[PT4] postgresql 8.4

• MikeWrclv
      MikeWrclv
      Brąz
      na forum od: 23.09.2010 Posty: 1 444
      witam,

instalujac pt4 zainstalowalem recznie postgresqla 9.4. bodajże i otrzymałem komunikat od PT4, że mogą występować problemy z działaniem, i rzeczywiście tak było. Dlatego zdecydowalem sie na downgrade do 8.4. i wtedy zaczely sie problemy. w tym momencie otrzymuję taki komunikat:

Unable to login to database (postgres). Reason: could not connect to server: Connection refused (0x0000274D/10061) Is the server running on host "???" and accepting TCP/IP connections on port 5432?

Próbowałem usunąć postgresqla w sposób opisany w FAQ, ale w ogóle nie mogę dostać się do folderu Documents and settings, do którego mam odmowę dostepu (konto administratora oczywiscie posiadam). Gdzieś indziej czytalem o usuniecie jakiegos zapisu w rejestrze, który umożliwi mi ponowną instalację bazy i trackera.

pomoc krok po kroku wskazana ;)
  • 8 odpowiedzi
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Witam,

Dlatego zdecydowalem sie na downgrade do 8.4.

Nie ma czegoś takiego jak downgrade PostgreSQL. Trzeba odinstalować starą wersję i od początku zainstalować nową.
      Po drugie nie polecam wersji 8.4. Jest z nią dużo problemów przy instalacji na Windowsie. Spróbuj wersji 8.3, 9.0, czy 9.1.

Is the server running on host "???" and accepting TCP/IP connections on port 5432?

Sprawdziłeś w uslugach windowsa, czy PostgreSQL działa?

i wtedy zaczely sie problemy.

Jakie problemy? Czy PostgreSQL zainstalował się do końca? Czy były jakieś błędy? Jak tak, to jakie? Bez jakichkolwiek informacji nie wyczarujemy rozwiązania.

Pozdrawiam.
    • MikeWrclv
      MikeWrclv
      Brąz
      racja ;)

no to garść info

wyinstalowałem postgre 9.x i wrzuciłem faktycznie to 8.4. Wyrzuciłem także pokertrackera, chcąc go zainstalować od nowa.

Mam komputer po formacie, stara baza nie jest mi do niczego potrzebna, dlatego chcę totalnie świeżą. Na tą chwilę wyinstalowalem Pt4 i Postgresql 8.4. uzywajac panelu sterowania. Usunałem foldery z katalogu programfiles.

Prosiłbym o dokładniejsze instrukcje jak do końca pozbyc sie pozostalosci po tych programach, zeby mogl zainstalowac wszystko na nowo. (nie wiem co usunac z rejestru etc, natomiast to folderu C://Documents and Settings, nie mam dostępu, nie wiedząc czemu wyskakuje czerwone okno, mimo, że działam na jedynym koncie administratora)
    • MikeWrclv
      MikeWrclv
      Brąz
      bumpuję, może ktoś miał ten sam problem?
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      Witam,

1. nie zapomnij o usunięciu użytkownika systemowego postgres. To bardzo ważne.
      Aby to zrobić z wiersza poleceń uruchomionego jako administrator wpisz

net user postgres /delete

2. Poza tym usuń z rejestru wpisy
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\PostgreSQL\Installations\postgresql-8.4 HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\PostgreSQL\Services\postgresql-8.4

Lub analogiczne dla innych wersji, jakie tam miałeś. Jeśli takich wpisów nie ma, to ok.

3. Upewnij się, że nie pozostała żadna usługa postgresqla w usługach Windows. Jeśli jakaś jest, to ją usuń.

Ponadto powiedz, czym objawia problem. Na czym staje instalacja.

Pozdrawiam.
    • MikeWrclv
      MikeWrclv
      Brąz
      pousuwalem "starego" SQLa

zainstalowalem na nowo PT4(bez problemów),a także ściągnalem wersje 8.3.

Przy istalacji pojawiło się:
      The database cluster initialisation failed

Wiem, że opis tego jest w FAQ, jednakże niestety nie na tyle dokładny, bym sobie poradził (udostępnianie użytkownikowi "postgres"?? etc.

program niby się zainstalował, ale przy próbie odpalenia PT4 i wklepania danych bazy (i tu moje kolejne pytanie, czy haslo które musiałem utworzyć przy instalacji PostgreSQL tu wpisujemy recznie?) i kliknięcia connect wyskakuje bład "unable to connect to database". Gdy zostawilem domyslne "dbpass" też to samo...
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      The database cluster initialisation failed

Masz błąd, więc Twoja baza nie została poprawnie zainstalowana. Możesz to z resztą zobaczyć sprawdzając, czy działa usługa PostgreSQL.

Ten błąd pojawiał się głównie w wersji 8.4, jednak skoro masz ten problem z wersją 8.3, to spróbuj ją zainstalować w jakimś "neutralnym" miejscu, tj poza katalogiem Program Files, najlepiej w ogóle poza partycją C. Poza tym użyj ścieżki niezawierającej w sobie spacji.

Pozdrawiam.
    • MikeWrclv
      MikeWrclv
      Brąz
      pomogło! dzięki dragoste :sdrink
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      Cieszę się razem z Tobą. :sdrink
      Nie ma za co. ;)