[HM2] HM2 - Wiesz jak przyspieszyc import rak ??

• bambucza1988
      bambucza1988
      Brąz
      na forum od: 05.01.2012 Posty: 1 147
      siemka

w skrocie - lapy laduja mi sie 70-100 h/s (wielkosc bazy 7gb), czyli mega wolno, co ma na to wplyw najbardziej, w tle mam powylaczane prg, chyba ze mozna wyrzucic jakies mulace uslugi, przy starcie windy juz tylko skype, zalozylem nowa baze ale maks osiagam 120/s, uzywam lapka i zastanawiam sie jak duzy wplyw ma temperatura? (na poczatku lapy leca szybciej a im dluzej sie laduja tym jest wolniej, temperatury do 70st procek i 45st dysk - po godzinie ladowania i sie utrzymuje, najgorzej jak wrzucam lapy po kilku godzinach grania wtedy spada nawet do 50/s)

co mozna zrobic zeby operacje przyspieszyc na obecnym dysku zeby narazie nie kupowac dysku ssd, co w systemie ma na to najwiekszy wplyw :f_confused:

koniec skrotu
      pozdrowka i
      z gory dzieki za pomoc

a dla ciekawskich odrobina historii:

dawno dawno temu.. czyli jakis miesiac i wczesniej..mialem problem z uruchamianiem sie huda ktory doczytywal sie do 10minut po wlaczeniu stolow, import nowych rak szedl bardzo powoli, najpierw kupilem ramu bo podobno mialo pomoc, teraz mam 8gb a system przy poksie wykorzystuje tylko do 2,5gb nawet przy imporcie, pozniej opcja doszla ze dysk 5400obr jest za wolny wiec poczytalem troche m.in. o ssd w temacie:
      zakup dysku SSD

ssd nie moglem kupic bo laptop ma jedno miejsce na dysk a potrzebowalbym 256gb=800zl :facepalm: (gdyby kanadyjczycy byli hojniejsi i utrzymalbym sie na nl50 to ok), ale kupilem tanszy - hybryde seagate momentus xt o ktorym pisalem w temacie wyzej na 1str, wynik: start windy i prg wypas, hud pojawia sie od reki bez opoznien, wszycho lata bez porownania ze starym hitachi, problemy sa tylko dwa
      1. kosztowal 440zl (ale za pieniadze kanadyjczykow wiec trudno :f_cool: ),
      2. nie pomoglo to za wiele na import rak a nawet jest w moim odczuciu gorzej niz wczesniej bo dochodzilo do 230h a bo na nowym 7200obr ciezko jest wyciagnac wiecej niz 120handow/s (moze dlatego ze bardziej sie grzeje?)

lapek Acer aspire 7741
      procek i5-460m
      reszta jw.

------------
  • 6 odpowiedzi
    • salyk
      salyk
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 16 757
      Witam,

powiem Ci, że i tak dobre prędkości osiągasz, bo HM2 jest dużo wydajniejszy jeśli chodzi o import rąk w porównaniu do HM1. Tam byś wyciągnął połowę tego, albo jeszcze mniej ;)

Więcej ze zwykłego dysku nie wyciągniesz, możesz jedynie próbować importować tą bazę kawałkami i robić odstępy pomiędzy importami. Temperatura będzie niższa i powinno utrzymać prędkość.

Co do dysku SSD, wyciągnąłbyś ok 350-400 h/s.

