[PT4] Dziwne info w pt4

• aldon7
      aldon7
      Brąz
      na forum od: 12.03.2011 Posty: 1 942
      mam taka sprawe.
      Od kilku dni wyskakuje mi takie okno
      Jednoczesnie zauwazylem spadek w szybkosci dzialania pt4. Znacznie dluzej laduje sie hud, zaczyna sie zawieszac (co sie wczesniej nie zdazalo).

Wchodzac na podana strone sa jakies poradniki dla roznych anty virow, ale ja uzywam NODa ktorego tam nie ma.

Moze mi ktos wytluamczyc o co chodzi?
  • 13 odpowiedzi
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Witam,

przyczyn może być kilka.
      Przede wszystkim zapytam, czy skorzystałeś rady z tego okienka i uruchomiłeś PT4 jako administrator?

Antywirus firewalle itp mogą na różny sposób utrudniać życie PT4, ponieważ HUD to ingerencja w inny proces na komputerze, co programom tego typu wydaje się podejrzane.

Pozdrawiam.
    • aldon7
      aldon7
      Brąz
      szczerze mowiac to nawet nie wiem jak uruchomic inaczej niz jako administator
      ;D
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      na forum od: 13.02.2007 Posty: 16 013
      Napisane przez aldon7
      szczerze mowiac to nawet nie wiem jak uruchomic inaczej niz jako administator
      ;D
      Domyślam się więc, że nigdy tego nie robiłeś ;) Tu nie chodzi o to, jakim kontem jesteś obecnie zalogowany na komputerze (no powiedzmy że nie). Zwykły dwuklik na ikonkę powoduje odpalenie na niej polecenia Otwórz. Nam chodzi o kliknięcie prawym przyciskiem i skorzystanie z opcji "Uruchom jako Administrator"

Pozdrawiam
    • aldon7
      aldon7
      Brąz

mam zaznaczyc zeby odpalalo sie jako amdinistrator?
    • aldon7
      aldon7
      Brąz
      jesli tak robie to wymagaja hasla. A nie mam pojecia jakie ono moze byc :(
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      Zagiąłeś mnie z windowsem XP :P w w7 wygląda to tak gdy kliknę prawym

I po prostu wybieram opcję ósmą od góry, Uruchom jako Administrator. Nie wiem jak to wygląda w wXP :(

Pozdrawiam
    • evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      na forum od: 14.11.2011 Posty: 3 051
      Tylko Windows Vista i 7'ka są na tyle popieprzone, aby miały taką opcje... W Win XP nie ma żadnego odpalania jako administrator ani równie irytującego wymagania potwierdzenia każdej czynności za każdym razem jak ją wykonujemy - mówię tu o okienku które wyskakuje np. podczas usuwania programu za pomocą dodaj/usuń programy.
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      Co do UAC, to można go wyłączyć z poziomu panelu sterowania i już korzystanie z komputera staje się o wiele przyjemniejsze. W zasadzie, jest to zawsze pierwsza rzecz którą robię, po instalce systemu ;)

Pozdrawiam
    • aldon7
      aldon7
      Brąz
      kude, dwoch informatykow zaczelo rozmawiac a posty lud nic nie ogarnia

powiedzcie i tylko czy moge cos poradzic zeby to nie wyskakiwalo? :D
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Na początek wyłącz tego swojego NODa na chwilę i zobacz jak się będą sprawy miały.

Pozdrawiam.
    • evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      Urbi23
      Tak podejrzewałem, że da się to wyłączyć. Nie mniej jednak samo rozwiązanie jest tak irytujące, że nie wiem jak ktoś mógł wypuścić system z tym jako standardem...
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      ev,

Jak wiem jak się korzysta z komputera i Ty wiesz jak się korzysta z komputera, ale mnóstwo ludzi potrafi tyle zepsuć nie zdając sobie z tego sprawy, że taki system jest moim zdaniem bardzo fajny
    • evLeisure
      evLeisure
      Brąz
      Nie uważam, aby UAC w jakikolwiek sposób zmniejszało ryzyko popsucia systemu. Czasem faktycznie osoby nieznającej się na komputerze po wyskoczeniu takiego okna się przestraszą i wezwą informatyka, ale zazwyczaj taki komunikat po prostu jest traktowany jak jeden z wielu, w którym automatycznie klikamy "ok", "zezwól"... "przeczytałem i akceptuje warunki umowy oraz regulaminu" ;)

W moich oczach jest to totalnie zbędny dodatkowy komunikat, który nie służy niczemu innemu niż irytacji użytkownika, że znowu musi coś kliknąć.

EOT? Trochę zboczyliście z tematu tak patrzę :D