[HM2] Zakładka opponnents

• polakm4a1
      polakm4a1
      Brąz
      na forum od: 25.01.2011 Posty: 92
      Witam.

Mam problem od jakiegoś czasu moja zakładka opponents jest pusta ;/ wyświetla graczy i tak dalej ale pokazuje że mam zero hands. Hud działa poprawnie na stole wyświetla mi statystyki i tak dalej, ręce są natomiast w zakładce opponents jak wybieram hero lub innego gracza do analizy to wyświetla 0hands Jeśli ma ktoś może pomysł lub ma podobnie to proszę o pomoc. pzdr
  • 19 odpowiedzi
    • polakm4a1
      polakm4a1
      Brąz
      UP problem nadal występuje może ma ktoś pomysł oczywiście problem wystąpił po ostatnim update ;/
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 931
      Cześć polakm4a1,

Sprawdź czy nie masz w filtrze Game Type czegoś pomieszane, bo ten ostatni update dodał nowy filtr Holdem Fast i może coś się tam samo pozmieniało.

Pozdrawiam
    • polakm4a1
      polakm4a1
      Brąz
      Sprawdzałem wszystko i nadal problem występuje. Zakładka opponents pusta w pozostałych ręce widać (np replay i inne działa)

fotki:
      obrazek 1
      obrazek 2

Jeśli ktoś ma pomysły to proszę o pomoc ;/
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Hej,

Rozumiem, że na załączonym screenie szukasz turniejów z grudnia?

Support HM2 przy takich problemach zwykle zaleca stworzenie nowej bazy danych i zaimportowanie trochę rąk, żeby sprawdzić czy przy nowej bazie problem również występuje.

I jeżeli problem nie występuje, zaimportowanie rąk do nowej bazy i usunięcie starej.

Pozdrawiam
    • polakm4a1
      polakm4a1
      Brąz
      Jejku czy to naprawdę ważne? nie nie szukam konkretnych rąk w filtrach przestawiałem zakres czasowy "od" "do" i odświeżałem bo próbowałem naprawdę wszystkiego, zrobiłem dzisiaj pełny reinstall hm2. Utworzyłem nową bazę i zainportowałem ręce. Hud na stolikach wyświetla mi wszystkie statystyki ale zakładka opponents nadal pusta jak na załączonym obrazku1. ;//
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Hej,

Co rozumiesz przez całkowitą reinstalację HM2?
      Czy usunąłeś pliki konfiguracyjne?
      Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy, to usunięcie wszystkiego OPRÓCZ Database i NoteCaddyDefinitions z folderu:
      Win7: C:\Users\username\AppData\Roaming\HoldemManager\
      XP: c:\documents and settings\username\application data\HoldemManager

Najlepiej wyeksportuj sobie wcześniej HUD-a i zrób backup wszystkiego co usuwasz, gdyby coś poszło nie tak i trzeba było to przywrócić. Po takim usunięciu będziesz musiał na nowo skonfigurować foldery autoimportu itd.

Jeżeli to nie pomoże to skontaktuj się z supportem HM2 ( hm2support@holdemmanager.com), bo niestety nie znam rozwiązania tego problemu.

Pozdrawiam
    • polakm4a1
      polakm4a1
      Brąz
      Tak robiłem backup całości i usuwałem wszystko bazy danych też i robiłem nową z importem rąk. Całość działa poprawnie oprócz tej zakładki opponent gdzie mi nie wyświetla nic chyba pozostaje mi format kompa ;/

Tylko czy eksport rąk i backup całości wystarczą? żeby po foramcie wszystko śmigało i nic nie przepadło?
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Hej,

Jeśli zrobisz backup z poziomu HM2 + zachowasz sobie ręce na wszelki wypadek, to nic nie powinno przepaść.

Tylko, że taki format to wydaje się ostateczność. A jeszcze gorzej będzie, gdy się okaże, że nie pomogło :(

Próbowałeś kontaktować się z supportem HM2?

Pozdrawiam
    • polakm4a1
      polakm4a1
      Brąz
      Witam.
      Po kilkanastu mailach do suportu i rozmowie o tym wszystkim oraz sprawdzeniu wszystkich podanych przez nich metod i sposobów naprawy oraz formacie całego kompa. Program występuje nadal. ;/

Doszliśmy z suportem że wina leży po stronie rąk. Po dokładnym przyjrzeniu się rękom w txt widać że program zapisywał stare ręce LZ<gametype> zmiast NL<gametype>
      nie wiem co jest tego przyczyną po ponownej istalacji i wybraniu w menu programu gametype holdem NL ręce zapisuje mi już poprawnie. Jednak za cholerę nie wiem co zrobić zze starą bazą rąk mam i backup i ręcznie skopiowane ręce. Czy istnieje jakiś sposób żeby w tych plikach zmienić te LZ na NL. Bo naprawde szkoda mi tych rąk.
      Pewnie ktoś powie że ręczna edycja ale to prawie 1000plików a w każdym po kilkadziesiąt rąk i tysiące LZ. Jeśli ktoś ma pomysł to proszę o pomoc
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Cześć polakm4a1,

Skomplikowana sprawa była :f_ugly:

Jeżeli to jest prosta zamiana danego tekstu na inny w wielu plikach to można zrobić to hurtowo np. za pomocą programu Notepad++
      Wystarczy skorzystać z funkcji "Szukaj w plikach", wpisać zmieniany tekst (LZ<gametype>) i to na co ma być zamieniony (NL<gametype>) i wybrać folder, w którym znajdują się pliki z tekstem, który chcemy zamienić. Wtedy taka zamiana odbędzie się hurtowo we wszystkich plikach.

Pozdrawiam
    • polakm4a1
      polakm4a1
      Brąz
      no dzięki wielkie poradziłem sobie już z tym właśnie używając tego programu ale mimo wszystko dobrze że o nim napisałeś może komuś się w przyszłości przyda i nie będzie musiał pytać. Po przeprowadzonych zmianach i wczytaniu rąk player anlysis inne działają

Jeszcze jedno nie wiem dlaczego ale w gametype w zakładce opponents nie mam nic ;// nic a nic i martwię się że znowu jakies cuda beda sie działy
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Hej polakm4a1,

I jak HM2 się sprawuje? Działa jakoś czy znowu się posypało?

Nie wiem dlaczego nie masz nic w zakładce "Game Type".
      Może pomogłoby znowu skasowanie wszystkiego OPRÓCZ Database i NoteCaddyDefinitions z folderu:

ale jeżeli na razie jakoś działa i nie jest to koniecznie potrzebne to może lepiej nic nie ruszać ;)

Pozdrawiam
    • SiwyJazZ
      SiwyJazZ
      Brąz
      na forum od: 26.09.2011 Posty: 335
      Witam Polak i admina.

Wiesz co mam ten sam problem co Ty miałeś, aczkolwiek ja w historii rąk nie widzę w ogóle żadnego gametype oraz oznaczeń LZ czy NL, czy moglibyście mnie naprowadzić bo też chętnie bym się rozprawił już z tym problemem i zaczął analizować swoich oponentów.

Dodam że ja mam w zakładce opponent a dalej game type, do wyboru mam tylko Holdem NL fast, przy czym ja nie grywam turniejów turbo.

Będę wdzięczny za pomoc.
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Hej SiwyJazz,

Akurat przypadek polakm4a1 był dość specyficzny. Wątpliwe, żeby Twój problem był dokładnie taki sam.

Najpierw sprawdź czy nie masz żadnych filtrów ustawionych.

Jeżeli nie, możesz zresetować ustawienia HM2 przez usunięcie plików HoldemManager.config i HoldemManager.config.bak
      Te pliki znajdują się w:
      Windows 7/8/Vista: C:\Users\username\AppData\Roaming\HoldemManager\
      Windows XP: C:\Documents and Settings\User_name\Application Data\HoldemManager

Usunięcie tych plików spowoduje konieczność ponownego ustawienia folderów autoimportu.

Jeżeli nie pomoże, utwórz testowo nową bazę danych i zaimportuj do niej trochę rąk, żeby zobaczyć czy problem występuje również przy nowej bazie.

Pozdrawiam
    • SiwyJazZ
      SiwyJazZ
      Brąz
      Dzięki za odpowiedź.

Teraz relacja, filtrów nie mam ustawionych żadnych.

Sposób numer jeden niestety nic nie daję.

Przy sposobie numer dwa zaczyna działać mi line analysis i big hands, ale stat analysis, niestety nadal ani drgnie. :/

Czy masz może jeszcze jakiś pomysł ?

Napisałem też do supportu hm-a, ale niestety od soboty nikt nawet się nie pofatygował żeby mi odpisać..
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Hej,

Poza skasowaniem wszystkiego OPRÓCZ Database i NoteCaddyDefinitions z folderu:

i ewentualnie reinstalacją HM2, nic mi innego nie przychodzi do głowy.

Mam nadzieję, że support HM2 coś w końcu odpisał :)

Pozdrawiam
    • SiwyJazZ
      SiwyJazZ
      Brąz
      Dziś pojawił się nowy update i wszystko wróciło do normy, w stat analysis pojawiła się informacją iż jest on dostępny tylko dla graczy cashowych, co mam nadzięję w przyszłości się zmieni

Dzięki Ci serdecznie za pomoc i Pozdrawiam.
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Hej,

No raczej za wiele nie pomogłem ;)
      Fajnie, że update pomógł :f_thumbsup:

Pozdrawiam
    • SiwyJazZ
      SiwyJazZ
      Brąz