[PT4] statystyka fold to 3bet

• zdrojek24
      zdrojek24
      Brąz
      na forum od: 29.01.2011 Posty: 5 594
      Witam.

Mam taki problem, otóż używam w Hudzie zapewne zresztą jak każdy statystyki "fold to 3bet preflop".
      Uważam że jest ona liczona tam w sposób błędny.

Mimo że nie folduję zbyt dużo do 3betu, to mój fold to 3bet zawsze wynosił około 80% co mnie bardzo dziwiło.
      Rozwiązanie tej zagadki dostałem gdy zmieniłem w popupie statystykę "fold to 3bet after raise first" na "fold to 3bet preflop".

Nie wiem co uważacie o statystyce fold to 3bet after raise first? Jak dla mnie trochę dziwna chyba , bo też liczy jakoś nietypowo.

Ale wracając do głównego tematu to zacząłem oglądać swoje statystyki pozycyjne "fold to 3bet" no i okazało się że najwyższy jest z BB (?!).

Rozumiem że mógłby ktoś grać limp, ja z BB podbijam i dostaję 3bet. No ok, tylko że na BB mam największą próbkę.
      Wnioskuję więc że jeśli EP podbija, CO gra 3bet a ja pasuję to już mam to jako fold to 3bet zapisane z BB.
      Nie wiem czy w Holdem Manager jest to tak samo liczone? Ale jakoś to dziwnie wygląda jak dla mnie...
  • 2 odpowiedzi
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      na forum od: 13.02.2007 Posty: 16 013
      Witam,

Nie ma mowy o żadnych błędzie, statystyka "Fold to 3bet" jest opisana w sposób jawny jako ilość foldów na 3bet / ilość 3betów na któe musimy reagować. Nie ma w niej i nigdy nie było mowy o tym, że to my musimy podbijać. Naturalnym jest więc, że największa próbka będzie na pozycji BB, jako że na tej pozycji mamy najwięcej graczy przed nami, a więc i największą szansę, że pójdą 3bety

Jeżeli bardziej odpowiada Ci statystyka uwzględniająca wyłącznie foldy na 3bet gdy sam otwierałeś, skorzystaj z domyślnie wgranej do PT "Fold to 3bet After Raise"

Pozdrawiam
    • Gratek
      Gratek
      Brąz
      na forum od: 09.10.2008 Posty: 585
      Fold to 3bet PF liczy wszystkie foldy na preflopie, nawet jeśli nie raisowałeś.
      Osobiście używam Fold to 3bet after raise.
      After raise first liczy tylko Twoje open raisy, a nie wlicza jak foldujesz po 3becie, kiedy izolowałeś.