[inne] problem z instalacją postresql

• niceblack
      niceblack
      Global
      na forum od: 30.12.2011 Posty: 1 183
      Witam!

Korzystam z windows 8 i po instalacji PT4 coś nie działało z postgresql. Ktoś na forum doradził, bym zainstalował na własną rękę bazę w wersji 64bit. No i niestety pod koniec instalacji wyskakuje informacja:

Nic z tego nie rozumiem, z góry dziękuję za pomoc :s_love:
  • 6 odpowiedzi
    • niceblack
      niceblack
      Global
      bump
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 602
      Witaj niceblack,

Dlaczego wersja 8.2? Próbowałeś zainstalować nowszą wersję? Oczywiście usuwając wcześniej stare pliki związane z poprzednimi instalkami -> FAQ & poradniki czyli przeczytaj zanim założysz temat w tym dziale.

Z niektórymi wersjami PostgreSQLa PT4 może mieć problemy, spróbuj może wersji 9.0.

Daj znać czy rozwiąże to Twój problem.

Pozdrawiam.
    • niceblack
      niceblack
      Global
      Boże, czemuś mnie pokarał tym windowsem 8 :facepalm: :facepalm: :facepalm:
      Muszę sprawdzić, czy przy instalacji pirackiej 7mki stracę gwarancję :ayfkm:

Do rzeczy. Skibcio, niestety nowa wersja również wyświetla błąd na końcu, tym razem o niemożliwości utworzenia pliku cośtam.config. Na dodatek jak odinstaluję i usuwam wszystkie foldery, to gdy otworzę PT4 on wciąż myśli, że mam bazę i próbuje się z nią łączyć, nie proponując już instalowania jej za mnie.

Chciałoby się komuś pomóc mi na join.me? Bo brak mi siły do tego dziadostwa.
    • maciasowy
      maciasowy
      Brąz
      na forum od: 01.01.2011 Posty: 1 253
      Nie lepiej zrobic format i wtedy po kłopocie?- sam mam 8 i PT4 i postgres się zainstalował bez problemów .Korzystałem z automatycznego ściagnięcia SQL przez PT4 po instalacji jego.

Baza sciągnięta poprzez PT4 to 9.0 x64 (nowszy sql nie chce współpracować poprawnie)

Wyłącz kontrolę konta uzytkownika-może to z tym są problemy
    • niceblack
      niceblack
      Global
      Jest w ustawieniach opcja ponownego zainstalowania windowsa, ale komputer się tylko uruchamia ponownie i nic się nie zmienia. A nie dostałem płyty z systemem do laptopa.

Obczaję co i jak z tą kontrolą konta użytkownika, ale wątpię, żeby o to chodziło :(

Raz za razem staram się zrobić format zgodnie z tym, co tu jest napisane , no ale raz za razem komputer się tylko restartuje i pojawia się info, że wystąpił błąd i nie udało się wyczyścić ustawień komputera. :s_confused:
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 602
      Witaj niceblack,

Ja nie lubię korzystać z narzędzi przywracania systemu. Link który podałeś nie dotyczy formatowania komputera. Często polecam reinstalację niedziałającego programu, ale tylko jeśli jest to mały program.

Samo odinstalowanie postgresa nie usunie go. Przeczytaj 6 punkt FAQ.

Pamiętaj też aby uruchomić instalator PT4/Postgresa z uprawnieniami administratora.

Daj znać czy to pomogło.

Pozdrawiam.