[HM] Brak hands po restore

• Sosen91
      Sosen91
      Platyna
      na forum od: 02.08.2009 Posty: 2 111
      Witam,

Kolejny problem z pstrgreSQL , po formacie, zrobiłem restore swojej bazy danych którą wcześniej zbackupowałe. Jednak po restore,nie pokazuje mi się ani jedna ręka mimo tego ,że restore trwa normalnie (ponad 1h) i disk space też się zmniejsza , czyli coś się dzieje ;d

Próbowałem restornąć inna baze dannych , mniejszą jednak problem ten sam ;/

Uzywam pstresql 8.3

Help :s_smile:
  • 12 odpowiedzi
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Cześć,

może utworzyła Ci się inna baza o nazwie takiej, jak miałeś poprzednio, a teraz w nowej instalacji HMa jest inna? Zobacz w HMie, czy nie ma dostępnych innych baz danych.

Możesz to też zobaczyć w pgAdminie.

A tak w ogóle, to backup był przez HMa, czy bezpośrednio z pgAdmina?

Pozdrawiam.
    • Sosen91
      Sosen91
      Platyna
      Backup przez Hma,

Ogolnie przelecialem wszystkie dostepne bazy przed database managment ,bo resterowalem 3x w tym 2 rozne bazy I w zadnym nie ma handsow ; (

Ogolnie tylko przez import files, badz auto import wszystko działa cacy. a przez restore nic.

Może to wina PostgreSQl?
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Nie sądzę. Jeśli by coś było nie tak z PostgreSQL, to byś dostał stosowny komunikat.

Pisałeś, że wolne miejsce na dysku się zmniejsza. Czy to folder data w folderze instalacji PostgreSQL rośnie, czy może co innego?

Pozdrawiam.
    • Sosen91
      Sosen91
      Platyna
      Folder Postgresql oraz Temp , tam tez zauwazyłem pliki z postrgrsql , np nazwy moich baz danych dość sporych rozmiarów

pozdro
    • salyk
      salyk
      Brąz
      na forum od: 26.01.2009 Posty: 16 757
      Z tego co pisałeś w innym wątku, Twoja baza ma ponad 3kk rozdań, tak więc jej importowanie trwałoby zdecydowanie dłużej niż 1h.

Ile zajmują pliki z backupem? Bo istnieje jeszcze możliwość, że zrobiłeś sam backup ustawień..

Ewentualnie, problem może leżeć w tym, że wcześniej miałeś nowszą wersją postgres, a teraz importujesz tamtą bazę danych do wersji starszej.
    • Sosen91
      Sosen91
      Platyna
      Hehe zgadza się, czekając tutaj na odpowiedź próbowalem działać na swoją reke. Na poczatku był problem z tymi dziwnymi statystykami typu WTS 3121 i nie zczytywało mi wszystkich rak jakich mam tylko z danej sesji. Postanowilem zrobic backup, ktory zajmuje 1,8 gb (ten plik hmbk) i format.

Po formacie wyskoczył drugi problem, a mianowicie nie pokazywało mi hands po restore. W nocy zrobiłem update Postgre SQL(tak jak radziłeś) i handsy się pojawiają , jednak wyskakuje problem co przed formatem, czyli złe statystyki.(1 temat)

Więc wróciłęm do punktu z którego zaczynałęm.

Co może być wina błednie pokazywanych statystyk ? Może moja baza która ma ponad 3kk ?( w ostatnim tygodniu wgralem ponad 1kk)

Uzywam najnowszej wersji HMa i PostgreSQl 8.4.7

Co myślicie o zrobinieu optimize bazy bądź jakims tunningu ?

edit.Ogólnie jak zrobię restore to zjada mi jakies 30 GB z dysku

Pozdro
    • Sosen91
      Sosen91
      Platyna
      To odpada, wyskakuje mi jakiś error ;<

Jak mogę chociaż odzyskac handsy ? Poprzez export hands pojawia mi się tylko 250 hands ; /
    • salyk
      salyk
      Brąz
      Wygląda mi na to, że po prostu zrobiłeś backup popsutej bazy danych ;/

Zostają chyba 2 opcje:
      1. Czy masz zachowany folder HM2Archive? Do niego HM2 przenosi sobie zaimportowane ręce. Nie jestem tylko pewien, czy będą tam też te dograne ręce (1kk), ale wydaje mi się, że powinny tam być.

2. Co prawda nie wiem czy zadziała, ale można powalczyć. Chodzi o ten eksport rąk. Dlaczego wywala Ci 250rąk? Jak robisz eksport? z Database>Eksport?

Czy z zakładki Reports?

Jeśli robisz to w zakładce reports, to pamiętaj żeby zaznaczyć All, a dopiero potem 'save to hard drive'. Robiąc to tym sposobem, pozostaje nam problem z tą nową paczką (1kk) rąk. Jeśli to baza kupowana, to nie da rady tego wyeksportować. Jeśli to baza od kolegi to damy rade, bo później zmienisz active player na niego nick i zrobisz to samo ;)
    • Sosen91
      Sosen91
      Platyna
      Robiłem to przez database.

Jak mogę zrobić to poprzez reports?
      Nie widzę takiej opcji w HM1, a chociaż swoje handsy bym zgrał

pozdro
    • salyk
      salyk
      Brąz
      Napisane przez Sosen91
      Robiłem to przez database.

Jak mogę zrobić to poprzez reports?
      Nie widzę takiej opcji w HM1, a chociaż swoje handsy bym zgrał

pozdro
      Sorry, dałem Ci rozwiązanie do HM2 :facepalm:

W HM1 wejdź do zakładki Hands i zaznacz na górze 'All', następ;nie kliknij na którejś ręce LPM i wybierz 'Eksport All Hands To Hard Drive'.

Daj znać czy zadziałało.
    • Sosen91
      Sosen91
      Platyna
      Dzięki,śmiga :sdrink

Pozdro
    • salyk
      salyk
      Brąz
      Napisane przez Sosen91