[NL2-NL16] K5s NL 25

• kesil
      kesil
      Brąz
      na forum od: 07.10.2007 Posty: 544
      Everest Poker No-Limit Hold'em, $0.15/$0.25 (HH Converter by Kreatief)

MP1 ($33.40)
      MP2 ($30.92)
      MP3 ($5.25) (Hero)
      CO ($21.95)
      Button ($27.80)
      SB ($21.75)
      BB ($14.03)
      UTG ($24.80)
      UTG+1 ($20.55)
      UTG+2 ($9.23)

Preflop: Hero is MP3 with K:heart: , 5:heart:
      4 folds, MP2 calls $0.25, Hero checks, CO calls $0.25, 1 folds, SB calls $0.10, BB checks,

Flop: 6:heart: , 8:diamond: , 7:heart: ( $1 )
      SB checks, BB checks, MP2 bets $1.25, Hero calls $1.25, 3 folds,

Turn: A:club: ( $3.5 )
      MP2 bets $3.75, Hero calls All-In $3.75,

River: T:club: ( $11 )

ponioslo mnie w tym rozdaniu ,gram to bo to moje 1 rozdanie na stole
      na turnie flod ?
      czy moze na flopie push ?
  • 15 odpowiedzi
    • ubooter
      ubooter
      Brąz
      na forum od: 08.05.2007 Posty: 430
      Na preflopie fold ;) nie masz implied odds by callować Kxs na preflopie ;) ze względu na Twój mały stack ;) Trzymaj się tabelki, a przestaniesz popełniać takie błędy ! Taka moja rada ;)

Na flopie fold skoro już sprawdziłeś pf. Daje Ci oddsy 2.25:1, więc sprawdzenie flushdraw jest tutaj nie na miejscu. Call jest najgorszym rozwiązaniem. W BSS zastanawiałbym się nad raise, ale SSS fold ;)
    • kesil
      kesil
      Brąz
      gram to bo dopiero wszedlem na stolik to moj przymusowy bb
      ale czemu tylko liczysz flush drawa przeciesz mam combo drawa tutaj
      flush draw z K i OESD z 5
    • ubooter
      ubooter
      Brąz
      na forum od: 08.05.2007 Posty: 430
      Najbardziej opłacalne jest dla Ciebie obstawianie na CO albo BB, więc BB płacisz tylko na tych 2 pozycjach zasiadając do stołu.

Problem w tym, że musisz trafić tutaj swoje combo. Preflop był limpowany. Koleś do Ciebie betuje, więc w tym momencie albo push (ale nie jest to zgodne ze strategią SSS, bo zgodnie z nią drawy grasz AGRESYWNIE gdy byłeś AGRESOREM PF, tutaj jest to trash hand) albo fold. Call tak jak mówię jest nie na miejscu. Po betach sądząc koleś broni swojej karty, bo betuje o pulę czyli chce Ci dać jak najgorsze oddsy.

Pozdro.
    • paulussus
      paulussus
      Black
      na forum od: 01.12.2007 Posty: 631
      1. Fold preflop- tu chyba nie trzeba tlumaczyc.

2. Flop - albo fold albo push. OESD + Flushdraw - odds od flopa do rivera to 1:1. Jakby sie udalo wciagnac 3ciego gracza to by to bylo EV+. W tej sytuacji jednak zdecydowanie fold - tymbardziej ze grasz bez pozycji, masz dolna czesc OESD i nie wiesz co zrobia kolesie za toba z betem MP2.

3. Morał - FOLD PREFLOP
    • tyras
      tyras
      Brąz
      na forum od: 29.10.2007 Posty: 445
      ad 1. Trzeba. Wytlumacz mi czemu ma foldowac preflop skoro ma flopa za free. Wyraznie chyba napisal, ze te bb zaplacil za wejscie na stol.

ad 2. Tu sie zgodze. Z K9s moze bym pushnal ale tu raczej fold. Masz 2nd flush draw i bottom oesd.

ad 3. ta... whatever.
    • kesil
      kesil
      Brąz
      edit cos mi sie w poscie popsulo
      Tyras dziekuje ze zrozumiales co napisalem :P
      co do gry faktycznie zle zagrane bardzo zle
      ale ciezko nie grac combo drawa
      przez ten call na flopie chcialem wpuscic jeszcze kogos do gry i poprawic EV
      i to duzy blad byl a turn tragiczny :(

