[HM2] Utracona baza

• Mareckiy
      Mareckiy
      Brąz
      na forum od: 04.08.2012 Posty: 426
      Witam, dziś nagle ni z tego ni z owego wyskoczył sobie error i cała moja baza odeszła w siną dal. Czy na tym lub innym forum jest jakiś poradnik do odzyskiwania rąk w takim przypadku? Czy tworzy się jakaś kopia zapasowa?
  • 6 odpowiedzi
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      na forum od: 07.05.2010 Posty: 4 468
      Witam,

musisz dać nam więcej informacji, żebyśmy mogli coś poradzić.
      Po pierwsze, jaki błąd się pojawił, albo chociaż jakiego typu.
      Jaka jest obecna sytuacja? Czy HM działa, itp.
      Czy próbowałeś już coś kombinować zanim napisałeś na forum?

Być może ta baza jeszcze gdzieś tam jest. Tak czy inaczej, jeśli nigdy nie usuwałeś plików z folderu, do którego HM przenosi rozdania, to powinieneś mieć je wszystkie w tym folderze. Domyślnie jest to C:/HM2Archive, o ile dobrze pamiętam.

Pozdrawiam.
    • Mareckiy
      Mareckiy
      Brąz
      No to tak:
      HM działa, wcześniej odpaliłem ponownie plik instalacyjny do tego postgresql, utworzyło mi nową bazę i mam tam ~100 rąk.
      Niby zaimportowałem historię z tego archiwum, ale nic się nie zmieniło, nadal mam 120~ rozdań w całej bazie.
      Na ten moment nie wiem jaki to był error, na pewno coś z postgresql, nie z HM.
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      Cześć,

trochę mylisz tutaj pojęcia w kwestii bazy danych. Jedna instancja ( program) PostgreSQL może mieć wiele baz danych jednocześnie. PostgreSQL to taki program, co nimi zarządza.
      Więc skoro już miałeś zainstalowanego PostgreSQLa, to raczej nie zainstalowałeś go ponownie. ;)

Jeśli nie wiesz zupełnie, co to był za błąd, to ciężko mi wymyślić, co stało się z tą bazą.

Skoro mówisz, że zaimportowałeś historię z archiwum, to nie możliwe, żeby ich tam nie było. Rozdania importują się poprawnie? Nie ma żadnych błędów?

Jeśli jesteś w miarę obeznany z komputerami, to możesz zobaczyć w pgAdminie zobaczyć, czy ta stara baza wciąż tam jest.

Pozdrawiam.
    • Mareckiy
      Mareckiy
      Brąz
      śmieszna sprawa, zrobiłem kolejne update hm'a, przy tym zgodziłem się na update bazy danych i całe hh wróciło
      anyway serdeczne dzięki za pomoc :)
    • dragoste
      dragoste
      Brąz
      No tego nam nie powiedziałeś, że robiłeś update HMa, ale bazy nie. Generalnie jest czasami tak, że struktura bazy danych wymaga zmian przy wprowadzaniu zmian w trackerze. Dlatego robiąc update HMa trzeba zgadzać się z aktualizację bazy, gdyż w przeciwnym wypadku znajduje się w niej co innego, niż sam HM się spodziewa używając jej.

Cieszę się, że problem rozwiązał się w tak prosty sposób. ;)

Pozdrawiam.
    • Mareckiy
      Mareckiy
      Brąz
      Z tym, że pierwszą aktualizację robiłem już po tym, jak wystąpił problem ;) pozdro