[HM2] Dwa komputery.

• morbrain
      morbrain
      Brąz
      na forum od: 11.11.2011 Posty: 1 439
      cześć,
      czy mogę (jeśli tak to w jaki sposób) bazę danych z jednego komputera przenieść na inny bez użycia synchronizacji w chmurze a następnie jak okresowo te dwie bazy ze soba synchronizować, raz będę grał na jednym, raz na drugim ale koniec końców w obu chciałbym mieć to samo.
  • 7 odpowiedzi
    • dlrzz
      dlrzz
      Brąz
      na forum od: 05.09.2010 Posty: 7 123
      Witam,

Może użyjesz jednego z tych dwóch rozwiązań:

http://faq.holdemmanager.com/questions/336/How+do+I+setup+Holdem+Manager+to+share+one+database+between+two+computers%3F

http://faq.holdemmanager.com/questions/90/Run+PostgreSQL+Over+a+Network+

Wszystko jest tam opisane, także zalecam przede wszystkim wybranie swojej opcji i dokładne przeczytanie powyższych poradników.

Pozdrawiam
    • morbrain
      morbrain
      Brąz
      decydując się na drugie rozwiązanie po opuszczeniu domowej sieci tracę dostęp do bazy?

opcja pierwsza to zapisanie bazy na pendrive i granie tam gdzie mam tego pendriva? Zakładając że mam porty usb2.0 czy takie korzystanie będzie komfortowe?

A jak wygląda sprawa jednorazowego przeniesienia całej bazy na inny komputer?
    • 00471
      00471
      Brąz
      na forum od: 30.03.2011 Posty: 2 590
      Gram na co dzień na dwóch komputerach i zawsze robię tak:
      1. Biorę sobie łapki z folderu HM2Archive na dysk przenośny.
      2. Robię kopię swoich notatek, których eksport w chmurze jest przecież niemożliwy (chyba, że ostatnio coś się zmieniło). Robisz to w ten sposób, że backupujesz bazę z zaznaczonym "Skip database" oraz odznaczonymi wszystkimi ptaszkami poza "Player notes" oraz "Hand notes". Taki backup trwa parę sekund.

3. Przenoszę się na drugiego kompa.

4. Importuję ręce.
      5. Przywracam bazę poprzez "Overwrite database" i zaznaczone ptaszki przy "Player notes" oraz Hand notes". To również trwa parę sekund.

To rozwiązanie ma tę zaletę, że przenosisz sobie wszystkie notatki, tylko etykiety graczy już nie. Poza tym mam wykupioną subskrypcję rąk, więc i tak importuję ich dziennie do HM-a kilkadziesiąt tysięcy.

Ma natomiast tę wadę, że musisz poświęcić na nie 2 minutki na początek/koniec każdego dnia, w którym grasz na dwóch kompach ;)
    • morbrain
      morbrain
      Brąz
      dzięki 00471 :fdrink

najpierw skopiowałem foldery z hm2archive na pendrive, ale na drugim kompie
      nic nie widziało przy importowaniu, ręczne wklejenie też nie wystarczyło. Może coś źle zrozumiałem?

Jednak wróciłem na poprzedni komputer, zrobilem backup calej bazy i mam ładnie przeniesioną. Później jescze potestuje jak synchronizować ze sobą dwa kompy.

Swoją drogą w database manager po przeniesieniu backupu na liście pojawiła się pozycjia "HoldemManager2_saved". Mogę to wykasować bez konsekwencji?
    • 00471
      00471
      Brąz
      na forum od: 30.03.2011 Posty: 2 590
      Zacznijmy od podstaw, bo nie wiem dlaczego nie zaimportowało Ci rączek z HM2Archive.

W Twoim folderze HM2Archive powinny być poukładane ładnie wszystkie ręce według sieci, miesięcy i dni, które zaimportowałeś sobie z gry. Powinieneś bez problemu odnaleźć łapy, które Cię interesują. Może HM2 usuwa jakieś bardzo stare ręce? Może chciałeś przenieść też starsze ręce, których już tam nie było? Dunno.

Jeśli nie masz tam rąk, które Cię interesują, pozostaje Ci ręczny Hand Exporting, który czasami lubi Ci pominąć niektóre ręce, czego doświadczyłem i dlatego devowie HM2 polecili mi kopiowanie żywcem z HM2Archive.

Być może przydatna rzecz - na jednym z moich kompów HM2 bardzo zamula, słaba maszyna. I tam czasami muszę wyłączyć HM, włączyć go ponownie i dopiero po tym zabiegu ręce mi się archiwuzują (czyt. przenoszą do HM2Archive). Może w tym problem?

Potem rączki, które sobie z HM2Archive skopiowałeś, importujesz ręcznie. Tj. włączasz HM2, klikasz Hand Importing -> Import Folder -> wskazujesz folder na swoim penie (bez skojarzeń).

Powinno pójść bez problemu.

Backup bazy jest o tyle kłopotliwy, że zajmuje sporo czasu. Ale jak masz małą bazę i tylko swoje ręce, bo nie dataminujesz (czego nie polecam ofc), to można i tak.

HoldemManager2_saved możesz spokojnie usuwać.
    • morbrain
      morbrain
      Brąz
      nie wiem co robiłem źle ale już wszystko jest ok :f_thumbsup:
    • qzianik
      qzianik
      Brąz
      na forum od: 03.02.2011 Posty: 118
      można by jeszcze zrobić dysk sieciowy, np na routerze z portem USB

też powinno działać :f_thumbsup: