[PT3] Notatki

• hansssolo
      hansssolo
      Brąz
      na forum od: 26.04.2010 Posty: 1 125
      Witam. Chciałbym zachować w bezpiecznym miejscu notatki zapisane przez PT3, ale nie wiem gdzie są one zapisywane. W folderach postsqrl, czy PT3? Posiadam wersję trial, więc nie mogę niczego eskportować.
  • 8 odpowiedzi
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Witam,

notatki zrobione w PT3 są zapisywane w bazie danych PostgreSQL. Jednak nie jest tak, że wystarczy skopiować jeden plik, aby je zachować.

Trzeba albo zrobić ręczny backup bazy danych.

Pozdrawiam.
    • dangelboy
      dangelboy
      Brąz
      na forum od: 21.08.2012 Posty: 222
      Jest jakiś inny sposób oprócz backup bazy danych?
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      Witam,

backup bazy danych robimy albo poprzez opcje trackera, wtedy również przywracamy bazę z poziomu trackera, albo z poziomu samej bazy PostgreSQL ( np. PgAdmin lub z wiersza poleceń).

Ewentualnie jeśli zależy tylko na rozdaniach, to można po prostu wyeksportować wszystkie rozdania do plików txt.

Pozdrawiam.
    • dangelboy
      dangelboy
      Brąz
      Eksport rozdań zrobiłem (Database-Database Management-Export). Zależy mi głownie na notatkach,które robilem na graczy i zostały zapisane przez PT3.
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      A dlaczego pytasz o inne sposoby backupu?
      Funkcjonalność PT3 pozwala na backup samych notatek, więc to chyba rozwiązanie, którego szukasz?

Backup robimy podobnie jak przy całej bazie, czyli
      1.wchodzimy w menu Database -> Database Management
      2.klikamy Backup
      3.Zaznaczamy opcje, które nas interesują, czyli w naszym przypadku Aggregated Notes.
      4. Odznaczamy również, czego nie chcemy, a jest domyślnie zaznaczone w ramce Optional Files.

Pozdrawiam.
    • dangelboy
      dangelboy
      Brąz
      Dodam,że również korzystam obecnie z wersji trial jak autor wątku.Gdy klikam w Backup to niestety wyskakuje "This feature is not available in the trial version. Please register."
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      No tak, to niestety komplikuje sprawę.

Jedyną opcją tutaj jest backup z poziomu PostgreSQLa. Tutaj jednak nie tak łatwo wybrać tylko notatki bez podstawowej wiedzy z zakresu baz danych.

Może powiesz, co chcesz osiągnąć? Tzn. w jakim celu robisz backup.

Pozdrawiam.
    • dangelboy
      dangelboy
      Brąz
      Zamierzam wszystko przenieść na nowego kompa...