[PT3] Dlugie porzadkowanie bazy (Housekeeping)

• HappyDoog
      HappyDoog
      Brąz
      na forum od: 24.01.2010 Posty: 5
      Mam problem z ladowaniem rak w PT3. Po zaladowaniu bazy np400.000 rak przez manualny import pyta mnie za kazdym razem czy zrobic "Rebuilding Cache", ktory z reguly trwa kilka godzin, gdy odrzucam wtedy poziom Cache Holdem spada mi o kilka procent az ostatnio spadlo do poziomu 17proc i spadl mi predkosc ladowania Huda na stoliku.
      Pytam czy mozna to jakos ominac czy powinienem zawsze Robic Rebuilding Cache(Housekeeping..)??

czy sa jakies inne mozliowsci ktore nie zwolnia mi ladowania Huda..
  • 4 odpowiedzi
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 894
      Cześć HappyDoog,

Niestety nie da się tego obejść i musisz wykonać Housekeeping, jeżeli chcesz, żeby HUD działał szybko i sprawnie.

Najlepiej ustawić go na noc i iść spać. Ja tak zawsze robię ;)

Pozdrawiam
    • HappyDoog
      HappyDoog
      Brąz
      no jeszcze sie zapytam czy to normalne ze te cale porzadkowanie robi mi okolo 30godzin?? ostatnio zaimportowalem ponad5mln rak to spokospadl poziom Cache do poziomu 17proc to spoko ladowalo mi ponad dobe, ale ostatnio gdy dorzucilem i kolejnaporcje to przy poziomie 93 proc Cache tez ladowalo mi ponad dobe, czyto jest normalny czas oczekiwania?? czy powinienem sie zastanowic nad dyskiem jakims SSD.
      dzieki za odp
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 894
      Hej,

Największy wpływ na ten proces ma szybkość działania dysku. Przy szybszym dysku proces byłby krótszy. Niektórym i 5 dni trwa housekeeping po zaimportowaniu takiej ilości rąk. Podczas Rebuild Cache dla każdego gracza w bazie są obliczane wszystkie statystyki, aby były łatwo dostępne, gdy trzeba wyświetlić HUD-a. To musi długo trwać.

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy, co może spowalniać ten proces, to problem z programem antywirusowym, który skanuje wszelkie operacje na dysku. Jeżeli masz taki program antywirusowy to albo go wyłącz, albo dodaj folder z postgresql do wyjątków.

Pozdrawiam
    • HappyDoog
      HappyDoog
      Brąz
      Ta odpowiedz mnie satysfakcjonuje,dzieki bardzo.
      Pozdrawiam