[HM2] Problem z hudem.

• kwintoo
      kwintoo
      Brąz
      na forum od: 02.03.2010 Posty: 677
      Jestem tutaj ostatnio dosc aktywny bo problemy mnie nie omijaja. Pomoc rzadko znajduję ale tłumacze to sobie tym, że moje problemy są dośc nietypowe. Hud na zoomie już działa, problem teraz polega na tym, że huda pokazuje mi staty tylko z danej sesji. Uprzedzajac pytania, nie, nie mam zaznaczonej opcji "use session stats". Czasem, gdy gram na dwóch, trzech limitach, na jednym limicie mam wszystkie staty na innym tylko z danej sesji. Wydaje mi się, że jest jakiś problem z importem lub przetwarzaniem przez hm2 całej bazy rąk na hud. W zakłądce reports mam statystyki całej bazy, jednak opcja dla hero pojawia się dopiero, gdy zagram na stole pierwszą rękę (staty innych pojawiają się gdy już siedze z nimi przy stole - czekam na duża ciemna).

Opisuję to tak szczególowo, może ma to znaczenie do zdiagnozowania problemu. Może jest to jakas "racjonalizacja" zarządzania bazą danych ze strony hm2, bioraca pod uwagę ograniczone możliwości mojego sprzetu? Baza ostatnio rozrosła mi się, hm2 długo się uruchamia. Czy hm2 może mieć taką opcję? Żadna bardziej (nie)rozsądna diagnoza nie przychodzi mi do głowy, problem jest uciązliwy. A może wystarczy coś odznaczyć? Zaznaczyć? Choc od dawna niczego w ustawieniach nie zmieniałem, zrobiłem tylko aktualizację po ok 2 miesiącach nieaktualizowania hm2.
  • 8 odpowiedzi
    • roqallo
      roqallo
      Brąz
      na forum od: 10.03.2009 Posty: 2 100
      ale twoje staty pokazyje ci tylko z danej sesji czy staty przeciwników pokazuje ci tylko z danej sesji?????

bo jeśli to pierwsze to chyba poprawinie
      a jeśli to 2 to wtedy masz problem. :) nie znam rozwiązania :)

ale wydaje mi się że to pierwsze i to chyba lepiej bo jak masz 100k rąk w bazie to po co ci twoje staty z 100k rąk

bo raczej po 1000 rąk się wiele nie zmienią....

natomiast jak masz z danej sesji to widzisz jak grasz podczas tej sesjii i to chyba lepsze bo siebie bardziej kontrolujesz...
    • kwintoo
      kwintoo
      Brąz
      Oczywiście staty wszystkich ukazują mi się tylko z danej sesji
    • salyk
      salyk
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 16 757
      Witam,

rzeczywiście, dość specyficzny problem :f_rolleyes:

Na Twoim miejscu spróbowałbym zrobić optymalizację bazy danych: Database>Maintenance, najlepiej full (może to potrwać, w zależności od wielkości bazy danych).

Jeśli to dalej nic nie pomoże, to spróbuj utworzyć nową, czystą bazę danych i zagrać tam ze 2-3 sesje i sprawdzić czy ten sam problem dalej występuje.

Skoro piszesz, że masz odznaczone 'Use session stats', to raczej bym tutaj problem szukał w bazie danych niż w ustawieniach HoldemMangera.

Pozdrawiam
    • kwintoo
      kwintoo
      Brąz
      Bingo.
      Wczoraj właściwie sam do tego doszedłem. Zainstalowałem ponownie starą wersję - wszystko było ok (poza hudem na zoome). Potem znowu najnowsza, pojawił się komunikat o tej optymalizacji, że może potrwać kilka godzin w zależności od rozmiaru bazy (nie pamietam dokładnie treści w języku angielskim). Kliknałem ok, nie pojawił się żaden pasek postepu jednak teraz wszystko działa bez zarzutu. Widocznie po poprzedniej aktualizacji hm2 nie zoptymalizował tej bazy nie informując o koniecznosci tej procedury dla poprawnego działania programu.
    • kwintoo
      kwintoo
      Brąz
      Wracam po kilku dniach do pokerA i problem powraca. Ta funkcja nie działa u mnie poprawnie. Mam zaledwie 400mb bazę i hm2 nie może jej zoptymalizować poprawnie. Za każdym razem udaje, że robi to przez kilkadziesiąt sekund a po ponownym odpaleniu hm2 nie importuje rąk automatycznie jak robił to w starej wersji (chyba tak powinien?). W "maintance" wybierałem już wszystkie opcje - quick, standart, full - bez rezultatu. Nadal w hudzie mam staty tylko z bieżacej sesji. Czy jedynym dla mnie rozwiązaniem jest stara wersja programu i brak możłiwości gry na zoomie? Czy problem może być w postgre?
    • salyk
      salyk
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 16 757
      Spróbuj jeszcze ręcznie zoptymalizować bazę danych, tutaj masz instrukcję:
      http://hm2faq.holdemmanager.com/questions/1171/Vacuum+Analyze+Database+

Pozdrawiam
    • kwintoo
      kwintoo
      Brąz
      Nic nie pomaga. Tzn. funkcja jakoś tam mi optymalizuje baze gdyż hm2 uruchamia się wyraźnie szybciej, ale staty w hudzie są nadal tylko z bieżacej sesji, natomiast ręce importują mi się do hm gdy zaczynam grac. Czasem gdy uruchamiam pojawia się po raz kolejny info o tym ze nalezy tę baze dostosowac do wymagań hm, ale gdy po raz kolejny klikam ok czesto pojawia się takie okienko:
    • jeneral86
      jeneral86
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.11.2009 Posty: 4 666
      Witaj kwintoo,

Jaką masz wersję PostgreSQL? Spróbuj zaktualizować do nowszej wersji.

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi - podane wcześniej instrukcje (optymalizacji db) powinny pomóc.

Pozdrawiam,
      jeneral86