[HM2] Problem z dostępem z drugiego kompa

• oooigo
      oooigo
      Brąz
      na forum od: 13.12.2008 Posty: 956
      Witam.

Sytuacje mam jak ponizej:

Mam na stacjonarnym komputerze zainstalowana baze i HM.
      Probuje skonfigurowac to tak, abym mial tez dostep do tej bazy jak gram na laptopie.
      Postepowalem wedlug znalezionego gdzies na forum hm przykladu. Nie moge sie jednak podlaczyc z laptopa do mojej bazy. Na pewno samo polaczenie do komputera dziala, bo jak przy uruchamianiu wybiore opcje tworzenia nowej bazy to mi na stacjonarnym komputerze tworzy nowa baze na serwerze i wszystko gra. Natomiast jak probuje sie polaczyc do istniejacej juz bazy to dostaje komunikat: "Holdem Manager still cannot connect to the database and will now close. Please restart ..."
      No i wszystko sie zamyka :(

Jak wybiore tworzenie nowej bazy to mieli chwilke, tworzy baze i otwiera HM. Po wejsciu w zakladke konfiguracji bazy widze tam bazy z mojego serwera ale jak chce zaznaczyc je jako Active to pojawia sie komunikat ze nie istnieja na dysku. Oczywiscie ze nie istnieja bo sa na serwerze na innym kompie, a nie na laptopie. I troche sie juz pogubilem w tym. Ma ktos pomysl jak to posklejac?

Pozdrawiam
  • 1 odpowiedź
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Witam,

czy skonfigurowałeś PostgreSQL, aby przyjmował połączenia zdalne? Domyślnie ustawiony jest tak, aby można się było z nim łączyć tylko z komputera, na którym jest zainstalowany, czyli localhost.

Poza tym trochę chaotycznie napisałeś, co robiłeś z której maszyny. Rozumiem, że na PC, gdzie jest również baza PostgreSQL śmiga prawidłowo, tak?
      To teraz musisz skonfigurować PostgreSQL pod to, co opisałem wyżej. Następnie łącząc się z laptopa pamiętaj, żeby jako hosta bazy wpisać IP komputera PC na którym jest baza.

Jeśli wciąż nie będziesz mógł się połączyć, to weź pod uwagę kwestie blokowania sieci, czyli wszelkie firewalle i antywirusy.

Pozdrawiam.