[HM] import bazy danych

• blelol
      blelol
      Brąz
      na forum od: 17.12.2010 Posty: 2 267
      Mam taki problem chce importowac baze danych jakieś 1kk rąk podzieliłem pliki na kilka czesci zeby to nie trwało x czasu. Pierwsze kilka folderów importowało 250h/s a teraz importuje 60 - 70h/s co może być tego przyczyną ? Zrobiłem vacum db ale nic to nie dało.
  • 6 odpowiedzi
    • salyk
      salyk
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 16 757
      Witam,

60-70h/s to bardzo dużo jak na HM1, tak więc wg mnie to i z tego powinieneś być zadowolony ;)
      Dysk SSD?

Pozdrawiam
    • blelol
      blelol
      Brąz
      a jest jakas możliwość żeby importowało jakieś 300h/s ? jak szybko importuje hm2 pt4 w porównaniu do hm1 bo przecież troche bazy 50h/s to jest tragedia

nie wiem jaki mam dysk ani jak to sprawdzić :)

jak importowałem baze to ciągło 150h/s a teraz od 10h/s - do 50h/s nie wiem czemu tak zwolniło zrobiłem vacum i nic
    • salyk
      salyk
      Brąz
      Napisane przez blelol
      a jest jakas możliwość żeby importowało jakieś 300h/s ?
      Tak, musiałbyś zakupić dysk SSD.

Napisane przez blelol
      jak szybko importuje hm2 pt4 w porównaniu do hm1 bo przecież troche bazy 50h/s to jest tragedia
      HM2 jest zdecydowanie szybszy w imporcie od HM1.

Napisane przez bleloljak importowałem baze to ciągło 150h/s a teraz od 10h/s - do 50h/s nie wiem czemu tak zwolniło zrobiłem vacum i nic
      Czasami przyspieszy, aczkolwiek standard to właśnie 20-50h/s.

Pozdrawiam
    • blelol
      blelol
      Brąz
      a powiedz mi jak sprawdzić jaki mam dysk bo kompa kupowałem nowego niecałe 12 miesięcy temu :P
    • salyk
      salyk
      Brąz
      Napisane przez blelol
      a powiedz mi jak sprawdzić jaki mam dysk bo kompa kupowałem nowego niecałe 12 miesięcy temu :P
      Zapewne jakimś programem diagnostycznym, aczkolwiek specjalistą w tym nie jestem.

Wątpię, abyś miał dysk SSD, więc to raczej zwykły HDD.
    • Sebkrol
      Sebkrol
      Brąz
      na forum od: 13.02.2011 Posty: 1 615
      ja co prawda mam dysk sdd, oraz HM2 ale zmiana ustawien postgresa poprawiła mi prawie dwukrotnie szybkosc importu

edytowalem w katalogu postgresa w folderze data plik postgressql.config zmieniajac nastepujace wartosci

shared_buffers = 256MB
      temp_buffers = 16MB
      work_mem = 128MB
      maintenance_work_mem = 256MB
      max_stack_depth = 6MB
      effective_cache_size = 512MB

W zaleznosci od ilosci posiadanego ramu mozna pewnie ustawic jeszce wieksze wartosci, ja ustawilem tyle posiadajac 4GB ramu zreszta mozna sobie pokombinowac jakie wartosci jeszcze cos daja a jakie juz nie ;)