[HM] Odzyskanie bazy z HM po reinstalce windowsa

• kapajunior
      kapajunior
      Brąz
      na forum od: 28.12.2007 Posty: 270
      Witam.

Rozwalil mi sie dzisiaj laptop i musialem zainstalowac drugiego windowsa raczej nakladke bo mialem czarny ekran przy uruchamianiu. Problem jednak jest wiekszy bo nie moge uruchomic HM'a a mam tam cala baze.

Wszystko znajduje sie na dysku c w folderze windows.old, w srodku sa program files itp.

Zalezy mi tylko na odzyskaniu bazy, skopiowaniu jej cokolwiek aby po formacie moglbym na nowo ja wczytac do HM'a. Pliki bazy danych postgre tez sa na dysku C jednak nie wiem co nalezy skopiowac aby potem ponownie wgrac te baze.

Dodam, ze przy uruchamianiu HM pokazuje sie komukiat, ze nie moze polaczyc z 127. itp potem passy typu dbpass ale klikam connect i nic.

Moze jest sposob aby podlaczyc sie do starej bazy? W menu start same nowe programy windowsowe nie ma nic. W rejestrze tez pewnie nic nie ma. I stad te problemy.

posiadam baze danych postgre 9.2 x64.
  • 10 odpowiedzi
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 894
      Cześć kapajunior,

Rozumiem, że zamierzasz robić format i instalować system na nowo.

Nie ma pewności czy to na 100% zadziała, ale kroki byłyby następujące.
      1. Sprawdź na wszelki wypadek czy usługa PostgreSQL jest wyłączona (może jej w ogóle nie być, ale lepiej na wszelki wypadek sprawdzić) w Uruchom->services.msc
      Jeżeli jest uruchomiona to zatrzymaj ją.
      2. Przekopiuj folder "data" z tego windows.old/program files/postgresql itd. w bezpieczne miejsce.
      3. Na wszelki wypadek przekopiuj też wszystkie ręce jakie masz z C:\HMarchive, jakby takie przeniesienie bazy się jednak nie udało i trzeba było importować na nowo :(
      4. Pomyśl też o kopiowaniu notatek/ustawień z pokeroomów itd. - w przypadku pytań gdzie, co i jak to pytaj :)
      5. Format, instalowanie Windows itd.
      6. Instalacja dokładnie takiego samego postgreSQL co miałeś do tej pory (link do różnych wersji)
      7. Zatrzymanie usługi postgreSQL
      8. Przekopiowanie/podmienienie folderu "data" do nowej instalacji postgreSQL
      9. Nadanie uprawnień dla tego folderu dla użytkownika postgres -> prawy przycisk myszy->zabezpieczenia itd.
      10. Uruchomienie usługi postgreSQL
      11. Sprawdzenie przez pqAdmin III czy widzi bazę
      12. Instalacja HM

Trochę tego jest :)
      W razie pytań śmiało tylko daj jeszcze znać jaką masz wersje Windows, bo niektóre opcje mogą być w różnych miejscach i z taką wiedzą łatwiej mi będzie udzielić dokładniejszej odpowiedzi.

Pozdrawiam
    • kapajunior
      kapajunior
      Brąz
      Dzieki za pomoc.

Nie mam nic przeciwko importowaniu na nowo rak do HM jednak jest problem tego typu, ze nie moge ich skopiowac na drugi dysk bo ich nazwy albo rozszerzenia sa za dlugie? Nie moge rowniez zmienic nazwy pliku tekstowego ani go otworzyc.

Raczej to nie przejdzie bo i tak nie moge ich importowac do nowego/testowego HM'a.

Udalo mi sie z kolei otworzyc pgAdmin III i tam sa dwie bazy danych 9.2 (stara, na ktorej jest ta baza danych) oraz 8.4 (nowa zainstalowala sie z nowym testowym HM'em)

Byc moze jest mozliwosc odzyskania, eksportowania bazy z tego pgAdmin III jednak ja tam zadnych takich opcji nie widze. Jedynie backup ale to pare kilobajtow to nie moze byc to.

Mam windows 7. Jeszcze.
    • kapajunior
      kapajunior
      Brąz
      Powiedz mi prosze jeszcze w razie gdybym inslowal te sama baze na nowym windowsie to najpierw zainstalowac HM'a czy baze? :)
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Hej,

Ten problem z długimi ścieżkami w Windows jest znany. Znajdziesz parę rozwiązań w internecie szukając "filename too long". Chyba najłatwiej będzie gdy będziesz zmieniał kolejne nazwy folderów wchodząc wgłąb na jednoliterowe typu "a", "b" "c" itd. Gdy ścieżka jest zbyt długa (chyba max to 260 znaków) to wtedy wyskakują takie błędy.