Pozdrawiam
    • bambucza1988
      bambucza1988
      Brąz
      dzisiaj przy kilkugodzinnym ladowaniu mam 97h/s - podchodzi pod rekord ale moze dlatego ze zdjelem dolna klapke odslaniajaca dysk i pamieci i polozylem lapka na kaflelkach w lazience

kuzynek ktory ma blaszaka i tez dysk 7200obr mowil juz wiele razy ze wyciaga na paru milionach rak 200-300 h/s, dziwi mnie to troche bo procek tez podobny tylko ramu ma mniej bo 4gb, nawet teraz juz windowsa mamy takiego samego :f_biggrin:
      widzialem zrzut ekranu z ssd ktory wyciagnal cos kolo 800h/s :s_o:

zastanawiam sie nad wplywem temperatury i mysle o dodatkowym chlodzeniu ale watpie zeby dalo to jakies zaskakujace efekty a dobra podkladka z wielkim wiatrakiem to okolo 170zl wiec pewnie nie kupie

dzisiejsze temperatury z HWinfo zebrane w 10godzin importu:
      CPU-current60 (max77), PCH-60 (max62), dysk-42 (max43)
    • thomaPL
      thomaPL
      Brąz
      na forum od: 03.05.2009 Posty: 1 303
      dysk hybrydowy daje rade w codziennej pracy, poniewaz na jego czesci SSD sa umieszoczone najczesciej trzymane pliki
      nic dziwnego ze przy imporcie nie dziala szybciej bo to nie jego zadanie
      importu 800h/s nie widzialem ale wierze ze mozliwy
      sam widzialem 600-700 bez problemu.

roznica w wydajnosci moze wynikac z chipsetu plyty glownej / kontrolera sata.
      temperatura - nie sadze
    • bambucza1988
      bambucza1988
      Brąz
      denerwujace jest ze lampka od dysku ledwie mryga, wykorzystanie dysku faluje, spada nawet do 14% a po sekundzie wraca na 100%, 50%, 80% i tak w kolko, czesto widac ze moglby dac z siebie wiecej i chcialbym go zmusic do pracy na stuwe :f_pleased: ale nie wiem jak

pamiec ledwie wykorzystywana 27% a cpu do 30%, a co do chipsetu plyty to mowiac o chlodzeniu mialem na mysli schlodzenie glownie plyty chociaz tez te max 65st to chyba nie tragedia spowalniajaca cos :f_confused:

evog na drugiej stronie zakup dysku SSD wkleil screena z malej probki 846h/s

--------
    • HappyDoog
      HappyDoog
      Brąz
      na forum od: 24.01.2010 Posty: 5
      nie chce mi ssie Tworzyc nowego Watku, wiec zapytam tutaj.
      Mam problem z ladowaniem rak w PT3. Po zaladowaniu bazy np400.000 rak przez manualny import pyta mnie za kazdym razem czy zrobic "Rebuilding Cache", ktory z reguly trwa kilka godzin, gdy odrzucam wtedy poziom Cache Holdem spada mi o kilka procent az ostatnio spadlo do poziomu 17proc i spadl mi predkosc ladowania Huda na stoliku.
      Pytam czy mozna to jakos ominac czy powinienem zawsze Robic Rebiulding Cache(Housekeeping..)??

czy sa jakies inne mozliowsci ktore nie zwolnia mi ladowania Huda..
    • salyk
      salyk
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 16 757
      Napisane przez HappyDoog
      nie chce mi ssie Tworzyc nowego Watku, wiec zapytam tutaj.
      Mam problem z ladowaniem rak w PT3. Po zaladowaniu bazy np400.000 rak przez manualny import pyta mnie za kazdym razem czy zrobic "Rebuilding Cache", ktory z reguly trwa kilka godzin, gdy odrzucam wtedy poziom Cache Holdem spada mi o kilka procent az ostatnio spadlo do poziomu 17proc i spadl mi predkosc ladowania Huda na stoliku.
      Pytam czy mozna to jakos ominac czy powinienem zawsze Robic Rebiulding Cache(Housekeeping..)??

czy sa jakies inne mozliowsci ktore nie zwolnia mi ladowania Huda..
      PT3 to całkowicie inny program niż HM2, tak więc załóż nowy wątek i tam umieść swój problem. Nasi specjaliści od PT3 postarają się pomóc :f_thumbsup: