[HM2] Przeprowadzka z pc na lapa

• Zizka88
      Zizka88
      Brąz
      na forum od: 16.10.2008 Posty: 207
      Witam
      Mam zamiar przeprowadzić sie na lapa z mojego pcta. Chciałbym przenieść swoją historie rozdan z roomow: Pstars, FTP, Party oraz iPoker. Rownież nie mam bladego pojęcia jaka przenieść notatki graczy z poszczególnych softow. Proszę o pomoc.

Wesołych świat !
  • 12 odpowiedzi
    • salyk
      salyk
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 16 757
      Witam,

co do bazy danych, to najłatwiej będzie zrobić backup&restore, więcej informacji znajdziesz tutaj:
      http://hm2faq.holdemmanager.com/questions/1471/How+does+Backup+and+Restore+Database%2C+Settings+and+HUD+configs+work%3F

Co do notatek? Jeśli robiłeś je w trackerze, to backup&restore je pobierze, jeśli robiłeś je w sofcie to jest trochę więcej zabawy:
      PokerStars - Options>Notes>Export, a potem Import na laptopie;
      Ipoker - wydaje mi się, że ich notatki są zapisywane bezpośrednio na serwerze, ale pewien nie jestem :f_mad:
      PartyPoker - niestety nie wiem, gdzie są zapisywane, może ktoś z naszych userów wie?

Pozdrawiam
    • Zizka88
      Zizka88
      Brąz
      jest jakas inna opcja przerzucic to? moj komp zmula sie w polowie backupu i ani drgnie ;/
      halp plix
    • 0kamel0
      0kamel0
      Brąz
      na forum od: 31.01.2011 Posty: 348
      Siema.
      Jeśli ręce zapisywały Ci się w HMArchive to wystarczy import aczkolwiek będzie to o wiele dłużej trwać :)

Duża ta baza ?
    • iqnorant
      iqnorant
      Brąz
      na forum od: 04.02.2010 Posty: 558
      HM2 ma bardzo fajną opcję synchronizacji pomiędzy dwoma kompami. Ponieważ gram na zmianę albo na stacjonarnym, albo na lapku, to korzystam z tej opcji i przyznam, że sprawdza się bardzo dobrze. Raz poświęcisz chwilę na konfigurację i masz z głowy. A bazę rąk możesz przerzucać na lapka etapami, nie musisz od razu haratać wszystkiego ;)
    • Zizka88
      Zizka88
      Brąz
      nie no baza mala, jakies 750k rak

myslalem, czy by nie zrobic tego na pale, po prostu pokopiowac historie po kolei i wrzucic na nowego pc, ale duzo roboty z tym. ten backup juz mi leci 50min i dalej stoi w polowie :O
      dat HM2 :<

@ignorant

jak ogarnac ta synchronizacje?
    • iqnorant
      iqnorant
      Brąz
      na forum od: 04.02.2010 Posty: 558
      Wejdż do HM2 w zakładce Home kliknij na HM Sync, po wejściu wybierz ponownie HM Sync i po prostu postępuj wg poleceń. Jeśli nie posiadasz konta na holdemmanager.com to będziesz musiał sobie założyć, bo jest niezbędne to tej opcji, ale prawdopodobnie takie konto juz posiadasz. Następnie tworzysz 'wirtualną' bazę, ktorej nazwa nie ma żadnego znaczeni. Po stworzeniu tej bazy klikasz "synchroniuj" i wszystkie dane zostaną wysłane na serwer. To troche potrwa :D Następnie w lapku odpalasz HM2 i tam już nie bedziesz tworzyć serwera, a jedynie będziesz mieć opcję, aby połączyć się z już stowrzonym. Klikasz i następuje pobieranie. To również trochę potrwa :D

Zarówno w trakcie wysyłania, jak późniejszego pobierania możesz operację zatrzymać i później kontynuować w dowolnym momencie. To jest bardzo wygodne. Myślę, że spokojnie sobie poradzisz ;)
    • Zizka88
      Zizka88
      Brąz
      Dzięki za pomoc. Cały backup zgralem i wszystko smiga ładnie. Mam tylko jeden problem. Hud ze starego kompa sie nie zgral, w sensie statsy graczy, cyferki i kolorki. Czy jest jakaś opcja żeby to przetransportowac czy muszę to ustawiać od nowa?
    • Zizka88
      Zizka88
      Brąz
      Bump
    • imgoingtomirage
      imgoingtomirage
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.07.2010 Posty: 23 276
      Hej,

Hud ze starego kompa sie nie zgral, w sensie statsy graczy, cyferki i kolorki.

Co masz na myśli? Statystyki w HUD budowane są na podstawie rozdań, które są zaimportowane. Jeśli na żadnego gracza nie masz statystyk to znaczy, że nie zaimportowałeś rozdań.

Jeśli natomiast masz na myśli ustawienie HUDa to możesz je wyeksportować ręcznie ze starego komputera i zaimportować na nowym. W HUD Options jest taka opcja:

Pozdrawiam.
    • grakos
      grakos
      Brąz
      na forum od: 11.04.2012 Posty: 145
      Co, jeśli mam wersję trial? Nie mam opcji sync, a po backupie i utworzeniu nowej bazy na drugim komputerze coś mi nie działa.
    • salyk
      salyk
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 16 757
      Napisane przez grakos
      Co, jeśli mam wersję trial? Nie mam opcji sync, a po backupie i utworzeniu nowej bazy na drugim komputerze coś mi nie działa.
      Co znaczy 'coś mi nie działa'?

Ewentualnie możesz skopiować folder HMArchive i na drugim komputerze zaimportować te rozdania.
    • grakos
      grakos
      Brąz
      na forum od: 11.04.2012 Posty: 145
      Nie pokazało mi wszystkich rąk jakie były na drugim komputerze. Nie miałem tagów, przy wyświetlaniu rąk. Juz i tak pogodziłem sie z tym.