Co do instalacji HM to jeżeli zamierzałbyś korzystać z mojego poradnika i kopiować folder "data" to najpierw instalacja postgreSQL, a jeżeli przekopiujesz po prostu ręce i będziesz je importował to albo postgreSQL, a potem HM, albo po prostu od razu HM, który sam sobie zainstaluje postgreSQL.

Pozdrawiam
    • kapajunior
      kapajunior
      Brąz
      Nie wiem o co chodzi z tymi sciezkami. Sciagnalem total commander udalo sie skrocic nazwe tego pliku, HM zdolal juz "zobaczyc" ten plik ale po zmianie nazwy nie chce zimportowac z niego rak. Wyskakuje blad i tyle.

Te pliki maja miec jakas konkretna nazwe czy co? jezeli mialbym tak klikac poza tym i zmieniac kazdy txt to by mi to zajelo kilka dni. Masz na to jakis sposob? W tych sprawach nie jestem czajkowski a w googlach to co pisza to to niestety magia...

Nie chce wyjsc na lenia, jeden sposob juz mi podales ale przydalaby mi sie alternatywa w razie nie wypalu... Bede bardzo wdzieczny za kazdego tipa, ktory pomoze mi rozwiazac ten gowniany problem...
    • kapajunior
      kapajunior
      Brąz
      Dobra, udalo mi sie skrocic te sciezki i HM znowu zaczal widziec pliku ale dalej jest ten blad i nie importuje z tych plikow txt zadnych handow. Po otwarciu pliku format jest niby dobry wkleje przyklad:

PokerStars Hand #88607603620: Hold'em Limit ($0.50/$1.00 USD) - 2012/11/02 10:07:35 ET
      Table 'Archid III' 6-max Seat #1 is the button
      Seat 1: Jermein ($16.93 in chips)
      Seat 3: dicki 3009 ($20.51 in chips)
      Seat 4: kapa-junior ($12 in chips)
      Seat 5: ref82 ($21.62 in chips)
      Seat 6: Eurntje ($13.39 in chips)
      dicki 3009: posts small blind $0.25
      kapa-junior: posts big blind $0.50
      *** HOLE CARDS ***
      Dealt to kapa-junior [6c 9d]
      ref82: raises $0.50 to $1
      Eurntje: folds
      Jermein: folds
      dicki 3009: calls $0.75
      kapa-junior: folds
      *** FLOP *** [Ts 6d 8c]
      dicki 3009: checks
      ref82: bets $0.50
      dicki 3009: calls $0.50
      *** TURN *** [Ts 6d 8c] [5h]
      ref82: bets $1
      dicki 3009: calls $1
      *** RIVER *** [Ts 6d 8c 5h] [Qd]
      ref82: bets $1
      dicki 3009: calls $1
      *** SHOW DOWN ***
      ref82: shows [Kd Th] (a pair of Tens)
      dicki 3009: mucks hand
      ref82 collected $7.16 from pot
      *** SUMMARY ***
      Total pot $7.50 | Rake $0.34
      Board [Ts 6d 8c 5h Qd]
      Seat 1: Jermein (button) folded before Flop (didn't bet)
      Seat 3: dicki 3009 (small blind) mucked [9s 5s]
      Seat 4: kapa-junior (big blind) folded before Flop
      Seat 5: ref82 showed [Kd Th] and won ($7.16) with a pair of Tens
      Seat 6: Eurntje folded before Flop (didn't bet)

Ale co z tego jak nie chce ich importowac. Podam blad, ktory na to nie pozwala:

Player Hand ERROR: ERROR: 25p02: current transaction is aborted, commands ignored until end of transaction block. please email itp
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Cześć kapajunior,

Ten błąd wynika prawdopodobnie z poprzedniej awarii PostgreSQL. Skoro możesz już skopiować ręce to proponuje je przenieść, sformatować dysk, zainstalować na nowo Windows, zainstalować na nowo HM i dopiero wtedy importować. Wtedy nie powinny już się pojawiać te problemy.

Ewentualnie utwórz nową bazę danych i sprawdź czy do niej możesz importować te ręce.

Pozdrawiam
    • kapajunior
      kapajunior
      Brąz
      utworzylem baze z HM'a 8.4 i niestety ten blad sie pojawia.
      mam nadzieje, ze ktoras z opcji wypali po formacie. narazie nic wiecej nie zrobimy, pozniej napisze czy sie udalo czy nie, dzieki za pomoc, tymczasem.
    • kapajunior
      kapajunior
      Brąz
      Udało się! Opcja z skopiowaniem bazy danych się powiodła. Wielkie dzięki! Pozdrawiam.
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      To super! Aż sobie dodam do zakładek ten wątek, bo może kiedyś kogoś tu jeszcze przekieruję, jeśli będzie miał podobny problem :)

Pozdrawiam