C:\Program Files\PostgreSQL\8.4\data\pg_hba.conf

2. Odnajdź tę linijkę:
      Cytat:
      host all all 127.0.0.1/32 md5

i zmień "md5" na "trust" (bez cudzysłowów), zapisz plik.

3. Uruchom cmd (start->uruchom->cmd), przejdź do katalogu C:\Program Files\PostgreSQL\8.4\bin (jeśli masz taką samą ścieżkę, to po prostu wpisz "cd C:\Program Files\PostgreSQL\8.4\bin").

4. Wpisz: psql -h localhost -U postgres
      (zwracaj uwagę na wielkość znaków).

5. Następnie po zalogowaniu się do serwera napisz (także zwracając uwagę na wielkość znaków):
      ALTER USER postgres WITH PASSWORD 'twojenowehaslo';
      oczywiście hasło wybierasz jakie chcesz.

Z konsoli wychodzisz pisząc \q.

6. Wracasz do pliku z punktu 1 i zamieniasz spowrotem "trust" na "md5". Zapisujesz.

Jak było w FAQ napisane

tu jest powielone

http://rationalpie.wordpress.com/2010/02/18/postgresql-reset-root-password/

Jeszcze sprawdz gdzie masz zainstalowanego PostgreSQL ja mialem proprostu w C:\
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 893
      Hej lukmac82,

A po odinstalowaniu postgreSQL usunąłeś użytkownika "postgres" wykonując z Start->Programy->Akcesoria->wiersz poleceń (prawy + uruchom jako administrator, jeżeli domyślnie nie masz uprawnień administratora) polecenie:
      net user postgres /delete

Pozdrawiam
    • lukmac82
      lukmac82
      Brąz
      .
    • lukmac82
      lukmac82
      Brąz
      Spinek wiszę Ci duże piwo albo flaszke:) ale pojawił się drugi problem bo nie mogę skonfigurować PT4 z posgre teraz. Przy instalacji posgre nic nie zmieniałem tylko wpisałem swoje hasło i teraz gdy je wpisuje do trackera wyskakuje mi " unable to connect to this database. Please check the configuration". Co robić?? :facepalm:
      dodam, że domyślnie ustawione jest hasło dbpass ale wyskakuje taka sama wiadomość jak napisałem wyżej
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Hej,

Sprawdź czy usługa PostgreSQL jest w ogóle uruchomiona.
      Start->Uruchom->services.msc
      i sprawdź czy jest tam PostgreSQL Database Server i czy jest uruchomiona. Jeżeli nie - uruchom.

Uruchom Start->Wszystkie programy->PostgreSQL x.x->pgAdmin III
      i dwukrotnie kliknij na PostgreSQL Database Server - wyskoczy pytanie o hasło. Spróbuj to które ustaliłeś lub ewentualnie "dbpass", "postgrespass" "svcPASS83". Któreś powinno zadziałać.

Jeżeli ciągle nic nie pomoże to wrzuć screena z pgAdmin III, może coś się skopało przy tych licznych instalacjach.

Pozdrawiam
    • lukmac82
      lukmac82
      Brąz
      w Start nie mam ikonki "Uruchom", a jak kliknę na pgAdmin III to nie mam nigdzie "PostgreSQL Database Server"
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Zamiast Start->Uruchom daj klawisz Windows + R

A co masz w pgAdmin III? Masz jakieś Serwery w Oknie obiektów? Możesz je rozwinąć?
    • Sebsn122
      Sebsn122
      Brąz
      na forum od: 16.07.2009 Posty: 336
      w miedzy czasie spróbuj tez miałem oprócz tych problemów co w w temacie problem z hasłem.
      pqSQL i HM2 problem z importem i rozłanczaniem/ROZWIAZANY
    • lukmac82
      lukmac82
      Brąz
      Aby mieć na stałe uruchomioną usługę PostgreSQL wejdź w Panel Sterowania->Narzędzia administracjne->Usługi i przy PostgreSQL Database Server ustaw Uruchamianie na Automatycznie
      zrobiłem jak napisałeś w innym wątku ale nie mam w Usługach "PostgreSQL Database Server".
      pgAdmin III- w oknie obiektów mam "server groups" ale nic nie mogę z tym zrobić
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      To źle. Jak nie masz takiej usługi to coś nie zainstalowało się poprawnie.
      Masz w ogóle w folderze c:\program files\postgresql\x.x\bin jakieś programy?

Może zainstaluj jeszcze raz postgresql (pamiętaj, żeby instalować prawym->uruchom jako administrator). Którą wersję w ogóle chcesz instalować?

Tu masz naprawdę krok po kroku wytłumaczone jak odinstalować postgresql i zainstalować ponownie.

Pozdrawiam
    • lukmac82
      lukmac82
      Brąz
      za każdym razem jak instaluje posgre pod koniec instalacji wyskakuje mi okno "problem running post-instal step. Instalation may not complete correctly The database cluster initialistation failed". Jak klikne na to OK to kończy instalacje. Pewnie tu jest pies pogrzebany. Próbowałem instalować wersje 9.0 i 9.1 i za każdym razem jest to samo
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Hej,

Spróbuj zainstalować do innego folderu np. c:\postgresql
      Gdy ciągle nie będzie działać nadaj uprawnienia do tego folderu zgodnie z 7 punktem tego FAQ.

Pozdrawiam
    • lukmac82
      lukmac82
      Brąz
      Spinek pierwsza opcja pomogła :s_biggrin: Dzięki wielkie. Naprawde masz u mnie flaszke :s_thumbsup: