[HM2] po włączeniu HUDa komputer się wyłącza

• worm10
      worm10
      Brąz
      na forum od: 17.12.2010 Posty: 81
      Witam,
      wczoraj przeniosłem się z FTP na P* a jako że mam wykupionego HM2 postanowiłem go skonfigurować, żeby importował ręce z P*. Przy okazji zaktualizowałem go do najnowszej wersji.
      Jednak gdy mam odpaloną grę, i włączam HM2, to komputer po kilkunastu sekundach od włączenia programu nagle się wyłącza. Bez żadnych komunikatów, bez ostrzeżenia. Po prostu się wyłącza. Po włączeniu wszystko jest ok. I jak tylko chcę włączyć HM2 to znowu wyłącza kompa. Mieliście kiedyś podobny przypadek ?

Może napiszę co do tej pory zrobiłem:

- Sprawdziłem temperatury procka, grafiki, dysku czy się nie przegrzewa -> wszystko OK.
      - Puściłem skan ESETem online, znalazło pare wirusów i pokasowało je -> dalej ten sam problem.
      - Za pomocą CCleanera wyczyściłem zbędne pliki, rejestr, usunąłem wszelkie zbędne programy.
      - Przeinstalowałem P* i zainstalowałem najnowszą wersję.
      Czego jeszcze nie zrobiłem?

- odinstalować i zainstalować ponownie HM2 - może coś się pokrzaczyło?
      - może coś zepsułem przy konfiguracji HM2 jak zmieniałem folder importu rąk z P*?
  • 44 odpowiedzi
    • worm10
      worm10
      Brąz
      jeszcze jedno mi przyszlo na myśl. Może jest to wina tego że zmieniłem sobie język na polski, a powinienem grać w EN , albo chociaż historię rąk zapisywać w języku angielskim? jak wrócę na chatę to sprawdze to i napiszę czy pomogło.

A może ktoś ma jakieś inne sugestie?
    • thomaPL
      thomaPL
      Brąz
      na forum od: 03.05.2009 Posty: 1 307
      odpal menadzera zasobow i zobacz jak zachowuje sie obciazenie procesora i RAMu po wlaczeniu HM2
      moze pewne - nieuzywane przez windowsa z powodu braku obciazenia - zasobu RAMu - masz uszkodzone? i jak HM2 je zajmuje to sie wywala - a HM2 zajmuje duzo ramu ;)
      wypal sobie plytke bootujaca z memtest i daj mu zrobic pare przejsc.
    • worm10
      worm10
      Brąz
      no puszcze mu memtesta, zobaczymy co pokaze. No ale wtedy padałby też podczas gry na FTP, a tam śmigało aż miło. Poza tym moj komp nie jest jeszcze taki stary, ma 3 rdzeniowy procek i 4 gb ramu 800mhz. do tej pory nie robił zadnych resetów dziwnych. Chociaż tym testem pamięci mnie zaintrygowałeś.

Ale najpierw zrobie myk z tym jezykiem hustorii rąk. Jak się z tym uporam to zdam relacje dla potomnych :P
    • worm10
      worm10
      Brąz
      Wczoraj posiedziałem jeszcze troche nad tym problemem. Niestety zmiana jezyka historii rozdań nie pomogła. HM pracuje do momentu gdy nie odpalę HUDa. Importuje ręce, aktualna sesja jest na bierząco. Wszystko śmiga, dopuki nie uruchomię HUD. Od razu po włączeniu komputer wyłącza się. Przy stole na 2 sek. pojawiły się statystyki i komp się wyłączył.
      Jakieś sugestie? właśnie jestem w trakcje memtestu. Narazie 0 błędów.
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      na forum od: 11.08.2006 Posty: 2 425
      Witam

Zobacz może w logu jaka jest przyczyna restartu kompa - plik powinien być gdzieś tu - Windows 7: C:\Users\{username}\AppData\Roaming\HoldemManager\log.txt
      Najlepiej go skasuj i poczekaj aż HM stworzy nowy, czysty.

1.Możesz mieć uszkodzoną bazę - spróbuj stworzyć nową, pustą i sprawdź.

2.Może masz na dysku bad sektory - HM próbuje np uruchomić huda, który znajduje się właśnie w takiej części dysku lub odczytać coś z bazy i wtedy wywala. Odpal np mhdd i sprawdź dysk.
    • worm10
      worm10
      Brąz
      Wczoraj wywalilem holdema, zainstalowalem go jeszcez raz na czysto, stworzylem zupelnie nowa baze danych, i odpaliłem zooma. Co mnie zdziwiło - jak tylko HM zaczął zczytywać staty do HUDa, wiatrak zaczął pracować na max obrotach. W ciągu minuty słychać było jak się uspokaja i później pracował już cicho. Ucieszylem sie bo wygladalo na to ze zaczelo dzialac. Zagralem 100 rak, wszystko bylo ok. Wiec opuściłem stół i odpaliłem 4 stoły zwykłe. No i w oczekiwaniu w kolejce jak zaczął ładować statystyki, znowu usłyszałem bardzo przyspieszone działanie wentylatora po czym komputer się wyłączył. no i wróciłem do punktu wyjścia.

