[PT4] Hud

• rootpl
      rootpl
      Brąz
      na forum od: 03.04.2010 Posty: 1 692
      Siemka.
      Hud nie wyświetla mi się przy każdym graczu, przeważnie zaczyna się to dziać po godzinie gry. Mam oryginalną wersję, zaczyna mnie to mega irytować i wkurwiać, gram 20 stołów, bazę mam dość sporą z kilka milionów rąk.
      W czym może być problem ?
      Z góry dzięki !
      Pozdro !
  • 3 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 536
      Witaj rootpl,

Masz bardzo dużą bazę danych, prawdopodobnie PT4 nie nadąża z odczytaniem statystyk na poszczególnych graczy.

Jeśli chcesz dalej utrzymywać tak dużą bazę to raczej konieczny jest zakup dysku ssd.

Możesz usunąć część rozdań. Przeprowadzić czyszczenie bazy Vacum and Analyse, oraz reindex, ale podczas reindexu obawiam się, że może się PT4 zawiesić... kilka milinów rozdań to jest trochę dużo...

Zadbaj także o dysk twardy, usunięcie zbędnych plików oraz defragmentacja dysku przy wyłączonym postgresie.

Pozdrawiam.
    • rootpl
      rootpl
      Brąz
      na forum od: 03.04.2010 Posty: 1 692
      A dałoby radę jakoś wyodrębnić pliki z np. tylko danego limitu, założyć nową bazę i umieścić w niej tylko te pliki z danego limitu ? Pomogłoby ?
      Bo mam z jednego limitu ok. 10mln rąk i one mi praktycznie teraz nie potrzebne bo nie gram na nim.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 536
      Hej,

Tak, jak najbardziej. W zakładce Database -> Export Hands -> Advanced możesz zaznaczyć stawki, typy gier oraz czas rozegrania rąk które chcesz exportować.

Następnie stwórz nową bazę Database -> Database Managment -> ustaw ją jako aktywną (w sumie to też domyślną, żeby nie przełączać się za każdym razem). Następnie zaimportuj rozdania. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to starą bazę możesz usunąć, jeśli uznasz, że nie jest Ci potrzebna, jednak nie będzie ona wpływać na działanie nowej, no może poza zajętym dyskiem.

Pozdrawiam.