[PT4] znikający Hud na starsach

• zdrojek24
      zdrojek24
      Brąz
      na forum od: 29.01.2011 Posty: 5 594
      Witam , wszystko działało mi ok, aż do czasu ostatniej aktualizacji poker trackera.
      Po ściągnięciu jej mam taki problem że włączam stoliki, hud działa normalnie-> ale po pewnym czasie znika naraz ze wszystkich stołów :/
      Muszę zgasić wtedy PT4 i uruchomić na nowo.
      Jakieś sugestie może?
  • 8 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 537
      Witaj zdrojek24,

Jak dużą masz bazę, ile rozdań (mniej więcej)?

Ja bym zaczął od uporządkowania bazy.

-> Database Management Guide.

Uporządkuj też dysk twardy, niech kilkanaście GB wolnego miejsca na nim będzie. Podczas pracy on także jest wykorzystywany, do zapisu tymczasowych danych. Przy wyłączonym trackerze zrób także defragmentację dysku.

Podczas działania PokerTrackera wyłącz wszystkie niepotrzebne programy (np. przeglądarka internetowa).

Daj znać czy to pomogło.

Pozdrawiam.
    • zdrojek24
      zdrojek24
      Brąz
      ok, jutro popróbuję :)

W bazie mam aktualnie około miliona rozdań.
    • zdrojek24
      zdrojek24
      Brąz
      Cześć, nie wiedziałem za bardzo jak tą bazę uporządkować więc zacząłem od pkt .2 czyli uporządkowania dysku.
      Wywaliłem parę giga jakiś śmieci i miałem w planie jeszcze defragmentację, ale problem się naprawił już po oczysznieniu dysku.

Dzięki Skibcio za pomoc i pozdrawiam :fdrink
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Cześć,

No to elegancko. Najwidoczniej dysk nie nadążał z wyszukiwaniem danych i dlatego HUD wolno działał. Zgaduję, że inne programy też szybko nie pracowały. Defragmentacja także może pomóc w działaniu innych programów np. otwieranie folderów w Windowsie, tylko pamiętaj o wyłączeniu postgresa.

Jeśli Twoja baza przekroczy tak 100k-500k rozdań to warto pomyśleć o usunięciu starych rozdań, lub limitów na których już nie będziesz grać (Purge hands).

Mniej inwazyjnym rozwiązaniem jest jej uporządkowanie (np. usunięcie wolnych miejsc) poprzez:

Database -> Database Management -> Housekeeping -> Vacuum & Analyze

Oraz Reindex (tylko to może "trochę" potrwać):

Database -> Database Management -> Housekeeping -> Reindex

Pozdrawiam.
    • zdrojek24
      zdrojek24
      Brąz
      ok, dzięki za wskazówki napewno skorzystam.

A napisałeś o usunięciu starych rozdań, to mam je jakoś na dysku znaleźć i ręcznie pouwuwać? :)

edit: już rozumiem to w tym purge hands usuwam.

Fajnie że dałeś mi trochę ciekawych wskazówek bo może wreszcie mi ładnie będzie chodził ten PT4, a ja włażąc na nl50 powoli mam jeszcze rozdania z Nl2,nl5 które są mi niezwykle potrzebne :D
    • Ihave2outs
      Ihave2outs
      Brąz
      na forum od: 03.01.2010 Posty: 105
      Skibcio mam pytanie:
      jak odinstaluje pt4 to moge zainstalowac ponownie na tym samym kodzie na tym samym kompie i IP by poustawiac wszystko od nowa bo nie chodzi mi pt4???? thx z gory
    • zdrojek24
      zdrojek24
      Brąz
      Napisane przez Ihave2outs
      Skibcio mam pytanie:
      jak odinstaluje pt4 to moge zainstalowac ponownie na tym samym kodzie na tym samym kompie i IP by poustawiac wszystko od nowa bo nie chodzi mi pt4???? thx z gory
      Napewno się da, po to właśnie masz ten kod żeby go wykorzystać w razie ponownej instalacji. Więc bez obawy wywalaj pt4 i ściągaj na nowo.
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Witam,

Mogę tylko potwierdzić potwierdzenie zdrojek24 :f_rolleyes: :sdrink

Jeśli dobrze pamiętam to licencja PT4 jest na 2 Twoje komputery. Jeśli będziesz miał problem z kodem to support PT4 na pewno Ci pomoże (restart kodu).

Pozdrawiam.