[HM] Problem przy otwieraniu programu

• seedorf333
      seedorf333
      Brąz
      na forum od: 04.01.2011 Posty: 1 055
      Witam!
      Kupilem sobie nowy komputer i chcialem na nim zainstalowac HM i przeniesc historie rak.
      Po zainstalowaniu i wlaczeniu programu pojawia mi sie komunikat: The following erroe occurred when trying to open the database: FATAL: 3D000: database "holdemamanger" does not exist" po kilknieciu OK pojawia mi sie okineko zatytulowane "Database Control Panel" w ktorym to musze uzupelnic nastepujace dane: Servdr Name, Port Number, Login Name, Password. O co chodzi? Jak sobie z tym poradzic?
  • 8 odpowiedzi
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 934
      Cześć seedorf333,

Wydaje się, że nie masz utworzonej bazy danych. W okienku Database Control Panel pewnie wszystko masz wypełnione, a jak nie to podpowiadam, że login name to postgres a password to postgrespass
      Klikasz Connect, następnie dajesz Create Database i nazywasz bazę jak chcesz. A później importujesz do niej historię rąk.

Sprawdź ten link, pod którym masz pokazane na screenach jak utworzyć bazę danych.

Ewentualnie problem może być z PostgreSQL, jeżeli nie masz go poprawnie zainstalowanego.

Daj znać czy pomogło, a jak nie to jakie błędy wyskakują. Najlepiej wklej screena.

Pozdrawiam
    • seedorf333
      seedorf333
      Brąz
      Ok juz zrobione:)

Ale teraz pojawil sie nastepnym problem: skonfiguorowalem HM zgodnie z filmikiem Hold'em Manager - konfiguracja poker roomów, ale mimo tego nie pojawia mi sie HUD. Mimo tego nie mam HUDa..rece tez sie nie importuja
      Jedna uwaga: na poprzednim kompie rece mi sie importowaly do notatnika, a teraz rece sa w dokumncie XML

w ogole dziwne ze P* mi importuje do dziwnego folderu: C:\Users\Sławek\AppData\Local\PokerStars.EU\HandHistory\
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 934
      Napisane przez seedorf333
      w ogole dziwne ze P* mi importuje do dziwnego folderu: C:\Users\Sławek\AppData\Local\PokerStars.EU\HandHistory\
      Zakładam, ze wcześniej miałeś Windows XP, gdzie ścieżka prowadziła do folderu z PokerStars, a teraz masz np. Windows 7, gdzie domyślnie ręce są zapisywane właśnie w profilu użytkownika.

Czy przy próbie importu wyskakują jakieś błędy czy nic się nie dzieje?

Nie wiem czy to jest akurat przyczyną, ale z własnego doświadczenia wiem, że wybieranie nazwy użytkownika z polskimi literami może powodować wiele problemów w działaniu niektórych programów. Jeżeli możesz to zmień w oprogramowaniu PokerStars ścieżkę, w której zapisywane są ręce na jakąś inną, która nie zawiera polskich znaków i takiej samej zmiany dokonaj w Holdem Managerze.

Oczywiście pamiętaj także, że zarówno oprogramowanie jak i historia rąk musi być w języku angielskim.

Jedna uwaga: na poprzednim kompie rece mi sie importowaly do notatnika, a teraz rece sa w dokumncie XML
      A o jakim pokerroomie mówisz? Bo np. w sieci iPoker (Titan Poker itp.) ręce są zapisywane właśnie w plikach XML.

Proszę sprecyzuj o jaki pokerroom chodzi bo się trochę pogubiłem :) .

Pozdrawiam
    • seedorf333
      seedorf333
      Brąz
      Ok.
      Wszytsko juz pasuje :)

Chodzi o P*, ale zapomnialem ze wczoraj zalozylem konto na Titan Poker i zagralem tam kilka rak, dlatego pliki byly w XML.

Teraz mam jeszcze jedno pytanie:
      z jakiego folderu mam skopiowac rece z poprzedniego kompa (HMArchive czy tam gdzie zapisuje P*) i do jakiego folderu mam te rece wkleic?
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      na forum od: 11.08.2006 Posty: 2 425
      Jeśli nic nie zmieniałeś w ustawieniach HM to stare ręce powinny znajdować się w HMArchive.
      Najlepiej odpalić autoimport i wklejać po kilkanaście (kilkadziesiąt) plików do folderu C:\Users\Sławek\AppData\Local\PokerStars.EU\HandHistory\ (nie za dużo, żeby nie zamulić kompa).
      Wtedy na bieżąco HM będzie archiwizował te ręce w HMArchive na nowym kompie i będziesz miał wszystkie hh z P* w jednym miejscu.

Możesz też użyć opcji Import from folder, ale wtedy HM nie przeniesie tych rąk i musisz je sam gdzieś zapisać jeśli chcesz je zachować.
    • seedorf333
      seedorf333
      Brąz
      Mam kolejny problem.
      Otoz zgralem juz calabaze na nowego kompa. Chcialbym zbaczyc wyniki z turnieju sng180man turbo i wklpuje Buyin(2-20$), #Players (180-180), AllSpeeds, No Limit, Tabels (All) i pokazuje mi sie tylko 8turniejow mimo ze rozegralem ich duzo wiecej. Co moze byc przycyzna?
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 604
      Witaj seedorf333,

Wygląda na to, że nie skopiowałeś wszystkich rąk. Historia rozdań na starym komputerze była w języku angielskim? Możliwe, że część wyników jest źle zapisana.

Możesz poprosić support PokerStars.eu o historię rozdań: support@pokerstars.eu

Pozdrawiam.
    • seedorf333
      seedorf333
      Brąz
      problem jest taki, ze pokazuje mi tylko turnieje w ktorych bylem na finalowym stole. Macie jakies rozwiazanie?