[HM] Format i brak połączenia z bazą PostgreSQL.

• Marjed
      Marjed
      Brąz
      na forum od: 26.08.2009 Posty: 2 225
      hej
      Mam problem: po formacie dysku C zainstalowałem ponownie HM1, jednak nie może on się połączyć z bazą postgreSQL. Bazę przeniosłem swego czasu na inną partycję i po formacie jest nienaruszona.
      Co zrobić żeby HM ją wykrył?
  • 7 odpowiedzi
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Witam,

oprócz faktu, że zachowałeś pliki PostgreSQLa, to musi on jeszcze działać. Dokładniej mówiąc musisz utworzyć usługę w Windowsie, która umożliwi łączenie się z bazą.

Pozdrawiam.
    • Marjed
      Marjed
      Brąz
      a jak to zrobić? ?(
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      Witam,

uruchom wiersz poleceń jako administrator, przejdź przy użyciu komendy cd do katalogu bin w folderze instalacji PostgreSQL i użyj komendy:
      kod:
      pg_ctl register -N "pgsql-8.3" -D <ścieżka do folderu data>

Gdzie oczywiście musisz podstawić ścieżkę do swojego folderu data, który zapewne jest również w folderze instalacji PostgreSQL.

Pozdrawiam.
    • Marjed
      Marjed
      Brąz
      hmm chyba nic z tego nie będzie.
      Jak pisałem przenosiłem bazę z dysku C na D korzystając z Twojego poradnika [HOWTO]Przenosimy bazę PostgrSQL na inną partycję.
      I teraz widzę, że jest przeniesiony tylko folder Data, żadnego katalagu bin nie ma.

Da się coś z tym jeszcze zrobić? Ewentualnie jak najprościej to rozwiazać? Może po prostu zainstalować nową bazę postgreSQL i jakoś zaimportować do niej ręce?
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 893
      Hej Marjed,

Może już dawno sobie poradziłeś np. importując ręce na nowo, ale skoro z tego co piszesz prawdopodobnie masz na nowo zainstalowany PostgreSQL na C: a stary folder "data" na D:
      to przecież możesz postąpić dokładnie zgodnie z:
      [HOWTO]Przenosimy bazę PostgrSQL na inną partycję.
      lub
      tym
      po prostu omijając punkt kopiowania folderu "data" z C: na D: skoro on już się znajduje na dysku D.
      Przecież już raz przenosiłeś bazę z jednego dysku na drugi, więc teraz trzeba postąpić tak samo. Z tą różnicą, że ta baza już znajduje się w odpowiednim miejscu i nie trzeba nic kopiować.

Pozdrawiam
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      Witam,

czyli jednak nie przeniosłeś całej bazy, tylko sam folder data. Nic dziwnego, że folderu bin nie masz. ;)

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie tego tak, jak spinek opisał.

Instalujemy nowego PostgreSQLa ( taką samą wersję, jak miałeś wcześniej! ), po czym wykonujemy operacje podobne do tego, jak są w poradniku. Z tym, że nie kopiujemy już folderu data, tylko uznajemy, że ten stary folder to jest ten przeniesiony.

Pozdrawiam.
    • Marjed
      Marjed
      Brąz
      dzięki za odp :f_thumbsup: