[PT3] PT3 a dysk zewnetrzny

• kubas83
      kubas83
      Brąz
      na forum od: 12.12.2008 Posty: 421
      mam juz dosc zasłuzonego kompa i jak gram na pokerstarsie 10+ stołów do tego 888,PT3 + winamp lub gg radio i na koniec table ninja to moj komp nie wyrabia.

docelowo planuje kupno nowego, ale to za kilka miechow dopiero.

pytanie moje jest takie. jak kupie dobry dysk zewnetrzny i tam dam PT3 to bedzie poprawa?? czy USB da rade to dobrze dzwignac??

jezeli tak to na jakie parametry dysków musze patrzec??? mozecie cos polecic w rozsadnej kwocie??
  • 5 odpowiedzi
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      na forum od: 13.02.2007 Posty: 16 013
      Witam,

SSD maja transfer o wiele szybszy niż tradycyjne dyski i można zauważyć znaczną poprawę przy imporcie rozdań czy nawet w trakcie samej gry. Co do parametrów, to właśnie prędkość transferu (bardziej odczytu niż zapisu), ale konkretne specyfikacje wykraczają już poza moja wiedzę. Na pewno znajdziesz kogoś, kto będzie w stanie bardziej szczegółowo porównać kilka dysków ze sobą

Pozdrawiam
    • thomaPL
      thomaPL
      Brąz
      na forum od: 03.05.2009 Posty: 1 303
      skoro to wiekowy komp... to jakie ma USB :) oby nie 1.1
      ale nawet USB 2.0 bedzie dzialac efektywnie z maksymalna predkoscia 25-28MB/s... a to bardzo malo do sensownej pracy.
      poza tym obsluga USB to rowniez obciazenie dla komputera wiec wiele Ci nie pomoze.

jaki masz teraz dysk - sprawdz wydajnosc w HDTune
      ile masz RAMu i w jakim ukladzie ( jakie i ile kosci )

przesiadka na szybszy poodstawowy dysk moze pomoc... a to nie jest duzo roboty.
    • maklakiewicz
      maklakiewicz
      Platyna
      na forum od: 20.03.2008 Posty: 1 425
      Napisz specyfikacje sprzętu jaki masz.
      Umieszczanie SSD w obudowie zewnętrznej i podpinanie po USB jest zupełnie bez sensu. Chcesz poczuć przyśpieszenie to zainstaluj system na SSD a stary HDD używaj jako zewnętrzny dysk.
    • kubas83
      kubas83
      Brąz
      na forum od: 12.12.2008 Posty: 421
      mam lapka
      SAMSUNG R522

tutaj recenzja i dane o ktore pytacie

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-R522-ATI-MR-HD-4650.22225.0.html

dzieki z gory za pomoc
    • thomaPL
      thomaPL
      Brąz
      na forum od: 03.05.2009 Posty: 1 303
      laptop jest calkiem spoko
      jak przesiadziesz sie na dysk SSD to bedzie wypas - 128GB minimum zebym to mialo sesn a dotychczasowy dysk jako zewnetrzny na filmy muze itd
      jezeli nie stac Cie na SSD to zwykly nowy HDD 500GB 7200obr bedzie okolo 50% szybszy od Twojego aktualnego i tez bedzie to odczuwalna poprawa - a nawet jak kiedys zmienisz caly komp, to ten nowy dysk wlozysz sobie w obudowe usb i bedziesz mial magazyn danych