[PT4] [PT4] Każdy import rąk to 2-3GB mniej na dysku

• majoreq91
      majoreq91
      Brąz
      na forum od: 11.04.2010 Posty: 41
      Witam.
      Mam taki mały problem z PT4.
      Za każdym razem jak importuję bazę rąk (ok. 150k rąk) to z dysku znika po 2-3GB. Ma ktoś jakiś pomysł jak odzyskać stracone miejsce i co zrobić aby go nie tracić?
      Btw. jak użyje opcji purge hands to zostaną usunięte pliki rozdań ale statystyki zostaną tak?
  • 6 odpowiedzi
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Witam,

Sprawdź ile zajmuje katalog logów PostgreSQL. Znajdziesz go w folderze instalacji PostgreSQL /data/pg_log. Możesz usunąć jego zawartość, ale tylko tego folderu.
      Żeby Ci do głowy nie przyszło ruszać innych folderów jak np. pg_clog. Te foldery wbrew pozorom to nie są zwykłe logi i nie można ich ruszać.

Btw. jak użyje opcji purge hands to zostaną usunięte pliki rozdań ale statystyki zostaną tak?

Nie. Po usunięciu rozdań statystyki wyglądają tak, jakby tych rozdań tam nigdy nie było.

Pozdrawiam.
    • majoreq91
      majoreq91
      Brąz
      Sprawdziłem... ten folder zajmuje tylko 8kb.
      Zrobiłem co było napisane aby wyłączyć logi ale dalej nie pomaga, dzisiaj znowu aktualizowałem bazę i kolejne 4gb mniej.
      Jakieś inne opcje? możliwości?
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      W takim razie sprawdź ile zajmuje folder data/base. 4GB na 150k rozdań to trochę zbyt dużo chyba.

Generalnie nie ma innej opcji jak zidentyfikować pliki, które tyle miejsca zajmują. Jeśli to ten folder base, to nic z tym nie zrobisz, gdyż są to po prostu dane bazy danych.
      Możesz użyć też jakiegoś programu tylko WinDirStat, żeby szybko określić, które foldery zajmują najwięcej miejsca na dysku.

Pozdrawiam.
    • majoreq91
      majoreq91
      Brąz
      O dużo za dużo :D
      Sprawdziłem te foldery i nic nadzwyczajnego nie ma, parę kilobajtów ważą.
      Ściągnąłem ten program i co ciekawe pokazuje, że zajęte mam 388GB a w moim komputerze jest 440GB więc tak jakby 50GB zniknęło :P
    • GrzechuBrzeg
      GrzechuBrzeg
      Brąz
      na forum od: 23.05.2010 Posty: 136
      Witam.
      PT4 nie wyswietla hud-a w turniejach!
      Zapisuje rozdania, statystyki mogę przeglądac.
      W cashu hud sie wyswietla i nie ma zadnych problemów.
      Z góry dziekuje za pomoc.
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      Cześć GrzechuBrzeg.

W ogóle nigdy nie było HUDa w turniejach, czy po czasie przestał się wyświetlać?
      Jeśli przestał, to może być kwestia cache w bazie danych. Robiłeś ostatnio housekeeping? Jeśli nie to musisz to zrobić, jednak pamiętaj, że przy sporej bazie może to potrwać dość długo.

Poza tym upewnij się, że PT4 wspiera HUDa dla turniejów na poker roomie na którym grasz:
      https://www.pokertracker.com/products/PT4/supported.php#

Oraz upewnij się, że masz soft w języku angielskim. Ponadto możesz spróbować uruchomić klienta poker roomu oraz PT4 jako administrator.

Pozdrawiam.