[PT4] problem z instalacją PT4 - windows 7 64bit

• pumbazord
      pumbazord
      Złoto
      na forum od: 23.05.2010 Posty: 174
      Siemano kupiłem nowego kompa i mam problem z instalacją PT4 (wcześniej używałem HM1), już 3 razy wywalał mi się blue screen. Mam windows 7 wersje 64 bit (teraz tego żałuje) i podejrzewam że z tym związany jest problem. Na stronie PT4 niby jest napisane że program jest kompatybilny z windowsem 64bit. Gdzie znajdę opcję wyboru wersji 64 bitowej https://www.pokertracker.com/products/PT4/download.php bo tutaj tego nie widzę, a wygląda na to że pobiera mi wersje 32bitową (download zapisuje się na ścieżce C:\Program Files (x86) - jak sprawdzić że wersja którą pobrałem jest 32 bitowa rozumiem że trzeba wejść we właściwości ale potem nie wiem gdzie dalej ? I jeszcze jedno pytanie jak już zainstaluje poprawną wersje PT4 to czy ODPOWIEDNI postqresql zainstaluje się automatycznie czy będę to musiał zrobić ręcznie ?

z góry dziękuję za pomoc

pozdro
  • 6 odpowiedzi
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      na forum od: 05.09.2010 Posty: 7 123
      Witam,

Raczej to nie jest wina PokerTrackera, ponieważ też mam system Win7 64-bitowy (i zapewne większość z nas teraz je posiada), więc problemu upatrywałbym gdzieś indziej.

Również używam tego odnośnika do instalacji.

Czy uruchamiasz instalację jako administrator? Może nie posiadasz jakichś update'ów oprogramowania na komputerze (nie trackera)? Winy raczej w tym bym szukał.

Odpowiedni PostgreSQL powinien automatycznie się zainstalować. Musisz tylko wybrać taką opcję przy instalacji.

Pozdrawiam
    • pumbazord
      pumbazord
      Złoto
      a możesz mi jeszcze powiedzieć czemu gdy ściągam z tego odnośnika to domyślnie zapisuje mi się w folderze "Pliki programów x86" - tam gdzie zwykle zapisują się programy 32 bitowe, zamiast standardowo w program files. Firefoxa mam ustawionego tak żeby zawsze pytał o lokalizacje przed zapisaniem.
    • Gratek
      Gratek
      Brąz
      na forum od: 09.10.2008 Posty: 585
      Zapisuje się w tym folderze, bo zapewne masz tak ustawione w przeglądarce.
      Większość programów 32-bitowych działa bez problemu na 64, więc raczej nie jest to problem.
      Korzystam z PT4 na trzecim kolejnym laptopie i systemie operacyjnym, wszystkie 64 bit i nie miałem takich problemów jak ty.
    • pumbazord
      pumbazord
      Złoto
      Już wszystko ok, szczerze to nie wiem gdzie leżał błąd. Zainstalowałem wszystko

Tak na przyszłość wersja stąd: https://www.pokertracker.com/products/PT4/download.php
      jest 32 bitowa, chyba nawet nie ma wersji 64 bitowej.

Wersja 32 bitowa jednak działa normalnie na systemie 64 bitowym - nie byłem tego świadomy :)

dzięki za chęć pomocy

pozdro
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      na forum od: 05.09.2010 Posty: 7 123
      Napisz do supportu PT4, bo tego raczej nie powinno się tak zostawić:

http://www.pokertracker.com/contact/PT4

Support dosyć szybko odpisuje i na pewno będzie miał większą znajomość problemu, który mógł występować u innych użytkowników.

Pozdrawiam
    • pumbazord
      pumbazord
      Złoto
      Tak tak napisałem do supportu w tym samym czasie co tutaj na forum, oto ich odpowiedź - ale skoro już wszystko działa to sobie podarowałem ich rady, ale może się komuś na przyszłość przyda

Hi -

Thanks, PokerTracker4 will work fine on any kind of Windows machine from XP to Windows 8.

A 64-bit computer can't actually run 32-bit programs without some help so Windows will put all 32-bit programs such as PokerTracker in the "(x86)" folder you mentioned ("x86" is shorthand for 32-bit PC architecture such as Intel and AMD machines; "x86_64" or nothing is for 64-bit).

But the blue screen problem is a different issue so do this:

1. Reboot.

2. Click "All Programs -> Pokertracker 4 -> Pokertracker 4 (Logging Enabled)"; only start PokerTracker4 once even if nothing appears.

If you can cause the crash by doing something, go ahead and do so.

3. Then *attach* to your reply these things so we can see what's the matter:

--> C:\Users\some_name\AppData\Local\PokerTracker 4\PokerTracker4.log

--> Include by name all security programs you use (i.e., "Norton xyz", etc.)

--> The *newest* 4 or 5 PostgreSQL logs (click on the "Date Modified" column to sort the files by date): PostgreSQL log files

If you need help with attaching to your reply you can use this guide: Attaching Files

Mike
      the other mike [PokerTracker Support]
      Message left on Feb 20, 2013 7:55PM
      Hello, I had some problems with download PT4. I wanna make sure that version from here https://www.pokertracker.com/products/PT4/download.php is fully compatible with Windows 7 64 bit (I know that FAQ mentioning that PT4 is compatible with Win7 64bit).
      Reason why I'm asking is because I had 3 times blue screen after instaling PT4, also instalation.exe had deafult path on "Program Files (x86)" and only 32 bit programs will be instal on this path (other go to a standard Program Files), so if exist version for Win7 64bit I would ask for a link.

Regards