[inne] Przesiadka z peceta na MacBooka

• kosciasty
      kosciasty
      Brąz
      na forum od: 30.10.2008 Posty: 829
      Witam
      Właśnie zabieram się do przeprowadzki z wysłużonego już nieco peceta na coś bardzie mobilnego. Wybór padł na Macbooka.

Problem w tym, że jeszcze nigdy podobnej migracji nie przeprowadzałem i nie specjalnie wiem jak się do tego zabrać :)

Z instalacją oprogramowania P* nie było większych problemów ;)
      Moje pytania :

1) Czy notatki i oznaczenia graczy przypisane są do konta czy do komputera? Mam na myśli czy muszę ze starego kompa coś skopiować aby na Mac'u też sie pojawiały.

2) Czy przenoszenie Hand History jest konieczne?

3) A teraz coś jeszcze bardziej dla mnie zawiłego :) HM2
      a. Co skopiować? Jakieś bazy danych, historie?
      b. Gdzie tego szukac?

Wydaje mi się, że to wszystko. Chocią nie wykluczam , że w trakcię jakieś pytania się pojawią :f_biggrin:
  • 9 odpowiedzi
    • kosciasty
      kosciasty
      Brąz
      Wszystko w miarę sie udało i działa :)
      Niestety nie rozwiązany pozostaje problem z punktem no.1 a mianowicie :
      Oznaczenia graczy kolorkami i notatki o nich :f_ugly:

Jak temu zaradzić?
    • mnich9494
      mnich9494
      Brąz
      na forum od: 20.06.2012 Posty: 102
      HM2 jest na mac'i?
    • maciasowy
      maciasowy
      Brąz
      na forum od: 01.01.2011 Posty: 1 253
      Przecież nie ma HM2 na Maca...Ale niedługo ma być PT4 a wersja PT3 na MAca ciągle w sprzedaży jest.
      Albo Poker Copilot
    • Marjed
      Marjed
      Brąz
      na forum od: 26.08.2009 Posty: 2 225
      notatki z P* są zapisane na komputerze. U mnie jest to w C:/Użytkownicy/Admin/AppData/Local/PokerStars.EU. Nazwa pliku to "notes.<nick z P*>"
      Zaimportuj je potem albo podmień ten plik.
    • kosciasty
      kosciasty
      Brąz
      Napisane przez mnich9494
      HM2 jest na mac'i?
      Tak i zarazem nie :)

Na którymś z forów o HM2 ktoś bardzo męczył gościa z supportu ile oni to tracą w porównaniu z PT który na Maca jest dostępny.
      Przechodząc jednak do konkretów. Pan polecił 2 programy, w tym m.in Parallels Desktop 8, z którego ja korzystam
      Program umożliwia na jednoczesne działanie Windowsa w wyswietlonym oknie bądź fullscreanie, podczas normalnego dzialnia OS :)
      Wiec spokojnie działać możemy w HM2, ICM trainer i wszystkich innych aplikacjach dedykowanych tylko pod Windowsa :f_biggrin:

Wszystko działa plynnie i bezproblemowo. Do Maca podpiety mam 24calowy monitor.
      Obsługa programu też jest dziecinnie prosta.
      Cena najtańszą jaką udało mi się znaleźć to ok $60
      Ze strony producenta można pobrać 2 tyg trial for http://www.parallels.com/uk/

i dodam tylko że na youtube jest sporo filmikow jak to działa :)
      Co prawda opcja może nie jest to najtańsza ale z pewnością skuteczna :)
    • kosciasty
      kosciasty
      Brąz
      Napisane przez Marjed
      notatki z P* są zapisane na komputerze. U mnie jest to w C:/Użytkownicy/Admin/AppData/Local/PokerStars.EU. Nazwa pliku to "notes.<nick z P*>"
      Zaimportuj je potem albo podmień ten plik.
      Za zadne skarby tego pliku znaleźć nie mogę.
      Czy to nazwa domyślna ?
    • kosciasty
      kosciasty
      Brąz
      OK już mam :f_biggrin:

Dla potrzebujących :

P* FAQ

"Czy jeżeli przeinstaluję oprogramowanie PokerStars, to utracę notatki o graczach albo moje ustawienia?
      Jeżeli ponownie zainstalujesz oprogramowanie PokerStars w tym samym folderze, nie powinieneś stracić żadnych danych lub ustawień. Jeśli jednak chcesz się dodatkowo zabezpieczyć przed utratą swoich informacji, przed ponowną instalacją, skopiuj pliki ‘user.ini’ oraz ‘notes.txt’ w bezpieczne miejsce (dobrym miejscem na tymczasowe przechowanie jest Pulpit). Aby odszukać oba pliki, po prostu w lobby PokerStars kliknij na ‘Pomoc’ a następnie ‘Otwórz mój folder z ustawieniami’. "
    • Marjed
      Marjed
      Brąz
      na forum od: 26.08.2009 Posty: 2 225
      Jeśli tam nie ma to, żeby sprawdzić lokalizacje tego pliku zaloguj się na Starsy na starym kompie, wejdź w Options->Player notes i na dole kliknij "File location"
    • kosciasty
      kosciasty
      Brąz
      Napisane przez Marjed
      Jeśli tam nie ma to, żeby sprawdzić lokalizacje tego pliku zaloguj się na Starsy na starym kompie, wejdź w Options->Player notes i na dole kliknij "File location"
      :s_thumbsup:

Odszukałem, skopiowałem i działa :s_biggrin:
      Dziekuje

PS.
      Jeśli miałby ktoś jakiekolwiek pytania w sprawie Parallels Desktop to służę pomocą :)