[inne] HM1 vs HM2 vs PT4 co wybrać?

• zuczek92
      zuczek92
      Brąz
      na forum od: 28.07.2010 Posty: 1 516
      Witam,

Obecnie jestem użytkownikiem HM1 i zastanawiam się nad upgradem go do HM2 albo zakupem PT4.

Jak wiadomo minęło już trochę czasu od premiery zarówno jednego, jak i drugiego trackera, kilka bugów zapewne zostało już poprawionych i w związku z tym ciekawy jestem jakie są Wasze wrażenia po jakimś czasie używania ww. programów.

Czy opłaca się upgrade'ować HM1 do HM2? (słyszałem, że HM2 to nieporozumienie, czy dalej nic się nie zmieniło?)

A może lepiej zamienić go na PT4?

Nie chcę się bawić w instalowanie jednego i drugiego triala, dostosowywania huda i ustawień, ble, ble, wiadomo, każdy ma swoje osobiste preferencje, jednakże najbardziej jestem ciekaw jak wypada ergonomia użytkowania tych programów.

Czy dużo się wieszają (HM2?), jak wygląda sprawa intuicyjności, ilości i jakości dostępnych funkcji, po prostu, który robi jak najmniej problemów przy użytkowaniu i wybór którego z tych programów będzie najbardziej EV+?

Pozdro :fdrink
  • 2 odpowiedzi
    • sniokers
      sniokers
      Brąz
      na forum od: 24.01.2012 Posty: 455
      Cześć,

Może nie zbyt wiele wniose do tego tematu bo głównie używam HM2, HM nie używałem nigdy a PT4 tylko przez krótki czas jednak napiszę jak to u mnie wyglądało.

PT4 całkowicie nieintuicyjny program. Nic nie mogłem znaleźć, nawet włączenie HUDa wiązało się u mnie z szukaniem pomocy u wujka Google. Dziwnie rozmieszczenie "rzeczy" w programie. Ponoć ma sporo przydatnych funkcj, których nie uświadczysz w HM2 (może ktoś kto używa PT napisze coś więcej bo jak już wspominałem nie powinienem być opiniotwórczy jeżeli chodzi o ten tracker)

HM2 na początku był postrzegany u mnie jako "wielka kobyła", wieszał się i zamulał komputer. Szybko przyzwyczaiłem się (aż mnie ciągnęło aby poznać jak najwięcej funkcji, przy PT4 tak nie miałem), zapoznałem lepiej z programem i nie "boje się go". Problemy ze stabilnością wynikały (w moim przypadku) tylko i wyłącznie z powodu małej ilości pamięci RAM. Jak zmieniłem komputer (kupowałem z myślą o grze w karty) program przestał sprawiać problemy (table scanner lubi zwiesić cały soft, ale to wtyczka więc nie liczę).

Osobiścię radzę samemu przetestować programy. Zajmie to sporo czasu by poznać wszystkie funkcjonalności jednak wyrobisz sobie swoją opinię a ona jest najważniejsza. Nic nie zastąpi Ci osobistego doświadczenia.
    • majstereo
      majstereo
      Brąz
      na forum od: 23.07.2008 Posty: 1 450
      ja sie troche bawilem PT4 i HM2 + jestem ex-userem hm raz.

ja bardzo mocno polecam HM2+ notecaddy.

Mialem male problemy z supportem jak mały bug wystrzelił mi w twarz, ale to wszystko do tej pory. zadnych problemow z wieszaniem sie, zamulaniem czy cos tam jeszcze.

Wygląd HM2 bardzo mi odpowiada, wszystko jest na swoim miejscu + są zaj**iste,czytelne wykresy do analizy zakresow przeciwnika, ktore uruchamiam jednym kliknieciem - w PT4 jeszcze sie do tego nie dokopałem(moge byc zbyt 'niedoedukowany' do tego)

PT4 działa klawo, szybko i fajnie + pewnie supportuje kilka sajtow wiecej niz HM2 (problemy z supportem, bo wydaje sie ze czasem maja w odbycie to co chca ludzie), ale kompletnie do mnie nie przemawia.

najlepiej sam pobaw sie trialami i ocenisz co jest lepsze.

Ja zdecydowanie stawiam na HM2