[HM2] Błędy w statystykach

• Marowin
      Marowin
      Brąz
      na forum od: 16.01.2010 Posty: 84
      Mam taki problem ze swoim HM2. Mianowicie mój HM2 nalicza mi większa liczbę rąk niż jest to w statystykach PokerStars. Mój zysk też się różni od tego rzeczywistego. Nie wiem czym to może być spowodowane, ale jest to dość poważny błąd. Gram ZOOMa.

Czy ktoś może wie dlaczego tak się dzieje i zna jakieś rozwiązanie tego problemu?
  • 10 odpowiedzi
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      na forum od: 05.09.2010 Posty: 7 123
      Witam,

Co oznacza "w statystykach PokerStars"? Do jakich statystyk dokładnie się odnosisz i dlaczego sugerujesz coś takiego?

Byłoby najlepiej gdybyś podał przykład, ewentualnie ze screenami, że tak rzeczywiście jest ;)

Pozdrawiam
    • Marowin
      Marowin
      Brąz

Chodzi mi o zakładkę "Stats" przy stole w oknie czatu. Różni się od rąk naliczonych w HM2. Wygrane oczywiście też się nie zgadzają. Sprawdzam je w kasjerze i spisuję, aby sprawdzić dokładnie ile wygrałem.
    • AltairZiom
      AltairZiom
      Brąz
      na forum od: 29.09.2008 Posty: 2 443
      Nie wiem bo nie gram na zoomie ale wydaje mi się że rozchodzi się o to że wszystkie ręce gdzie grasz np fast fold są trackowane przez P* a przez HM2 nie. HM2 będzie trakował rozdania w których rozegrałeś rękę tak jakby się to odbyło na normalnym stoliku czyli od początku do końca rozdania.
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      Napisane przez AltairZiom
      Nie wiem bo nie gram na zoomie ale wydaje mi się że rozchodzi się o to że wszystkie ręce gdzie grasz np fast fold są trackowane przez P* a przez HM2 nie. HM2 będzie trakował rozdania w których rozegrałeś rękę tak jakby się to odbyło na normalnym stoliku czyli od początku do końca rozdania.
      Tak na pewno nie jest, bo hand history jest po prostu update'owane później ;) HM2 ciągle je trackuje.

Rozumiem, że nie wyrabiasz żadnego bonusu / nie kupujesz bonusu, który mógłby w jakiś sposób zmienić dane w cashierze?

Czy poza Active Session reszta jest w porządku?

Jest to dosyć dziwny przypadek, nigdy nie spotkałem się, żeby naliczał zbyt dużo rąk.

Próbowałeś zakończyć sesję na Zoomie i odczekać kilka minut, żeby wtedy porównać statystyki?

Pozdrawiam
    • Marowin
      Marowin
      Brąz
      dlrzz no aktualnie nie wyrabiam żadnego bonusu który mógłby zmienić wielkość mojego rolla.
      Active session wygląda tak samo jak zakładka Reports. Po prostu nalicza mi WIĘCEJ rąk niż rozegrałem (domyślam się że Pokerstars podaje prawdę).

Jakby było za mało to łatwiej byłoby mi to pojąc, że może jakieś pomija, ale za dużo?

Tak, po zakończonej sesji nic się nie zmienia.

Tak mam w opcjach importu.

• dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      To wydaje mi się niemożliwe po prostu, bo patrząc na działanie trackera, sposób zapisywania i pobierania rozdań, ciężko zapisywać więcej, niż rozegrałeś. Sprawdzałeś jeszcze te ręce, szukając duplikatów? Jeśli takich nie ma, to raczej sądziłbym, że to PokerStars podaje nieprawidłowe dane.

Pozdrawiam
    • Marowin
      Marowin
      Brąz
      No ale wtedy każdemu Pokerstars by podawało inna liczbę rąk. Co więcej różni się net won/lost i różnica w rollu z kasjera.
      Jak już kasa się różni to chyba coś jest nie tak z HM2 chyba że Pokerstars mnie okrada.
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      A znalazłeś duplikaty rąk?
    • Marowin
      Marowin
      Brąz
      Nie znalazłem żadnych duplikatów, przeglądałem ręce przewijając suwak i patrzyłem w hand importing > Import history > i wybrałem Import source: Auto.
      Tam też pokazało mi 0 duplikatów. Sytuacja dalej się powtarza. Przed chwilą grałem na ZOOMie i w HM2 mam 1666 hands a w Pokerstars oprogramowaniu pokazuje mi 1581 hands.
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      Moim zdaniem to HM2 ma rację, a soft PokerStars się myli. W razie czego możesz wysłać ticket do support Holdem Managera i zapytać o to:

hm2support@holdemmanager.com

Pozdrawiam