jako ciekawostke powiem ze gdybym dal push na flopie bylbym faworytem 58%/39%
      MP2 mial 8 A czyli tptk
      a bet pot na everescie jest zawsze praktycznie bo betuje sie ciezko suwakiem a istnieje wygodny przycisk bet pot :D
    • tyras
      tyras
      Brąz
      No ale nie mogles wiedziec co ma. Mi ten pot bet raczej wygladal na obrone flopnietych 2 par lub nawet gotowego strita przed dobieranymi ukladami. A przy takim zalozeniu juz raczej bys nie byl faworytem.
    • kesil
      kesil
      Brąz
      wiem dlatego podalem jako ciekawostke :P
      dzieki wszytkim za ocene =)
    • paulussus
      paulussus
      Black
      na forum od: 01.12.2007 Posty: 631
      Original od tyras
      ad 1. Trzeba. Wytlumacz mi czemu ma foldowac preflop skoro ma flopa za free. Wyraznie chyba napisal, ze te bb zaplacil za wejscie na stol.
      Nie zauwazylem tego ze to bylo 1wsze rozdanie. Ale i tak na MP3 nie wchodzi sie do gry! Wait for BB!!!
    • magic83
      magic83
      Brąz
      na forum od: 24.03.2007 Posty: 2 596
      do stolow dolaczamy sie na late albo sb bb "troche" naciagles te zasady!!Co do gry to na tym limicie radze jeszcze pasywniejsza gre!!Na NL50 takiemu kolesiowi odrazu bym gral all in, jest szansa ze zrzuci albo jeszcze ktos to pociagnie i bedziemy super a nawet gdyby nie i tak jest niezle!!
    • tyras
      tyras
      Brąz
      Jeszcze raz poprosze :)
      Radzisz pasywniejsza gre ale dalbys allin? Jak to rozumiec?
      Chcesz tez dac do zrozumienia ze to combo zlozone ze srednich drawow jest +val?
      Z A9s bylaby jasna sytuacja. Tutaj mialbym watpliwosci. Szczegolnie biorac pod uwage, ze Mp2 na rece moze miec wszystko od pary przez seta na gotowym stricie konczac.
    • magic83
      magic83
      Brąz
      na nl25 kieruje sie zawsze zasada ze jak ktos podbija to cos ma!!Natomiast na nl50 chociaz taka reka jest idealna, tam ludzie graja bardzo agresywnie wiele ukladow!! np na nl50 rownie dobrze mogl miec As J albo cos takiego!! czy takie zagranie jest +EV w mojej opini tak, nigdy nie staram sie zastanwiac czy ktos domyka wlasnie tego strita z gory!!To tak samo jak bym sie zastanawial czy jak jest jedno kolorowy flop czy juz ktos trafil kolor!!Poziom agresji rosnie wraz z poziomem na jakim sie gra dlayego napisalem ze tutaj (nl25) bym spasowal moj bankrol jest maly staram sie grac jak najpewniejsze rece i tyle!!natomiast na wyzszych limitach to moze byc poprostu agresywna gra przeciwnika i nie ma sie co bac tylko ciagnac kolesia!!
    • tyras
      tyras
      Brąz
      Original od magic83
      na nl25 kieruje sie zawsze zasada ze jak ktos podbija to cos ma!!Natomias t na nl50 chociaz by taka reke jest udealna tam ludzeie graj bardzo agresywnie wiele ukladow!! tutaj rownie dobrze mogl miec As J albo cos takiego!! czy takie zagranie jest +EV w mojej opini tak nigdy nie staram sie zastanwiac czy kts domykwa wlasnie tego strita z gory!!To tak samo jak bym sie zastanawial czy jak jest jednokolorowy flop czy juz ktos trafil kolor!!Poziom agresji rosnie wraz z poziopmem na jakim soe gra dlaetgo napisalemz etutaj (nl25) byms spasowal moj bankrol jest maly staram sie grac jak najpewniejsze rece i tyle!!natomiast na wyzszych limitach to moze byc poprostu agresywan gra przeciwnika!!
      Ok, kumam. Tzn zaskoczylem dopiero po przeczytaniu 2 razy :P Piles cos? :D
    • magic83
      magic83
      Brąz
      hehe nie pilem jestem apstynentem!! Nie no jak ne rozumiesz to daj jeszcze znac:) :) :) wpadnij na trening jutro to jeszcze pogadamy!!

ps. lol walsnie czytam co napisalem i ile tam literowek ide poprawiac, tak to jest jak sie gra i odpisuje na posty:) :) :)
    • tyras
      tyras
      Brąz
      No przeciez o literowki mi chodzilo :P
      Jak bede mial chwile czasu to wpadne.
      Wprawdzie jakis czas temu odpuscilem sobie sss na rzecz bss ale na Titanie zdarza sie ze na stoliku i 8 shortstackow siedzi wiec sie doksztalcam ze strategii zeby wiedziec jak przeciw shortom grac :)