Jako że było przed północą, stwierdziłem że puszczę mu na noc memtesta, nie wykryło żadnych błędów.

Zrobiłem też test pamięci karty graficznej - wynik 0 błędów.

Dysk sprawdzę dzisiaj i zobaczymy - tu dzięki za poradę bo faktycznie tak może być.
      Dziwi mnie tylko że na FTP nigdy nie miałem problemu. Pracował normalnie i nigdy się nie wyłączył. A na P* od początku problemy :/

Taki jest odczyt z logów HMa. Nic specjalnego nie ma na moje oko. Widać jak importuje baze itd. zadnego bledu - poprostu przestal dzialac po wejściu na stoliki.

23:43:32.211 [AutoImportFiles:30 - PostgresqlDatabase.ImportHand] Finished PostgresqlDatabase.ProcessHands Insert Query in 61 ms
      23:43:32.217 [AutoImportFiles:30 - ActiveTableManager.ProcessGatheredStatsForPlayer] Adding Liam922 to GatheredStatsQueue
      23:43:32.220 [AutoImportFiles:30 - PostgresqlDatabase.ImportFilesInternal] TIMER: 00:00.191 [30:30 - PostgresqlDatabase.ImportFilesInternal]
      23:43:32.220 [AutoImportFiles:30 - DatabaseBase.RaiseImportCompletedEvent] import completed
      23:43:32.222 [Main:1 - PlayerDetailsControl.UpdatePlayerList] Finished PlayerDetailsControl.UpdatePlaterList in 0 ms
      23:43:32.223 [Main:1 - HMAppsModule.OnImportProgressCompleted] args.Source=Auto
      23:43:32.225 [AutoImportFiles:30 - DatabaseBase.ImportFilesAsync] Import complete
      23:43:37.154 [Main:1 - HUDActiveSessionView.timer1_tick] Removing HUD table: Hyakutake - Zalogowany jako Rysiu1987
      23:44:02.293 [Worker 29:29 - PokerManager.GarbageCollectionTimerTick] Before GC.Collect: GarbageCollectionGeneration=0, TotalMemory=158
      23:44:02.294 [Worker 29:29 - PokerManager.GarbageCollectionTimerTick] After GC.Collect: GarbageCollectionGeneration=0, TotalMemory=157
      23:44:02.294 [Worker 29:29 - PokerManager.GarbageCollectionTimerTick] CollectionCount=5960,998,25
      23:46:59.455 [Main:1 - Table..ctor] Table detected for PokerStars: Title "Pikelner V - $0,02/$0,05 USD - No Limit Hold'em" Name "Pikelner V"
      23:47:31.429 [Main:1 - Table..ctor] Table detected for PokerStars: Title "Columbia III - $0,02/$0,05 USD - No Limit Hold'em" Name "Columbia III"
      23:47:42.143 [Main:1 - Table..ctor] Table detected for PokerStars: Title "Galilea - $0,02/$0,05 USD - No Limit Hold'em" Name "Galilea"
    • worm10
      worm10
      Brąz
      Skan dysku zrobiony. Zadnych bad sectorów.

kończą mi się pomysły ... jakieś sugestie?
    • worm10
      worm10
      Brąz
      ma ktoś jakieś pomysły ? nie po to płaciłem za licencje do HM2 żebym nie mógł z niego korzystać:/

a może przeinstalować/wyczyścić bazę danych w komputerze z której korzysta HM2? tylko nie za bardzo wiem jak to zrobić. Ma ktoś jakiś poradnik i czy w ogole to ma sens?

jakby to nie pomogło to zostaje mi format tylko. ale wolałbym tego uniknąć ...
    • yazzitsu
      yazzitsu
      Brąz
      na forum od: 06.02.2011 Posty: 212
      Dzieje sie to tylko przy hm2? wlacz inne programy lub gry i sprawdz czy tak samo szybko chodzi wentylator. Mialem kiedys podobny problem, ale nie dotyczyl pokera i hm2, lecz innych programow wymagajacych wieksze zuzycie mocy - rozwiazalem go wymieniajac zasilacz. Nie wiem czy pomoglem, ale mozesz pokombinowac ze sprzetem.
    • worm10
      worm10
      Brąz
      ale wiesz co, zgodziłbym się gdyby tak sie dzialo przy graniu na FTP. A tam miałem odpalone 6 stolow i huda z HM2 i wszystko chodzilo szybciutko i wiatrak nie wariował.
      A jak tylko pierwszy raz zainstalowałem P* i odpaliłem huda to wylaczylo kompa.
      A dziwne jest tez dla mnie to , że na 1 stoliku na zoomie działa. chcę włączyć drugi na zoomie i wyłącza się komp. a przy zwykłym stoliku nie zoom, nawet jednego nie mogę odpalić, bo od razu wywala.

