[PT3] stats form current tournament blind only

• Zbiru
      Zbiru
      Platyna
      na forum od: 13.05.2011 Posty: 910
      Witam,

Jestem graczem SnG i mam pytanie do bardziej doświadczonych graczy odnośnie tej opcji w HUDzie - tak jak w temacie. Czy jest sens przy małej bazie rąk używania tej opcji? Wiadomo, że statystyki są wtedy nieco bardziej wiarygodne co do zachowań gracza, ale problem jest taki, że na góra 2 graczy przy stole mam jakieś miarodajne próbki, a na resztę często mam tylko te kilka rąk rozegranych na danych blindach. Czasem przy wahaniu się odnośnie swej decyzji spoglądam w statystyki, a tam np. 3 ręce, więc tak naprawdę nie wiem z kim mam do czynienia, gdzie w przypadku wyłączenia tej opcji miałbym przykłądowo na blindach 25/50 już jakieś 20-30 rąk spokojnie na podstawie których mógłbym podjąć jakąś słuszną decyzję. Wydaje mi się też, że filtracja z HM2 odnośnie statów graczy uwzględniając ilość graczy przy stole jest chyba bardziej miarodajna. Co o tym wszystkim sądzicie?
  • 4 odpowiedzi
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Witam,

W PT3 również możesz filtrować sobie statystyki po ilości graczy przy stole. Tak czy inaczej jedno do drugiego nie ma za wiele. Gdy będziesz filtrować w taki sposób nadal statystyki powiedzą Ci tyle samo, co te w ogóle niefiltrowane, ponieważ będą pochodzić z różnych faz turniejów.
      Co najwyżej przy STT może to jakoś zadziałać, aczkolwiek również ciężko powiedzieć na ile sensownie, ponieważ raczej gracze grają względem wysokości swojego gracza, nie ilości graczy przy stole.

Czy jest sens filtrować po wysokości blindów? Jak sam zauważyłeś, gdy masz niewielką próbkę ciężko o miarodajne statystyki. Trzeba mieć większą próbkę. No ale na tym właśnie polega filtrowanie. Tym bardziej im dalej w turniej, tym mniej rozdań będziesz miał na wszystkich.

Pozdrawiam.
    • Zbiru
      Zbiru
      Platyna
      Dzięki dragoste za odpowiedź. No ja właśnie gram STT full ring. A możesz mi powiedzieć gdzie ustawia się filtrowanie na podstawie osób przy stole? Bo nie mogę tego znaleźć. Oczywiście chodzi mi o filtrowanie typu - 4 osoby przy stole i pokazuje mi statystyki tylko z gry, gdy właśnie było 4 graczy (czyli na bubble).
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Witam,

-> Menu Configure
      -> Configure HUD
      -> zakładka HUD Options
      -> pole Player Ranges.

Dodajemy zakresy np 7-10, 5-6, 4-4, 1-3, czyli to by było dla Ciebie mniej więcej wczesna faza, "trochę późniejsza", bubble, ITM.

Pozdrawiam.
    • Zbiru
      Zbiru
      Platyna
      Wielkie dzięki, pozdrawiam!