[PT4] Usunąłem bazę... Pomocy!

• AGrochowski
      AGrochowski
      Black
      na forum od: 15.01.2009 Posty: 394
      Witam, chciałem zwolnić troszkę miejsca na moim dysku ssd, zacząłem od purge hands, usunąłem prawie wszystkie a na pojemność dysku w ogóle się nie zmieniła, dalej czerwony kolor braku miejsca. To zdecydowałem się usunąć PT4 i Postgresql. Zainstalowałem na nowo PT4 i wyskakuje mi błąd

Następnie próbuję zalogować się do starej bazy ale nadaremno, więc przechodzę dalej i dostaję takie okno

No i po kliknięciu na nową bazę wyskakuje mi okienko do konfiguracji

gdy klikam na create wyskakują mi błędy

"Unable to create PostgreSQL database: PT4_2012_12_18_004921
      Reason: Unable to login to database (template1). Reason: could not connect to server: Connection refused (0x0000274D/10061) Is the server running on host "???" and accepting TCP/IP connections on port 5432? "

Pomożecie?
  • 15 odpowiedzi
    • boxer82
      boxer82
      Brąz
      na forum od: 04.02.2009 Posty: 4 476
      miałem to samo
      database nie działa
      edit jednak nie to samo bo ty baze usunełes
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      na forum od: 05.09.2010 Posty: 7 123
      Witam,

Niestety nie sądzę, żeby dało się już coś z tym zrobić. Spróbuj napisać jednak do supportu PT4, może oni pomogą:

https://www.pokertracker.com/contact/PT4

Czy posiadasz jakiś backup swoich danych? Sprawdzałeś swój folder "Processed"? Wtedy nie byłoby z tym wielkiego problemu...

Pozdrawiam
    • AGrochowski
      AGrochowski
      Black
      Zainstalowałem nową bazę ale już ze strony postgreSQL a nie poprzez pt4 (musiałem wybrać wersję 8.3. a nie nowsze) i działa
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      na forum od: 05.09.2010 Posty: 7 123
      Możesz się połączyć ze starą bazą?
    • AGrochowski
      AGrochowski
      Black
      Nie, usunąłem wszystko wcześniej :P zostały jedynie nazwy baz które nie wiem jak usunąć ale to nie problem
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Witam,

moja diagnoza jest taka:
      usunąłeś PostgreSQLa, więc bazy już nie odratujesz. Jednak nie usunąłeś go do końca, przez co przy ponownej instalacji PT4 nie zainstalował się on automatycznie.

Czyli obecnie nie masz zainstalowanego PostgreSQLa.
      Oto, co teraz powinieneś zrobić, aby postawić całość na nogi:
      1. Usunąć do końca starego PostgreSQL. Wlicza się w to user systemowy postgres, wszelkie pozostałe pliki, upewnić się, że usługa została usunięta itd.
      FAQ & poradniki czyli przeczytaj zanim założysz temat w tym dziale pkt 6.

2a. Jedną z opcji jest zainstalowanie PostgreSQLa manualnie, czyli ściągamy PostgreSQL z jego oficjalnej strony i instalujemy najlepiej z ustawieniami domyślnymi.
      2b. Ponieważ zakładamy, że pkt1. został wykonany poprawnie ;) możesz jeszcze raz zainstalować PT4 i przy jego instalacji PostgreSQL powinien zainstalować się automatycznie.

Edit. Jeśli chcesz instalować PostgreSQL manualnie, to polecam wybrać wersję 9.x.

Pozdrawiam.
    • AGrochowski
      AGrochowski
      Black
      Ok już sobie jakoś poradziłem, zrobiłem chyba to co napisałeś :) a wersję ściągnąłem 9.3. to mi wyskoczyło że pt4 nie obsługuje jej i mogą wystąpić problemy więc ściągnąłem starą wersję 8.3 i działa bez problemu
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      Coś mi się kojarzyło, że któryś tracker wymagał wersji minimum 8.4, a z kolei z samą wersją 8.4 sa często problemy, dlatego zasugerowałem 9.x. Ja używam 9.1 i nigdy problemów nie było. Tak czy inaczej dobrze, że sobie poradziłeś. :f_thumbsup:

Pozdrawiam.
    • AGrochowski
      AGrochowski
      Black
      Jeszcze jedno pytanie związane z tą sprawą, po wywaleniu i wgraniu nowej bazy miałem zajęte 48gb/60gb na dysku C, grałem może z jeden dzień, zacząłem importować handy z hhmailera i nagle zrobiło mi się ni stąd ni z owąd 58gb/60gb. Liczę ręcznie ile powinno być zajęte na dysku miejsca i wychodzi mi 50gb/60gb. Dodam jeszcze że zaznaczyłem, żeby pokazywało mi ukryte foldery itp.
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      na forum od: 13.02.2007 Posty: 16 013
      Sprawdź katalog z logami w katalogu Data, często zajmuje on sporo niepotrzebnego miejsca

Pozdrawiam
    • AGrochowski
      AGrochowski
      Black
      Caly folder PostgreSQL zajmuje około 4gb i jestem tego świadomy ale w dalszym ciągu nie wiem gdzie się podziało 10gb !!! :/

Mam drugi dysk magnetyczny 0,5TB ale nie chcę na nim zapisywać danych wolę na dysku SSD.
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      A nie masz nic w koszu? :s_ugly: Dopóki plik znajduje się w koszu, normalnie zajmuje miejsce tam gdzie był normalnie. ;)

Poza tym mamy sporo programików, które analizują dyski pod tym właśnie kątem. Pokazują, co zajmuje ile miejsca. Na przykład WinDirStat

Pozdrawiam.
    • AGrochowski
      AGrochowski
      Black
      Kosz - nie , sprawdzałem ale ściągnąłem ten programik i wszystko się zgadza z wyjątkiem zakładki <Pliki> i plików pagefile.sys i hiberfil.sys które w ogóle nie wiem co znaczą i czemu zajmują łącznie aż 14gb !

• Sebkrol
      Sebkrol
      Brąz
      na forum od: 13.02.2011 Posty: 1 615
      pagefile.sys to plik stronicowania windows wpisz w google zmiana rozmiaru pliku stronicowania , a najlepiej go wylacz bo chyba masz 8GB ramu wiec jest ci on nie potrzebny ;)

hyberfil.sys to plik w ktorym kiedy przechodzisz w stan hibernacji zapisywany jest ram ;) jesli nie korzystac z stanu hibernacji mozesz go wylaczyc to plik zniknie ;)

Byc moze da sie przeniesc ten plik na inny dysk ale nie wiem jakby sie to zmienialo ;)

Wszystko powinienes łatwo znalezc w google ;)
    • AGrochowski
      AGrochowski
      Black
      Super! Bardzo dziękuję Bieszczadzkie i dragoste, pomogło i mam znowu sporo miejsca na dysku :)