[HM] problem z postgresem

• 5 odpowiedzi
    • smoku
      smoku
      Moderator
      Moderator
      na forum od: 15.05.2008 Posty: 4 241
      Hej kloose.

Sam nie miałem takiego problemu nigdy, ale na forum pojawiał się on już kilka razy. Spróbuj podziałać coś odnośnie instrukcji z tego wątku: failed to establish a connection to '127.0.0.1' "

Daj znać czy coś pomogło, jeśli nie to będziemy szukać rozwiązania dalej.

Pozdrawiam
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Witam,

spróbuj uruchomić usługę PostgreSQLa ręcznie. Obstawiam, że się nie uda. Zobacz, czy w folderze instalacji PostgreSQL /data znajduje się plik postmaster.pid. Jeśli tak, to go usuń. Po tym jeszcze raz uruchom usługę PostgreSQL. Powinno zadziałać.

Pozdrawiam.
    • kloose
      kloose
      Trener
      Trener
      na forum od: 20.10.2009 Posty: 1 388
      Napisane przez dragoste
      Witam,

spróbuj uruchomić usługę PostgreSQLa ręcznie. Obstawiam, że się nie uda. .
      przegrałbys zakład, bo sie uruchamia. Nie rozwiązuje to całkowicie problemu ale jakos to przezyje. tnx :fdrink :fdrink
      pozdro
    • musashi87
      musashi87
      Brąz
      na forum od: 14.03.2008 Posty: 11 847
      wejdź w narzędzia administracyjne--->usługi składowe

tam wybierz usługi lokalne znajdź posgresql* i znień tryb z "ręczny" na "automatyczny"

Ja mam ustawiony ręczny bo nie chce żeby mi serwer działał jak nie korzystam z trackera a PT4 i tak próbuje uruchomic usługe przy starcie jeśli nie jest uruchomina. Widać HM nie jest taki sprytny :P :sdrink
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      No to wiszę Ci piwo. :fdrink

Skoro się uruchamiało, to znaczy, że wystarczy ustawić uruchamianie na automatyczne w właściwościach usługi. Wtedy nie będziesz musiał robić tego ręcznie za każdym razem.

Pozdrawiam.