[HM2] Wolne uruchamianie.

• kwintoo
      kwintoo
      Srebro
      na forum od: 02.03.2010 Posty: 678
      Problem istnieje od dłuższego czasu, ale lekceważyłem to, uważałem, że powiekszająca się baza danych(miałem ok 150k rąk) może wywoływać taki skutek. Ostatnio próbowałem posprzątać trochę na kompie, (usunąłem bazę obsolete) jednak niczego to nie zmieniło. Hm2 jak uruchamiał się, tak uruchamia się ok. 5 minut! Podejrzewałem comodo o jakiś sabotaż i rzeczywiście, po wyłączeniu go hm2 uruchamia się może....minute szybciej. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Może coś jest nie tak z postgresql (mam 8.4)? Gdy mam uruchomionego comodo zawsze wywala mi błąd połączenia z bazą. Mój komputer nie należy do najnowszych, jednak pt4 próbowany przeze mnie ostatnio uruchamia się właściwie w kilkanaście, kilkadziesiąt sekund.
      Co robić? Wszelkie sugestie mile widziane.
  • 5 odpowiedzi
    • salyk
      salyk
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 16 757
      Witam,

po pierwsze - Comodo może wpływać na szybkość uruchamiania się programu. Co więcej, wspomniałeś, że Twój komputer nie jest najnowszy - tutaj bym szukał przyczyny. HoldemManager2 dużo bardziej obciąża system niż PT4.

Ile masz ramu? Jaki masz system?

Pozdrawiam
    • kwintoo
      kwintoo
      Srebro
      na forum od: 02.03.2010 Posty: 678
      Uruchamiałem program przy wyłaczonym comodo - poprawa była nieznaczna. Mam xp i 2gb ramu ale to nie powinno stanowić problemu. Pamietam, że zaraz po kupnie hm2 uruchamiał się mniej wiecej tak jak pt4. Coś go zamula i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Nie chcę ruszać postgre bo reinstalacja zwykle jest problemowa i czasochłonna. 5 minut! To nie jest normalne nawet przy takich parametrach sprzętu.
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      to jest normalne,
      obsluga bazy danych zre mase zasobow, po to sie inwestuje w dobry sprzet i dyski ssd
    • thomaPL
      thomaPL
      Brąz
      na forum od: 03.05.2009 Posty: 1 307
      kwintoo .... wlsnie to moglo sie zmienic - ze spowolnil Ci dysk - moze sie zapelnil bardziej ;)
      poza tym przyrost bazy o pare giga - to przy wczytywaniu kilka minut dla procesora / pamieci - masz jej tylko 2GB na te czasy to malo ( ram jest tani chociaz pewnie masz XP 32bit i obsluzy Ci 3GB max )
      zrob test predkosci HDTune - dysk ze wszystkim wylaczonym i daj screena
    • salyk
      salyk
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 16 757
      Wymagania dla HM2:

Minimum System Requirements:

CPU: 1.0 GHZ
      RAM: 2+ GB is Recommended
      Video: 1024x768 Resolution is Recommended
      Operating System: Windows XP or Newer with all Service Packs Installed
      Microsoft .NET Framework: 4.x or Newer

Note: Having a fast hard drive helps Holdem Manager's performance drastically. We suggest using a 7200RPM hard drive or faster.

2GB to minimum, im więcej tym lepiej.
      Inna sprawa, kiedy system ostatnio robiłeś? ;)

Im szybszy dysk tym lepiej.