[inne] PostgeSQL 8.4 Podrzuci ktoś folder ze Start - All Programs?

• evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      na forum od: 14.11.2011 Posty: 3 051
      Jak w temacie. Niechcący go wywaliłem, a był tam bardzo przydatny skrót do restartu PostgreSQL'a. Teraz nie wiem jak go odtworzyć :facepalm: Znalazłem jedynie zdjęcia ikonek tych skrótów w PostgreSQL\8.4\scripts\images...

Będzie ktoś tak miły :D ?
  • 3 odpowiedzi
    • evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      Thanks a lot! :)
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 934
      Cześć evLeisure,

Nie wie czy ktoś Ci to podesłał czy też ten post wyżej to był jakiś sarkazm, dlatego odpowiem ;)

Sam nie mam tej wersji postgreSQL, więc nie mogę Ci tego podesłać. Zresztą w zależności od wersji Windows, folderu instalacji itd. to takie podesłanie tych skrótów niekoniecznie musi działać.

Parę skrótów możesz sobie sam zrobić.
      Np. do Startowania i Zatrzymywania usługi postgreSQL możesz zrobić własny skrót. Dajesz Nowy->Skrót i wpisujesz:
      net stop pgsql-8.4
      potem wybierasz nazwę skrótu i zapisujesz.
      Aby uruchomić usługę postgreSQL tworzysz skrót:
      net start pgsql-8.4
      W zależności od systemu trzeba też zaznaczyć "Uruchom jako administrator" we właściwościach.

Warto jeszcze zrobić sobie skrót do PgAdmin3.exe z folderu "bin", bo się czasem przydaje do zrobienia housekeepingu czy backupu.

Te trzy skróty to w zasadzie jedyne jakich używam, wystarczy wrzucić do Menu Start i gotowe.

Pozdrawiam
    • evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      Pliku już otrzymałem ;) Hah, faktycznie mogło to zabrzmieć jak sarkazm :D

Wiadomo, że otrzymane skróty nie będą działać od razu, ale po zmienieniu ścieżki instalacji PostgreSQL'a śmigają bez problemu. Wiedziałem, że pewnie da się je jakoś ręcznie utworzyć, ale nie chciało mi się szukać jak to zrobić...

Mi akurat najbardziej przydaje się skrót do restartu PostgreSQL'a, ponieważ nie raz muszę go wykonać podczas sesji przy otwartych wielu stołach. Wtedy opcja wymagająca tylko użycia jednego skrótu jest o wiele wygodniejsza.