[PT3] PostgreSQL

• Hide86
      Hide86
      Brąz
      na forum od: 10.04.2011 Posty: 95
      Jestem po niedawnym formacie dysku. PT znajdował się na innej partycji więc nic z nim nie robiłem kiedy próbuje go uruchomić pojawia się komunikat:

Unable to create PostgreSQL database: PT3_2012_11_15_205834
      Reason: Unable to login to database (template1). Reason: could not connect to server: Connection refused (0x0000274D/10061) Is the server running on host "???" and accepting TCP/IP connections on port 5432?

Ani nie mogę utworzyć nowej ani załadować starej

any1?
  • 5 odpowiedzi
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Witam,

PT3 to jedno, ale potrzebujesz jeszcze bazy danych PostgreSQL. Ta z kolei zapewne znajdywała się standardowo na dysku C, więc ją po prostu usunąłeś.
      Jeśli również była na innej partycji to mimo wszystko nie jest włączona, bo z punktu widzenia systemu Windows nie jest zainstalowana i nie ma jej w usługach.
      Musisz ręcznie zainstalować PostgreSQLa, lub jeśli masz starego PostgreSQLa, to utworzyć usługę uruchamiającą go.

Pozdrawiam.
    • Hide86
      Hide86
      Brąz
      dzieki za pomoc. mam postgresql na innej partycji niz c:/. Jak mam go uruchomić?
    • emomaniac
      emomaniac
      Brąz
      na forum od: 11.08.2006 Posty: 2 420
      teraz to nie masz niestety nic...(albo właśnie masz).
    • Hide86
      Hide86
      Brąz
      Napisane przez emomaniac
      teraz to nie masz niestety nic...(albo właśnie masz).

Folder Postgre SQL mam caly czas tylko czemu nie chce go wczytac ani nie moge utworzyć nowej bazy
    • musashi87
      musashi87
      Srebro
      na forum od: 14.03.2008 Posty: 11 847
      nie można zainstalowac pgSQL na innej partycji niz C (przynajmniej zwykla windowsowska instalką) jedynie folder data moze byc na innej partycji. najprawdopodobniej tak jest w twoim wypadku to raz. A dwa i tak musisz miec uzytkownika posgres ktory zostal skasowany wraz z windowsem.
      Zainstaluj baze na nowo i przy instalacji wskaż lokalizacje folderu data to oda razu bedzie wszystko dostepne :s_thumbsup: