[inne] ICM Trainer - dwa pytania

• lipiec1
      lipiec1
      Brąz
      na forum od: 24.01.2012 Posty: 257
      WItam.

Mam kilka pytań - a w zasadzie 2 pytania odnośnie ICM Trainer(nie light). Ostatnio odpaliłem ten program i zacząłem się "nim bawić". I mam w związku z nim pytania:

1. Jest tam w ustawieniach językowych - język pl , jednak u mnie nie działa. I choć korzystanie z programu jest w miarę intuicyjne - to czy pl w ogóle działa? Bo nie jestem pewien, ale wygląda mi to tak jakby "niedziałanie" u mnie związane było z błędnym kodowaniem znaków? Czy macie tu jakieś doświadczenia?

2. Przeczytałem też dziś info, że : "Nie można otwierać ICM Trainer, gdy otwarte jest oprogramowanie pokerowe platformy, która otwarcie zabrania używania ICM Trainera."
      Jakie konkretnie platformy zabraniają równorzędnego otwierania tego oprogramowania?
      Dodam, że gdy przeczytałem dziś tą informację - mocno byłem zdziwiony. Sam - w sumie z "niewiedzy" miałem równorzędnie otwarte to oprogramowanie w trakcie korzystanie z takich roomów jak: P*, PP, Tilt. I stąd to pytanie.

Dzięki za info.
  • 6 odpowiedzi
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 537
      Witaj lipiec1,

Ad1.
      Sprawa wygląda tak, że w przypadku programów związanych z pokerem korzystamy z języka angielskiego. Praktycznie zawsze wersje PL stwarzają problemy. Dlatego sugeruję przyzwyczaić się do wersji angielskiej. Nawet Equilab w wersji PL ma małego "buga".

Ad2.
      Tu już musisz szukać informacji na stronie danego poker roomu, ewentualnie kontaktować się z supportem poker roomu na którym grasz.
      W przypadku PokerStars.eu jest to strona: Zewnętrzne narzędzia i usługi – FAQ.
      ICM Trainera nie możesz mieć uruchomionego podczas gry na PokerStars.

Nie wiem tylko po co uruchamiać ICM Trainera podczas gry. Albo grasz w karty, albo się uczysz, kliknięcie przyciska x zamykającego program to jest ułamek sekundy :)

Pozdrawiam.
    • lipiec1
      lipiec1
      Brąz
      Dzięki. Nie chodzi o to, chodziło mi o kwestię czysto formalną. Ostatnio po prostu po nauce - nie wyłączyłem programu - i zacząłem grać na roomie. Działać to może też w drugą stronę :) . Nie zamykając roomu - można sobie otworzyć ICM :) I tu okazuje się, że może być mały zoonk :(

Dziękuję jeszcze raz za wyjaśnienia. Pozdrawiam :)

Dopisek : własnie - a jak jest z Equilabem? Może też nie mozna korzystać w trakcie?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      W linku w którym Ci podałem: Zewnętrzne narzędzia i usługi – FAQ, PokerStrategy Equilab znajduje się na liście programów dozwolonych :tongue:

Pozdrawiam.
    • dareczko24
      dareczko24
      Brąz
      na forum od: 09.03.2009 Posty: 182
      Raz miałem uruchomiony trainer i starsy to przysłąli maila że jeszcze raz takie coś i zablokują konto więc od tej pory jestem ostrożny :D
    • lipiec1
      lipiec1
      Brąz
      Tak... Tylko nie do końca ogarniam dlaczego??? Jeśli można mieć HMa PT, wzelkiego rodzaje kalkulatory - to czemu akurat ICM nie???
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      Hej,

To jest decyzja danego poker roomu. Zauważ tylko, że PT/HM są to programy dające Ci informacje o Twojej historii z danym graczem, regulamin PokerStars.eu zabrania wykorzystania "nie swojej" historii rozdań.
      ICM Trainer natomiast podpowiada Ci jakie zagranie w danej sytuacji będzie optymalne, można powiedzieć, że podejmuj za Ciebie decyzję.

Taka podział programów występuje nie tylko w świecie pokerowym. W wielu grach komputerowych jest tak, że programy ułatwiające korzystanie z gry np. poprzez zmianę interfejsu są dozwolone, natomiast programy które podejmują decyzję za Ciebie już są zabronione.

Pozdrawiam.