poza tym ten wiatrak nie zachowuje się tak, jakby komp nagle dostał temperatury i chciał go schłodzić. On odpala się w tej samej sekundzie jak naciskam "włącz HUD". A jak jest więcej niiż jeden stolik to nawet nie zdąży się włączyć. Od razu wywala.

rozumiesz coś z tego ? bo ja wysiadam :P
    • MrBaikal
      MrBaikal
      Brąz
      na forum od: 01.10.2008 Posty: 556
      o który wiatrak dokładnie chodzi? procek/karta/ zasilacz obudowa

spróbój też odplaić tego huta z otwartą obudową - wtedy chłodniej jest no i będziesz wiedział który wentylator:P

btw jaki zasilacz masz?
      czarna lista

program w którym możesz zmniejszać ilość obrodów (jeżlei obudowa nie ma takich przełącznieków) to SpeedFan a temperatury możesz monitorować CPUID HWMonitor
    • worm10
      worm10
      Brąz
      ale ja gram na lapku :) wiatrak jest jeden. I speedfan nie pokazuje żeby były temperatury wyzsze niz powinny. Z reszta nawet wczoraj rozkrecilem lapka i przeczyscilem radiator i wiatrak. Nic nie pomogło.

Ale tak szczerze mówiąc to nie ma opcji żeby to było od temperatury bo wiatrak włącza się na chwile dosłownie. Nawet nie zdążyłby się zagrzać w dosłownie jedna sekundę. A wyłączenie w zagrożeniu przegrzania na procku to ok 70 stopni z tego co kojarze. a temperatury pokazują na tuż przed wyłączeniem kompa ok 30-36 stopni. Fizycznie nie możliwe żeby się wyłączył z przegrzania. Musi dostawać skądś sygnał o odpaleniu fana tylko skąd? i dlaczego nie wywali błędu w HM tylko od razu kompa wyłącza?

dla mnie to zagadka :P
    • worm10
      worm10
      Brąz
      tak się zastanawiam czy to może być jakiś konflikt bazy z FTP z bazą z Pokerstars?
      Jakieś wpływające na siebie ustawienia w HM dotyczące starego użytkownika z FTP a tego nowego na PS?

Może jakieś ustawienia w HM które trzeba włączyć/wyłączyć przy grze na PS?
      nie mam pojęcia już , przegrzebałem cały soft chyba i nic nie znalazłem.

Może ustawienia bazy danych źle skonfigurowane , chociaż nic tam nie grzebałem.
      nie wiem co jeszcze można było spieprzyć?

No i dlaczego na FTP nie było nigdy problemu a na PS wywala od samego początku?
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      Witam

Skasuj plik C:\Documents and Settings\Admin\Application Data\HoldemManager\Config\prefs.xml

(to jest chyba w XP, w win7 będzie gdzieś tam gdzie podawałem poprzednio.

Przedtem skopiuj go gdzieś, żebyś mógł w razie czego przywrócić.

Daj znać czy pomogło.
    • worm10
      worm10
      Brąz
      wieczorem to zrobie bo teraz nie mam dostepu do tego kompa. Ale dam znac czy pomoglo.
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      Ogólnie mówiąc jest to plik z ustawieniami huda i jeśli jest uszkodzony to HM się wywala przy ładowaniu huda właśnie (chyba może też spowodować restart kompa). Znalazłem podobny problem gdzieś na ruskim forum HM i jeśli dobrze zrozumiałem to w tamtym przypadku pomogło.
      Być może po wszystkim będziesz musiał na nowo ustawić i skonfigurować huda (jeśli to ten plik wszystkiemu winny).
    • worm10
      worm10
      Brąz
      no sprawdzilem. Nic nie dalo. jakies inne pomysły ?:)
    • worm10
      worm10
      Brąz
      ale hud działa na FTP. Działa tez na PS ale przy jednym stoliku zoom. W kazdym innym przypadku wywala.
      Probowalem juz na roznych HUDach, na tym ktory zrobilem ja, i tych fabrycznych od HM2. w kazdym jest to samo.
    • TomMik
      TomMik
      Brąz
      na forum od: 12.02.2007 Posty: 8
      HM2 przy PS odpala 1 proces więcej: ThirtyTwoBitIPC.exe
      może z nim coś nie tak jest bo przy FTP go nie ma