[HM2] Bledny key po aktualizacji

• ciucma102
      ciucma102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2012 Posty: 7
      Dzis wyskoczylo mi okno zeby zrobic uptade hm2 oczywiscie wykonalem wszytko sie poinstalowalo lecz przy uruchamianiu hm2 nalezy wpisac ponownie dane i login i niestety tu jest problem gdyz wyskakuje ze dane sa niepoprawne aczkolwiek przed update dzialaly. Pisalem do supportu ale cisza a grindowac trzeba. Moze ktos cos poradzi
  • 2 odpowiedzi
    • Gustaff1988
      Gustaff1988
      Brąz
      na forum od: 05.09.2011 Posty: 165
      Miałem ten sam problem. Dostałem takiego maila od supportu:

- If your windows user name has any unique 'cyrillic characters' you may need to create a new windows user with a single EN-US name without any special characters.
      - Uninstall HM2 (and HM1 if it is installed)
      - Create a new windows user in the Control Panel > User Accounts. Make sure it is an Administrator account and has no unique characters in the name (only characters from EN Alphabet)
      - Reboot the PC
      - Log in to the new windows user account

- Now Delete C:\ProgramData\XHEO INC\SharedLicenses\ Holdem Manager 2.lic (XP Users can find the file at C:\Documents and Settings\All Users\AppData\XHEO INC\SharedLicenses\ Holdem Manager 2.lic)*
      - Reinstall HM2 - http://www.holdemmanager.com/downloads/Holdem_Manager_2_Setup.exe
      - and try to register again.
      - If that works, you can reboot, log in to your normal user, and test to make sure everything works before you delete the temporary user.

*You will need to show system and hidden files. See this tutorial for showing system and hidden files:

http://hm2faq.holdemmanager.com/questions/832/How+are+Hidden+Files+Viewed+in+Windows639+

Pomogło utworzenie nowego konta w windowsie (w nim wpisałem kod do hm).
    • ciucma102
      ciucma102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2012 Posty: 7
      Naprawione po aktualizacji z nieznanych przyczyn w ich bazie danych usiete zostalo moje konto. Przyslali nowy klucz tak jakbym kupil od nowa hm