[HM] Czyszczenie rak

• innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      na forum od: 27.08.2010 Posty: 4 587
      Witam,

1
      W jaki sposob moge usunac cala baze z tamtego roku? Glownie chodzi mi o to zeby oczyscic troche baze oraz to ze jak wchodze w historie rozdan to przy moim nicku pokazuje mi liczbe wszystkich rak i i ich statystyke w popupie.

Zeby bylo prosciej dam przyklad.

W tym roku mam rozegranych 50k, w roku 2012 rozegralem 100k. Chce zeby mi pokazywalo tylko 50k a stare 100k zostalo usuniete trwale.

Tak logicznie myslac, to nalezaloby usunac folder 2012 gdzie zapisuja mi sie rozdania z danego poker roomu. Czy mozna tak zrobic? Wolalem wczesniej zapytac, zeby czegos nie spaprac.

2
      Jakie czynnosci nalezy wykonywac po dluzszym okresie korzystania z HM.
      Czy nalezy robic jakies backupy, vacuum, defragmentacja dysku itp? Jak to u Was wyglada.
      Jesli bede mial zimportowanych kilka KK rak, to wiadomo ze po jakims czasie beda bezuzyteczne i najlpszym rozwiazanie byloby pozbycie sie ich. W takim przypadku rowniez kasujemy folder z ktorego zostaly zimportowane czy moze trzeba wykonac jakies dodatkowe czynnosci?

Ciezko mialem znalezc jednoznaczne odpowiedzi do moich pytan, a poza tym bardzo duzy rozstrzal w tym dziale, wiec bardzo bede wdzieczny jesli ktos po krotce odpisze na moje pytanie, a reszta sam wyszukam:)

Thanks in advance
  • 9 odpowiedzi
    • salyk
      salyk
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 16 757
      Witam,

postaram się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania ;)

Napisane przez innocent2102
      1
      W jaki sposob moge usunac cala baze z tamtego roku? Glownie chodzi mi o to zeby oczyscic troche baze oraz to ze jak wchodze w historie rozdan to przy moim nicku pokazuje mi liczbe wszystkich rak i i ich statystyke w popupie.
      Options>Settings>Purge Hands
      Masz narzędzie, dzięki któremu łatwo i szybko usuniesz niepotrzebne ręce :f_thumbsup:
      Po usunięciu tych rąk, uruchom Vacuum:
      http://hm2faq.holdemmanager.com/questions/1171/Vacuum+Analyze+Database+

Tak logicznie myslac, to nalezaloby usunac folder 2012 gdzie zapisuja mi sie rozdania z danego poker roomu. Czy mozna tak zrobic? Wolalem wczesniej zapytac, zeby czegos nie spaprac.
      Jeśli mówisz o folderze HMArchive to by nic nie dało, tam są przenoszone tylko i wyłącznie kopie handhistory.

Jakie czynnosci nalezy wykonywac po dluzszym okresie korzystania z HM.
      Czy nalezy robic jakies backupy, vacuum, defragmentacja dysku itp? Jak to u Was wyglada.
      Vacuum bazy danych na pewno się przyda. Uporządkuje to pliki i zwolni miejsce na dysku.
      Od czasu do czasu backup też nie zaszkodzi, ale nie jest niezbędny, bo w folderze HMArchive znajdują się kopie handhistory. Ewentualnie można zrobić backup i trzymać go na zew. nośniku danych ;)

Jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytania, pisz śmiało :f_thumbsup:

Pozdrawiam
    • solmyr9
      solmyr9
      Brąz
      na forum od: 24.01.2009 Posty: 1 560
      Podepnę się pod pytanie ;)

Chciałbym usunąć tak jak innocent2102 stare ręce tylko w przeciwieństwie do niego nie chciałbym się pozbywać swoich rąk, a tylko przeciwników których rozdania zaimportowałem kupując baze rąk.

Czy przy okazji można zrobić tak by np. usunąć część rąk przeciwników na których mam dużo rozdań, a nie usuwać tych na których mam mało rozdań? Wyjasnie na przykładzie o co mi chodzi :) na gracza X mam 300k rozdań i chciałbym żeby zostało tylko 50k jego ostatnich rąk, natomiast na gracza Y mam tylko 1000 rąk więc nie chce by żadne jego rozdania nie były usuwane.
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      Dziekuje za odpowiedz. Wszystko poszlo sprawnie procz jednej rzeczy. Rece usunely mi sie poprawnie, lecz kiedy wejde w hand history, to dalej mi pokazuje 170k rak(70k z tego roku i 100k z tamtego). Statystyki tez chyba opieraja sie na starych rozdaniach. Jakies pomysly?:)
    • salyk
      salyk
      Brąz
      Napisane przez solmyr9
      Chciałbym usunąć tak jak innocent2102 stare ręce tylko w przeciwieństwie do niego nie chciałbym się pozbywać swoich rąk, a tylko przeciwników których rozdania zaimportowałem kupując baze rąk.
      Również zrób purge hands o których pisałem wcześniej, z tym, że w 'Do not Delete Hands played by:" znajdź swój nick ;)

Napisane przez solmyr9
      Czy przy okazji można zrobić tak by np. usunąć część rąk przeciwników na których mam dużo rozdań, a nie usuwać tych na których mam mało rozdań? Wyjasnie na przykładzie o co mi chodzi :) na gracza X mam 300k rozdań i chciałbym żeby zostało tylko 50k jego ostatnich rąk, natomiast na gracza Y mam tylko 1000 rąk więc nie chce by żadne jego rozdania nie były usuwane.
      Takiej opcji niestety nie ma :f_wink:

Dziekuje za odpowiedz. Wszystko poszlo sprawnie procz jednej rzeczy. Rece usunely mi sie poprawnie, lecz kiedy wejde w hand history, to dalej mi pokazuje 170k rak(70k z tego roku i 100k z tamtego). Statystyki tez chyba opieraja sie na starych rozdaniach. Jakies pomysly?:)
      Zrobiłeś Vacuum o który pisałem?
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      Tak
    • salyk
      salyk
      Brąz
      Co to znaczy wejdę w handhistory? Daj screena jeśli może się przydać.

Ewentualnie powtórz jeszcze raz proces: purge + vacuum :f_thumbsup:
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      Przepraszam, chodzilo mi o hand replayera:)

http://imageshack.us/photo/my-images/267/79738064.png/

Robie jeszcze raz vacuum i dam znac.
    • innocent2102
      innocent2102
      Brąz
      nie pomoglo, zaznacze ze po zrobieniu vacuum za 1 razem duzo wolniej HM chodzi, co moglo miec na to wplyw?
    • salyk
      salyk
      Brąz
      nie pomoglo, zaznacze ze po zrobieniu vacuum za 1 razem duzo wolniej HM chodzi, co moglo miec na to wplyw?
      Nie powinno mieć to na to wpływu.

Jeśli ręce dalej się nie chcą usunąć, to ustaw w filtrach taki zakres czasu, z którego chcesz usunąć rozdania, a następnie zaznacz wszystkie i PPM i delete ;)

Potem odpal vacuum i reindex, a jak wtedy dalej nie będzie działać to :f_eek: :f_eek:

:fdrink