[inne] Hm2/Pt4?

• zbiqu23
      zbiqu23
      Brąz
      na forum od: 08.05.2010 Posty: 411
      Witam,
      Przymierzam się do zakupu trackera i prosiłbym Was o pomoc w wyborze między Pt4 a HM2. Używałem obu na licencji trial i odniosłem wrażenie, że oba są podobne, ale 30 dni to mało, żeby nabrać pewności co do jednego produktu.
      Z góry dzięki na pomoc
  • 8 odpowiedzi
    • arthmax
      arthmax
      Brąz
      na forum od: 05.11.2007 Posty: 603
      W mojej subiektywnej ocenie najlepszy to jest HM1 :)
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 604
      Witam,

Bardzo ciężko jest stwierdzić, który tracker będzie dla Ciebie lepszy. Właśnie po to są 30 dniowe okresy próbne, żeby każdy mógł sam sprawdzić co mu bardziej odpowiada.

Bardzo często użytkownicy będą polecać trackery, które sami posiadają. Jednak jeśli mają z nim jakieś problemy będą go stanowczo odradzać.

PT4 jest mniej wymagający, za to HM2 ma chyba lepiej rozbudowaną część dotyczącą analizy przeciwników + np integracja z SNG Wizardem.

HM1 jest za to najmniej wymagający, ale kiedyś najprawdopodobniej nie będzie wspierany.

Pozdrawiam.
    • thepianist69
      thepianist69
      Brąz
      na forum od: 27.01.2012 Posty: 48
      Cześć,

Używam HM2 i nie mogę powiedzieć, żebym był specjalnie zadowolony. Na pewno jest bardzo rozbudowanym narzędziem do analizy z całą masą opcji, z których osobiście rzadko korzystam. Mi zależało na prostym programie, który wyświetli mi HUD'a i będzie stabilnie działał. Największą wadą HM2 jest właśnie to ostatnie...

Na 4 sesje dziennie które gram, średnio 2 jestem zmuszony przerwać z powodu wywalenia się HMa. Totalnie irytujące. Po ostatnim updacie doszły jeszcze spontaniczne freezy całego peceta. Nie do pojęcia jest dla mnie, jak program, który kosztuje tyle kasy może być tak słabo zoptymalizowany. Zresztą, nie jestem odosobniony w tym zdaniu. Wspomniane wcześniej narzędzia do analizy, mimo iż posiadam naprawdę mocny sprzęt, działają w żółwim tempie.

W skrócie - na plus: bogactwo możliwości, narzędzia do nauki i analizy;
      na minus: niestabilność softu, słaba optymalizacja. Nie korzystałem z PT4, ale polecam Ci się przyjrzeć bliżej temu oprogramowaniu, bo wątpię żeby mogło być zrobione gorzej niż HM2.
    • yellowsock
      yellowsock
      Złoto
      na forum od: 09.03.2012 Posty: 327
      Musze niestety podpisac sie pod tym, co napisal kolega wyzej. Z HM2 bylem bardzo zadowolony, ale do ostatniego apdejta. Teraz dzieja sie dziwne rzeczy. Albo mi go wywala, albo jak chce zrobic notke to mrozi mi sie na 1-2 caly system, i ani HM nie dziala ani co gorsza soft. Az strach cos dzisiaj apdejtowac...
    • boxer82
      boxer82
      Brąz
      na forum od: 04.02.2009 Posty: 4 476
      Ostatni raz musiałem restartować Pt4 ok 0,5 roku temu więc pod tym względem jest Ok. Dodatkowo w cenie masz:
      leak tracker (ale nie jest on jakiś wyszukany- ten z Hm jest lepszy
      + note tracker

+ błyskawiczna aktualizacja programu

Zresztą używałeś go w trialu wiec wiesz .
      Jednak za HM2 przemawia to, że większość trenerów używa Hm2 i w filmach jest on częściej wykorzystywany i lepiej omówiony
      jednak tutaj musisz płacić za dodatki

je ci polecam PT4 ale głównie dlatego że sam go używam
    • Edziorrr
      Edziorrr
      Brąz
      na forum od: 30.07.2011 Posty: 3 479
      Używałem obu, obecnie korzystam z HM2, ale jestem w trakcie robienia licencji Pt4. HM2 jest masakrycznie niestabilny. Nie dość, że zamula kompa to jeszcze lubi się zwiesić w trakcie sesji. Program odpala mi się koło minuty choć sprzęt do najgorszych nie należy.

Jeśli chodzi o PT4 to jest zajebiście stabilny, uruchamia się błyskawicznie, nie muli, najszybciej dostaje aktualizacje, obsługuje więcej roomów. Funkcjonalnością nie ustępuje wiele HM2 do tego PT4 daje w standardzie dodatki, za które HM2 każe sobie dodatkowo płacić.

Dla mnie wybór jest prosty. Umarł król, niech żyje król.
    • barteq88
      barteq88
      Brąz
      na forum od: 23.09.2011 Posty: 502
      Ja bym się dołączył do pytania, ale również spytał osób, które to narzekają na stabilność HM2 o podanie parametrów komputerów.

Ja mam nowego HP lapka i7 i skoro chodzą mi najnowsze gry, to nie wierzę, żeby jakiś program do obliczeń mi się zwieszał.
    • jerry2008
      jerry2008
      Brąz
      na forum od: 14.02.2008 Posty: 1 861
      Barteq88 , HM2 jest ogólnie niestabilny wiadomo słaby sprzęt , będzie na pewno temu sprzyjał ale bez przesady. Ja podchodziłem do HM2 , chyba z 3 , a może 4 razy i po prostu nie dało się go użytkować . Raz się tak posypał ,ze musiałbym instalować na nowo.
      Powiem tak brakuje mi paru funkcji w PT4 z HM2 , jednak jest to wynagrodzone jego znakomita stabilonością.
      Co prawda PS nie zrobiło jakieś fajnej promocji odnośnie PT4 jak również nie przygotowało odpowiedniego filmiku , który w pełni mógłby zobrazować funkcjonalność programu . No cóż widocznie nie miało w tym interesu .

Zdecydowanie polecam PT4 .