[HM2] Backup - czy zawiera historie rąk?

• PokerSprite
      PokerSprite
      Brąz
      na forum od: 13.01.2010 Posty: 744
      szybkie pytanie, bo nie widziałem nigdzie dokładnie tej odpowiedzi, a zbieram się do formata.

Czy robiąc backup exportujemy do tego pliku całą historie rąk?

bo tam do zaznaczenie są tylko:
      auto rate
      hud settings
      filters
      sscanner
      hm2 general settings
      player notes
      hand notes

te opcje są do zaznaczenie i odznacznia w razie potrzeby, nigdzie nei ma nic o historii rozdań.
      Czy rozdania będą w tym backupie?

Już go zrobiłęm i zajmuje tylko 3GB a mam z 2MLN rąk
  • 5 odpowiedzi
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 934
      Cześć PokerSprite,

Tak, taki backup zawiera historią rąk (o ile nie zaznaczyłeś skip database, ale skoro zajmuje 3GB to nie zaznaczyłeś).

Przed formatowaniem warto sobie na wszelki wypadek skopiować też wszystkie ręce z C:\HM2Archive lub ewentualnie je wyeksportować z bazy, jeżeli w tym folderze ich nie ma. Bo jakby coś się nie udało z restore, to będziesz miał jeszcze dodatkowe zabezpieczenie.

To normalne, że backup zajmuje o wiele mniej miejsca niż baza przed backupem.

Pozdrawiam
    • alien67
      alien67
      Brąz
      na forum od: 12.04.2010 Posty: 340
      Czy macie ten sam problem że po backup- brak jest zapisanej kopi?
      Nie wiem czy to jest błąd od już dłuższego czasu czy tylko u mnie się tak dzieje?

Mam też błąd synchronizacji danych po miedzy dwoma komputerami w moim przypadku pomiędzy dwoma systemami.
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Hej alien67,

Z tego co się orientuję, z backupem zdarzają się kłopoty. Zależy to też od zainstalowanej wersji PostgreSQL - z niektórymi wersjami ta funkcja nie działa poprawnie.

Najlepiej przenieść bazę po prostu kopiując historię rąk i importując ją na drugim komputerze.

Masz problemy podczas korzystania z HM Sync? Najlepiej wstaw screena z błędem lub skontaktuj się bezpośrednio z supportem Holdem Managera, który prędzej coś doradzi.

Pozdrawiam
    • alien67
      alien67
      Brąz
      na forum od: 12.04.2010 Posty: 340
      Żaden błąd nie wyskakuje po prostu robiąc backup nie ma pliku jaki powinien się pojawić, natomiast jak otworzyłem drugą bazę rąk backup zaczął działać. Synchronizacja też odbywa się bez błędów natomiast nie pojawia się na drugim komputerze. Wczoraj zrobiłem synchronizacje od nowa na drugim kompie i wszystko odbyło się ok ale do daty 22.11.13 . Wiem ze mogę ręcznie zrobić kopie ale pozostaje problem z notatkami jakie umieszczam w HM2. Dzięki za pomoc.
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Widocznie coś z tą starą bazą jest nie tak. Spróbuj zrobić tylko backup notatek (z zaznaczoną opcją "skip database"). Jest spora szansa, że to zadziała i plik zostanie utworzony (oczywiście bardzo mały), a wtedy po ręcznym imporcie rąk na drugim komputerze i zrobieniu restore notatki zostaną przeniesione.

Ważne: najpierw trzeba zaimportować ręce, a dopiero później zrobić restore pliku z notatkami.

Pozdrawiam