[PT4] Poker Tracker 4 - potrzebny poradnik

• hg123
      hg123
      Brąz
      na forum od: 13.11.2009 Posty: 31
      Witam, jestem nowy w świecie hudów i statystyk :D znajdę gdzieś jakiś poradnik do programu Poker Tracker 4? przydałyby się wskazówki odnośnie ustawienia samego huda i wyjaśnienie statystyk, może być w języku angielskim.
  • 12 odpowiedzi
    • japierdziele
      japierdziele
      Brąz
      na forum od: 17.07.2010 Posty: 228
      http://www.pokertracker.com/guides/PT4
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      na forum od: 27.09.2009 Posty: 5 934
      Cześć hq123,

Parę podstawowych informacji, które mogą być dla Ciebie pomocne znajdziesz w tym filmie.

Najlepiej zadaj pytanie na forum strategicznym interesującej Cię odmiany, aby dowiedzieć się jakich konkretnych statystyk najlepiej używać w HUD-zie i jak je interpretować. W zależności od tego co grasz różne statystyki mogą być mniej lub bardziej pomocne.

Jeżeli nie masz problemu z angielskim to na stronie PT4 znajdziesz parę przydatnych artykułów na temat ustawiania HUD-a.

Pozdrawiam
    • hg123
      hg123
      Brąz
      Okej, dzięki za info, huda już właściwie ustawiłem teraz tylko zastanawiam się, które statystyki będą istotne, cash NL Hold'em FR, póki co mam VPIP, PFR, CBET Flop(potrzebny przy PFR?), 3bet preflop, Fold to flop CBET, coś usunąć bądź dodać? No i info jak interpretować statystyki też by się przydało :)
    • UnknownJoseph
      UnknownJoseph
      Brąz
      na forum od: 22.04.2010 Posty: 5 748
      a kiedy kolejna czesc prezentacji wideo?
    • fidelloz
      fidelloz
      Black
      na forum od: 18.09.2010 Posty: 2 284
      mi by sie przydalo info czy w PT4 jest edge vs np HM1, chodzi o statystyki vs hero i dodatkowe opcje dajace mi przewage.

HM2 niby daje edge ale duzo osob odradza bo jest niedopracowany
    • hg123
      hg123
      Brąz
      Hmm hud często pokazuje statystyki pod złymi graczami, czasami w ogóle się nie włącza np. przy zmianie stolika, w czym może być problem? używam teraz triala i gram na PokerStars, może przerzucić się na inny soft?
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      @hg123

HUD w trialu PokerTracker 4 działa tylko 30 minut. Po tym czasię musisz zrestartować program, żeby znów działał.

@BGawli

Pytałem się administracji. Plany na kolejną część są, ale żadnych przybliżonych dat nie ma. W każdym razie temat nie został zapomniany. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

@fidelloz
      Nie używam PT4, więc Ci nie pomogę. Może wpadnie tu ktoś kto się przesiadł z HM1 na PT4 i da znać czy taka przesiadka jest opłacalna. Z tego co mi się wydaje to musashi87 chyba się dobrze orientuje w PT4, choć nie gra tego co Ty. Może tu wpadnie i coś doradzi.

Pozdrawiam
    • hg123
      hg123
      Brąz
      Można jeszcze zainstalować i używać Elephanta?
    • spinek
      spinek
      SuperModerator
      SuperModerator
      Napisane przez hg123
      Można jeszcze zainstalować i używać Elephanta?
      Zainstalować można, ale nie wiem czy i na jakim pokerroomie są szanse, że ten program jeszcze działałby. Na PokerStars na 100% nie działa. Oficjalnie Elephant jest wycofany z użytku i nie jest już wspierany.

Pozdrawiam
    • CainBlleetharn
      CainBlleetharn
      Brąz
      na forum od: 20.06.2011 Posty: 466
      @fidelloz
      W PT4 nie ma i nie będzie statystyk vs hero, ludzie z pt przyjebali obszerny post na blogu odnośnie takiego stanu rzeczy (here).Co do innych statów to dawno nie korzystałem HM1, ale w pt4 (tak jak i pt3) można robić własne staty. Nie zrobisz tym vs hero stats bo to inna "technologia", ale całą resztę jak najbardziej (na forum ps dlrzz to ogarnia). Problem jest taki że te robione staty się nie są objęte cachem, przez co ich przetwarzanie zajmuje więcej czasu = jak napchasz ich więcej w popup to się będzie długo otwierał :-|

Odnośnie HM2 to domyślne satats jakie ma są dużo lepsze od tego co na starcie ma PT4 (hm team niestety nie zamierza wprowadzić opcji tworzenia własnych statystyk, bo userzy ponoć są za głupi żeby sami mogli je zrobić :pokerface: ) Poza tym manager rozpierdala czasem przetwarzania danych, importy rąk, raporty... etc to wszystko się mieli dużo szybciej. Ogólna intuicyjność HM2 dużo lepsza od PT4, za to ten drugi ma wbudowany notetracker (a caddy trzeba dokupić).
      HM2 zżera więcej zasobów (zwłaszcza ramu), w nowych maszynach to nie ma absolutnie żadnego znaczenia, oraz co jest jego największym problemem sra błędami jakby miał grypę żołądkową. Obecnie jest lepiej niż na początku i cały czas go poprawiają, ale pt4 przy nim to jest po prostu skała (raz mi się przez pół roku wysypał).
    • YlenKatse
      YlenKatse
      Brąz
      na forum od: 15.03.2011 Posty: 759
      Napisane przez spinek
      @hg123

HUD w trialu PokerTracker 4 działa tylko 30 minut. Po tym czasię musisz zrestartować program, żeby znów działał.

@BGawli

Pytałem się administracji. Plany na kolejną część są, ale żadnych przybliżonych dat nie ma. W każdym razie temat nie został zapomniany. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

@fidelloz
      Nie używam PT4, więc Ci nie pomogę. Może wpadnie tu ktoś kto się przesiadł z HM1 na PT4 i da znać czy taka przesiadka jest opłacalna. Z tego co mi się wydaje to musashi87 chyba się dobrze orientuje w PT4, choć nie gra tego co Ty. Może tu wpadnie i coś doradzi.

Pozdrawiam
      Coś nowego w sprawie 2 części filmu na temat PT4??
    • Skibcio
      Skibcio
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.11.2010 Posty: 9 604
      Witaj leeVANdos,

Masz jakiś problem z PT4? Jeśli tak to daj znać, postaram się pomóc.

Co do filmu to co chciałbyś w nim zobaczyć? Wiele kwestii zostało już poruszonych w filmie z części pierwszej oraz na forum. Warto odwiedzić podwieszony temat dotyczący PT4: PokerTracker 4: wyłączna oferta, przydatne linki oraz filmy.

Pozdrawiam.